←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Sztuczne wypełnienie serwera np. przez boty

  • +
  • -
Ogen Dogen - zdjęcie Ogen Dogen 10.05.2015

Witam. Potrzebuje sztucznie wypełnić serwer tak aby w grze na liście było widać że jest prawie pełny. Próbowałem przez wgranie PODBotów oraz FakeFullOriginal, jednakże nie zlicza ich na liście tzn. dokładnie tutaj ->

276d5a1e15.png

 

Nie ma jednak tego problemu na liście serwerów klienta Steam, czyli tu :

 

5737d8c2e6.png

 

Da się na to jakoś zaradzić ? Może coś z dproto ? :)

 

//edit Na Non-Steam'ie ten problem nie występuje.

Odpowiedz

  • +
  • -
Sniper Elite - zdjęcie Sniper Elite 10.05.2015

Ekspertem nie jestem i moje zdanie się nie liczy, ale obstawiałbym, że klienta steam nie da się tak łatwo oszukać. w końcu to gra valve i wiedzą jak rozpoznać bota.

 

Może dałoby się wykorzystać jakiegoś fakebota do sztucznego wypełnienia serwera, ale tak aby nie lagował serwera :) Chyba że FakeFullOriginal pełni taką funkcję, nie wiem.

Odpowiedz

  • +
  • -
Ogen Dogen - zdjęcie Ogen Dogen 10.05.2015

Też doszedłem do tego wniosku, że może być ciężko. Rozwiązanie może być dowolne bo tam i tak jest wgrane przekierowanie. A może skonfigurować dproto żeby generowało dla botów jakieś steamid zamiast BOT ?
Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 12.05.2015

Niestety, nie zadziała. Wyszukiwarki serwerów na steam bazują na Masterserver, moduł z linku powyżej modyfikuje wyłącznie zwykłe odpytywanie o status serwera.

 

Masterserver rejestruje jako prawidłowych graczy tylko tych, którzy przyszli z zewnątrz. Dodatkowo weryfikuje SteamID gracza i czy gracz faktycznie gra na serwerze (gracz osobiście zostanie odpytany, poprzez protokół steam, o obecność na serwerze). Dopiero tak zweryfikowani gracze są przez Masterserver traktowani jako nie-boty i są zliczani w wyszukiwarce.

 

Jedynym sposobem byłoby umieszczenie botów na zewnątrz serwera, przez co boty faktycznie wchodziłyby na serwer. Jednak tu może zajść konieczność wykupienia dla każdego bota CSa 1.6 na steam.

Odpowiedz

  • +
  • -
Ogen Dogen - zdjęcie Ogen Dogen 12.05.2015

 

Niestety, nie zadziała. Wyszukiwarki serwerów na steam bazują na Masterserver, moduł z linku powyżej modyfikuje wyłącznie zwykłe odpytywanie o status serwera.

 

Masterserver rejestruje jako prawidłowych graczy tylko tych, którzy przyszli z zewnątrz. Dodatkowo weryfikuje SteamID gracza i czy gracz faktycznie gra na serwerze (gracz osobiście zostanie odpytany, poprzez protokół steam, o obecność na serwerze). Dopiero tak zweryfikowani gracze są przez Masterserver traktowani jako nie-boty i są zliczani w wyszukiwarce.

 

Jedynym sposobem byłoby umieszczenie botów na zewnątrz serwera, przez co boty faktycznie wchodziłyby na serwer. Jednak tu może zajść konieczność wykupienia dla każdego bota CSa 1.6 na steam.

 

 

Póki co wypróbuje ten moduł. Chodzi o przeniesienie serwera na nowy i na starym chce po prostu zrobić sztuczny ruch żeby ludzie wchodzili na przekierowanie.

 

//edit Właśnie tak zrobiłem, ale tak czy siak stracę część graczy pewnie :P

 


GwynBleidD (13.05.2015 14:28):
Ad przekierowanie: polecam wyświetlać użytkownikowi na starym serwerze przez kilkanaście sekund informację o zmianie IP, bez tego wiele osób się nie zorientuje że nastąpiła zmiana i po zlikwidowaniu starego serwera nie będą mieli IP nowego.
Odpowiedz