←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

CoD Nowy
Obliczanie expa za killa za pomocą algorytmu

  • +
  • -
hilp - zdjęcie hilp 18.02.2015

Hej. Widziałem na niektórych Codach takie coś, że exp za zabójstwo jest obliczany i dodawany za pomocą algorytmu. Bezsensowne by było gdybyśmy na przykładowo 10 lvl zabili 180 lvl i dostali tylko tyle expa, ile normalnie jest ustawione.

Teraz pytanie do Was. Jak dodać ten algorytm za zabójstwo? Jeśli będzie potrzeba, dam wam tu mój silnik. Szukałem po internecie i nie znalazłem tej opcji.
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 18.02.2015

Tylko że trzeba wiedzieć jak ten algorytm ma działać, żeby go "napisać", a potem "przepisać" na język programowania.

 

Czyli : jak ma wyglądać to dodawanie expa? kiedy, za co, za kogo, ile tego expa. 


Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 18.02.2015

Hej. Widziałem na niektórych Codach takie coś, że exp za zabójstwo jest obliczany i dodawany za pomocą algorytmu. Bezsensowne by było gdybyśmy na przykładowo 10 lvl zabili 180 lvl i dostali tylko tyle expa, ile normalnie jest ustawione.

Teraz pytanie do Was. Jak dodać ten algorytm za zabójstwo? Jeśli będzie potrzeba, dam wam tu mój silnik. Szukałem po internecie i nie znalazłem tej opcji.

to, że zabijasz większy lvl i dostajesz więcej XP jest już standardowo w codmodzie...

Odpowiedz

  • +
  • -
hilp - zdjęcie hilp 18.02.2015

To dodawanie expa miało by wyglądać tak, że po zabiciu, wyswietla by sie liczba zdobytego expa czyli np +130 expa. A jakieś przedziały też muszą być?
Odpowiedz