←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Mam dziwny problem dotyczący pingu

  • +
  • -
Banan1994's Photo Banan1994 06.01.2015

Miałem komputer 9 lat i z czasem zacząłem mieć ping taki który mi skakał od 80 do 200 czasami utrzymywał się na 30-50 ale minęło z 30 minut i znowu skakał. Kupiłem nową jednostkę centralą za 3000 zł specjalnie składaną do gier i dalej mam ten sam problem ping skacze i do tego mnie klatkuje. Internet mam 6 Mbit z firmy http://www.mtm-info.pl/już nie wiem co z tym zrobić dlatego proszę o pomoc bo kiedyś też miałem internet z tej samej firmy tylko mniejszy transfer i było dobrze ping w granicach 25-40. Proszę o pomoc.

Quote

  • +
  • -
Puchate's Photo Puchate 06.01.2015

Połączenie przez WiFi masz?

Quote

  • +
  • -
Banan1994's Photo Banan1994 06.01.2015

Ja się na tym nie znam ale mam tak Router i od niego idą 3 kable do mojego kompa drugi na dach do anteny i 3 do drugiego pokoju do laptopa

Quote

  • +
  • -
Wielkie Jol's Photo Wielkie Jol 06.01.2015

A w domu nikt nic nie pobiera lub nie oglada filmów w czasie gdy ty grasz?

Ale jak kabel do anteny idzie to mieszkasz pewnie na wsi i masz 'radiówke' - chyba jakoś tak to się zwalo, co za tym idzie przy złych warunkach pogodowych problemy z odbiorem danych, gorszą jakość połączenia, niż przy kablowej.

Edit1.Ponadto, gdy kiedyś byłem u brata na wsi to był problem podobny, mianowicie na jedną wieś był przeznaczony jeden główny odbiornik, który dzielił się na mniejsze przy domkach. W efekcie cała wieś korzystala z tego samego połączenia,a jakie są tego skutki to chyba wiemy.

Edit2. Ponadto, radiowy internet przesyłany jest przez eter za pomocą dal radiowych, wystarczą jakiekolwiek zakłócenia i jakość połączenia automatycznie spada
Edited by Wielkie Jol, 06.01.2015 19:54.
Quote

  • +
  • -
Banan1994's Photo Banan1994 06.01.2015

tak mieszkam na wsi, no nie pobierają nic bo oni tylko na przeglądarce siedzą

Quote

  • +
  • -
Wielkie Jol's Photo Wielkie Jol 06.01.2015

Zedytowalem post. W takim razie wypadałoby się skontaktować z firmą, od której masz internet
Quote

  • +
  • -
Banan1994's Photo Banan1994 06.01.2015

i co im mam powiedzieć? przecież oni coś popierdolą że to nie ich wina pewnie żeby nie przyjeżdżać.


Edited by Banan1994, 06.01.2015 19:58.
Quote

  • +
  • -
Wielkie Jol's Photo Wielkie Jol 06.01.2015

Że bardzo często jakość połączenia spada, co jest tego przyczyną, co możesz zrobić, co zrobiłeś ale nie pomogło i inne duperele. Rozmowa będzie się ciągnąć, na pewno nie ograniczy się do takich pytań, a ciężko jest przewidzieć przebieg rozmowy. Ale pamiętaj To Ty masz być zadowolony z ich usługi, a nie odwrotnie. Ty jesteś klientem, zawsze możesz dostawcę zmienić.

#edit No skoro Ci tak mówią a jesteś pewny, że to nie z Twojej winy, to w czasach jakie są teraz powinieneś być nawet w stanie znaleźć lepszego dostawce
Edited by Wielkie Jol, 06.01.2015 20:02.
Quote

  • +
  • -
Banan1994's Photo Banan1994 06.01.2015

zmieniłbym gdybym nie miał z nimi podpisanej umowy do maja 2016 no ale jutro zadzwonię jak znajdę chwile w robocie zobaczymy co powiedzą. 

 

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły jak się pozbyć pingu proszę pisać.

Quote

  • +
  • -
IntelCom's Photo IntelCom 06.01.2015

A karte sieciową w komputerze masz zgodną, jaki zasięg masz w swoim komputerze?
Quote

  • +
  • -
Banan1994's Photo Banan1994 07.01.2015

a nie wiem czy mam zgodną a szybkość mam 100.0 mb/s a poradzi ktoś jeszcze jak ogarnąć klatki ?

Quote