←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Odczyt NTFS w innym systemie

  • +
  • -
Engi's Photo Engi 31.01.2015

Cześć, potrzebuję "odzyskać" mój dysk w NTFS, odzyskać w sensie podpiąć go tak, żeby był widoczny w innym systemie (obojętnie czy szitdows czy linux) bo jak ktoś wie o co chodzi to NTFS'a nie da się normalnie podpiąć w inny komputer żeby był "z bomby" widoczny. Sam dysk jest 100% sprawny ale nie miałem innego dysku żeby zrzucić dane i sformatować go pod FAT'em.

 

W skrócie i ułomnie żeby nie mieszać, jak odczytać NTFS'a z innego komputera na innym komputerze?

 

Poszukałbym u wujka google ale jak wpisuje coś w stylu jak nazwa tego tematu to wyskakuje mi tylko opis NTFS'a albo NTFS vs FAT i nic poza tym. 

 

Kiedyś był taki mały program (a właściwie kilkadziesiąt programów w .iso) który można było zamontować albo nagrać na płytę i tam miał programy do otwierania partycji NTFS ale nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał, był bodajże nawet opis na cdrinfo ale bez nazwy to szukaj igły w stogu siana.

 

PS. nie podawać mi programów odzyskujących partycję bo już próbowałem.

Quote

  • +
  • -
Ogen Dogen's Photo Ogen Dogen 31.01.2015

Przez samo podpięcie będziesz miał ciężko , bo się nie wczytają sterowniki i się system będzie wysypywał , ale spróbuj przez HirensBootCD. Na pewno znajdziesz jakieś narzędzie do odczytu z dysku , a jeśli nie to jeszcze jest Mini Windows XP. Dzięki niemu dostaniesz się nawet do wysypanego systemu.

 

//edit

Program oczywiście bootowalny z płyty / pendrive.

Quote

  • +
  • -
Engi's Photo Engi 31.01.2015

Mam takie cudo ATA/SATA to usb, nie potrzeba do tego sterowników, systemu na tym dysku nie ma, bo to był dysk dodatkowy. HirensBootCD, tej nazwy mi właśnie brakowało. Nie muszę go bootować z płyty/pendrive bo mogę zamontować obraz ISO.

Jak nie uda mi się nic zdziałać to dam edita.

 

@edit, nie ma tam programu który by mi pomógł. Jeden wykrył mi tylko partycję 800MB mimo, że były tylko dwie, jedna 50GB i druga ~950GB

Quote

  • +
  • -
NieWiemMamMac@'s Photo NieWiemMamMac@ 01.02.2015

PartedMagic.

Na dolnym pasku powinien być znaczek dysku - klikasz i powinny wyświetlić Ci się Twoje dyski, musisz je "od montować" żeby zobaczyć zawartość :)

Quote

  • +
  • -
Ogen Dogen's Photo Ogen Dogen 01.02.2015

Mam takie cudo ATA/SATA to usb, nie potrzeba do tego sterowników, systemu na tym dysku nie ma, bo to był dysk dodatkowy. HirensBootCD, tej nazwy mi właśnie brakowało. Nie muszę go bootować z płyty/pendrive bo mogę zamontować obraz ISO.
Jak nie uda mi się nic zdziałać to dam edita.

@edit, nie ma tam programu który by mi pomógł. Jeden wykrył mi tylko partycję 800MB mimo, że były tylko dwie, jedna 50GB i druga ~950GB


Próbowałeś przez mini xp ? Sprawdzałem na paru komputerach i nie było problemów.
Quote

  • +
  • -
QuahodronN's Photo QuahodronN 01.02.2015

Po podłączeniu dysku sprawdzałeś w "zarządzaj dyskami" czy nie ma go tam jako obcy?

 

https://technet.micr...4(v=ws.10).aspx

 

(Win7)

Quote

  • +
  • -
Engi's Photo Engi 01.02.2015

QuahodronN, wykrywa go jako niesformatowany RAW.

 

Ogen Dogen, nie, jutro spróbuję.

 

NieWiemMamMac@, nagraj mi filmik na którym będzie pokazane jak "wchodzisz" w zawartość odmontowanego dysku i nie wypowiadaj się jak się na czymś nie znasz.

Quote

  • +
  • -
NieWiemMamMac@'s Photo NieWiemMamMac@ 02.02.2015

NieWiemMamMac@, nagraj mi filmik na którym będzie pokazane jak "wchodzisz" w zawartość odmontowanego dysku i nie wypowiadaj się jak się na czymś nie znasz.

Proszę SS :) Gdybym sie nie znal nawet nie zajrzalbym tu. Zawartosc mozna sprawdzic pod zamontowanym jak i nie zamontowanym dysku(na PM).

Jezeli bedziesz chcial uzyc tej dystrybucji to nie zniechecaj sie gdy plik konfiguracyjny fstab bedzie ci sie dlugo tworzyl, przy duzych dyskach moze to troche potrwac.

Dla jasnosci - Te "Mount" nie oznacza ze jest zamontowany (jest to zwykly button ktorym mozna zamontowac/odmontowac)

Attached Thumbnails

  • Screenshot - 02022015 - 04:17:34 PM.png

Edited by NieWiemMamMac@, 02.02.2015 16:37.
Quote