←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

jak sprawdzić nick gracza mając ip

  • +
  • -
redspray - zdjęcie redspray 27.02.2015

mam plugin który pozwala graczom na wysłanie skargi przez komendę /skarga ale problem jest w tym że pokazuje mi ip gracza, steam/valve ale nie widać nicku tego gracza.. i jak sprawdzić jego nick mając jego ip.

Odpowiedz

  • +
  • -
Linux' - zdjęcie Linux' 27.02.2015

Jedynie w amxbansie jesli masz. Innego sposobu nie ma, zawsze mozna przerobic plugin tak by pokazywal nick.
Odpowiedz

  • +
  • -
redspray - zdjęcie redspray 27.02.2015

W tym pluginie właśnie miał być nick pokazywany ale jakoś nie jest... a w amxbans jak mogę to sprawdzić ?

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 27.02.2015

Daj sma tego pluginu

Odpowiedz

  • +
  • -
redspray - zdjęcie redspray 27.02.2015

Podaję .sma i link tego pluginu.

 

http://amxx.pl/topic...-napisz-skarge/

Załączone pliki

Odpowiedz

  • +
  • -
ogieR8 - zdjęcie ogieR8 06.03.2015

na razie to wygląda tak:

[SKARGA]:  TEKST_WPISANY_W_SKARDZE  ||  [IP]: IP_TEGO_KTORY_ZGLASZASA  ||  [SID]: STEAM_ID_TEGO_KTORY_ZGLASZASA

Jak ma być ? Konkrety ? Nick osoby, która zgłasza skarge ? wogóle czemu ten plugin jest tak mało opracowany ? Na moje oko lepiej by było po wybraniu skargi wyświetlenie menu z graczami - wybierasz oskarżonego i potem wpisujesz powód odnośnie tego gracza, a potem IP/ID/NICK osoby łamiącej regulamin + powód w informacji ? :X

Odpowiedz

  • +
  • -
redspray - zdjęcie redspray 06.03.2015

możnaby było tak zrobić to by było super, menu wyboru gracza -> powod skargi a w skargi.ini nick,ip,steam, powod. byloby super jakbys tak mógł zrobić xD

Odpowiedz

  • +
  • -
ogieR8 - zdjęcie ogieR8 07.03.2015

Jak po weekendzie znajde chwile to spróbuję Ci to skleić ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
grankee - zdjęcie grankee 22.03.2015

Panowie fani menu, a macie pomysł jak wtedy zgłosić skargę na gracza, którego właśnie wyszedł z serwera? :P

Odpowiedz

  • +
  • -
ParadisO - zdjęcie ParadisO 26.03.2015

Panowie fani menu, a macie pomysł jak wtedy zgłosić skargę na gracza, którego właśnie wyszedł z serwera? :P

 

Można zapisywać do pliku albo zmiennej albo gdziekolwiek dane każdego kto wchodzi na serwer, a później je wyświetlać gdzie trzeba. 

Po zmianie mapy resetować wszystko i od nowa.

 

Tyle mi na szybko przyszło do głowy ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
redspray - zdjęcie redspray 27.03.2015

Pomysły dobre tylko ktoś mógłby to zrobić..

Odpowiedz

  • +
  • -
ParadisO - zdjęcie ParadisO 27.03.2015

Możesz stworzyć tablicę, w której będą adresy ip/sid i drugą, w której będą nicki wpisuj dane przy wejściu na serwer.

Odczyt to już nie problem, a później musisz wyzerować tablicę.

To tylko wydaje się trudne, popróbuj sam ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
grankee - zdjęcie grankee 28.03.2015

Wyobraź sobie, że serwer ma ogółem 1000 graczy (na pewno więcej, ale już ta liczba jest duża), zapisz to wszystko do pliku i pokazuj w menu.

Odpowiedz

  • +
  • -
ParadisO - zdjęcie ParadisO 29.03.2015

Wyobraź sobie, że serwer ma ogółem 1000 graczy (na pewno więcej, ale już ta liczba jest duża), zapisz to wszystko do pliku i pokazuj w menu.

Fakt to jest sporo, dlatego też pomyślałem o zapisie do zmiennej. Bo zrobienie tego bez sporego obciążenia serwera może być problematyczne.

Daje tylko luźne sugestie, może komuś dzięki temu przyjdzie lepszy pomysł do głowy ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
Linux' - zdjęcie Linux' 29.03.2015

 

Wyobraź sobie, że serwer ma ogółem 1000 graczy (na pewno więcej, ale już ta liczba jest duża), zapisz to wszystko do pliku i pokazuj w menu.

Fakt to jest sporo, dlatego też pomyślałem o zapisie do zmiennej. Bo zrobienie tego bez sporego obciążenia serwera może być problematyczne.

Daje tylko luźne sugestie, może komuś dzięki temu przyjdzie lepszy pomysł do głowy ;)

 

 

Przeciez mozna by zrobic odczyt wylogowanych graczy tylko z aktualnej mapy. Podobnie chyba jest w amxbansie.

Odpowiedz

  • +
  • -
ParadisO - zdjęcie ParadisO 29.03.2015

Ja cały czas miałem na myśli zapis/odczyt tylko z jednej mapy, a później reset ;)

 

Odpowiedz