←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Optymalizacja kodu

  • +
  • -
PrezydenT - zdjęcie PrezydenT 03.09.2014

Witam, mam takie techniczne pytanie. Otóż w moim pluginie używam funkcji na sprawdzenie prędkości gracza. Korzystam z fm_get_speed która znajduje się w Fakemeta_util. Nie używam innych funkcji z tej biblioteki. Czy lepszym wyborem będzie zaimplementowanie stocka z fakemety_util do kodu pluginu czy po prostu dodanie jej do includów? Ostatnio czytałem że wczytywanie całej biblioteki podobno zżera zasoby serwera, ale wolę się upewnić. Czekam na odpowiedzi.

Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 03.09.2014

Jeśli jakiś stock jest nie używany, to przy kompilacji nawet nie jest brany pod uwagę, tak samo jest chyba z makrodefinicjami.
Odpowiedz

  • +
  • -
Wielkie Jol - zdjęcie Wielkie Jol 03.09.2014

Jeśli jakiś stock jest nie używany, to przy kompilacji nawet nie jest brany pod uwagę, tak samo jest chyba z makrodefinicjami.

No tak, ale pytanie brzmi, czy podłączanie biblioteki do pluginu dla jednej funkcji jest wartościowe i odpowiedź brzmi chyba nie. Widziałem dyskusję o tym również gdzieś na alliedmodders.

Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 03.09.2014

wyjmij stock z inc i juz, ale też nie przesadzajmy, nic się bardzo złego nie stanie jak dodamy .inc dla jednej funkcji, bo nie ma jej w innym .inc, którego używamy :D

Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 03.09.2014

Jak dla mnie jest to kwestia programisty, bo z optymalizacją ma to niewiele wspólnego.
Odpowiedz

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 03.09.2014

Hmmm. Jezeli wszystkie funkcje to stock lub makrodefinicja to dołącz spokojnie.
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 03.09.2014

w fm util masz tylko stocki i aliasy więc mozesz smialo dołączać a co do makrodefinicji to wydaje mi sie ze są dołączane zawsze.

 

najlepszym wyjsciem bylo by zrobienie tego co chcesz zrobic w czystej fakemecie albo Ham'ie

Odpowiedz

  • +
  • -
SeeK - zdjęcie SeeK 06.09.2014

Dołączanie biblioteki skutkuje tylko i wyłącznie zmianą wielkości pliku sma i amxx. Samo dodanie funkcji ( bez korzystania z nich ) nie spowalnia działania pluginu / aplikacji.
Odpowiedz