←  Pytania dotyczące pluginów

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

czy cvary w pluginach obciążają serwa

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 27.08.2014

Witam tak jak w temacie chce jakoś zbić troche obciążenie w serwerze i jakby usunął większość cvarów z pluginów prawie wszystkich czy byłby rezultat ? płynniejsza gra, mniejsze lagi ... 

Odpowiedz

  • +
  • -
szelbi - zdjęcie szelbi 27.08.2014

W pewnym stopniu na pewno obciążają, ale nie powinno być to zauważalne.

Odpowiedz

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 27.08.2014

W pewnym stopniu na pewno obciążają, ale nie powinno być to zauważalne.

yhym dzięki

teraz jeszcze mam 2 pytania które zapomniałem dodać

1, Czy jak zmniejszę odświeżanie HUD silnika cod mod'a to coś to da?

2. Czy są jakieś inne sposoby na zbicie obciążenia z serwera bez wywalania pluginów i ustawiania "sys_ticrate" na max

Odpowiedz

  • +
  • -
f .? - zdjęcie f .? 27.08.2014

Możesz cvary ustawić w pliku .sma kompilujesz i masz bez dopisywania.

 

Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 27.08.2014

Witam tak jak w temacie chce jakoś zbić troche obciążenie w serwerze i jakby usunął większość cvarów z pluginów prawie wszystkich czy byłby rezultat ? płynniejsza gra, mniejsze lagi ... 

Jest, i to calkiem spory. Nie musisz rezygnowac ze wszystkich cvarow, warto je po prostu cache'owac.

 

Istnieje masa pluginów co maja np. w prethinku get_pcvar_num... ;)


Użytkownik Puchate edytował ten post 27.08.2014 23:28
Odpowiedz

  • +
  • -
Conrado - zdjęcie Conrado 28.08.2014

Plugin najbardziej obciąża serwer gdy jest wykonywany, więc możesz się też zastanowić czy jakiś plugin jest ci naprawdę potrzebny, jeżeli nie jest do usuń go.

Odpowiedz

  • +
  • -
ex0 - zdjęcie ex0 28.08.2014

Witam tak jak w temacie chce jakoś zbić troche obciążenie w serwerze i jakby usunął większość cvarów z pluginów prawie wszystkich czy byłby rezultat ? płynniejsza gra, mniejsze lagi ... 

Najbardziej serwer obciążają Thinki, jeśli masz jakieś pluginy pisane nimi, zastanów się czy aby na pewno są Ci potrzebne pisane w ten sposób i czy jest możliwość napisania tego w inny sposób. 

Cvary jak wspomniał Szelbi, coś obciążają na pewno, ale nie powinno to być odczuwalne. 

Tak jak wspomniałem, albo masz nawalone pluginów które pisane są bóg wie jak, bóg wie przez kogo, albo Thinków masz masę. 

Odpowiedz

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 28.08.2014

 

Witam tak jak w temacie chce jakoś zbić troche obciążenie w serwerze i jakby usunął większość cvarów z pluginów prawie wszystkich czy byłby rezultat ? płynniejsza gra, mniejsze lagi ... 

Jest, i to calkiem spory. Nie musisz rezygnowac ze wszystkich cvarow, warto je po prostu cache'owac.

 

Istnieje masa pluginów co maja np. w prethinku get_pcvar_num... ;)

 

znalazłem jeden plugin co ma prethink i get_pcvar_num jest to plugin od spadochronu, da się ten plugin napisać inaczej albo jest inna wersja owego plugina?

i czy jakby go wyłączył były by rezultaty w obciążeniu ?

Załączone pliki

Odpowiedz

  • +
  • -
ex0 - zdjęcie ex0 28.08.2014

 

 

Witam tak jak w temacie chce jakoś zbić troche obciążenie w serwerze i jakby usunął większość cvarów z pluginów prawie wszystkich czy byłby rezultat ? płynniejsza gra, mniejsze lagi ... 

Jest, i to calkiem spory. Nie musisz rezygnowac ze wszystkich cvarow, warto je po prostu cache'owac.

 

Istnieje masa pluginów co maja np. w prethinku get_pcvar_num... ;)

 

znalazłem jeden plugin co ma prethink i get_pcvar_num jest to plugin od spadochronu, da się ten plugin napisać inaczej albo jest inna wersja owego plugina?

i czy jakby go wyłączył były by rezultaty w obciążeniu ?

 

To akurat jest taki plugin, który nie wpływa aż tak na serwer, zużywa coś ale nie znacząco.
Najlepiej podrzuć plugins.ini to zerkniemy co go boli tak naprawdę.....

Odpowiedz

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 28.08.2014

Spoiler
msg_one_catch.amxx    wydaje mi się że ten plugin najwięcej CPU zabiera + moduł orpheu , ale niestety bez tego plugina mam ciągłe crashe serwer co kilka map a jego logi nie dają zbyt dużo do rozpoznania błedu i jak go naprawić, strasznie ich jest dużo tych błędów w logach i prawie każdego gracza wskazują że jakiś błąd ma czy coś jak wiesz co to za plugin będziesz wiedział o co chodzi
 
i serwer to cod mod wiec jest trochę perków i klas ... wiec ich nie będę tu wypisywał bo bez sens to
czy zapis sql lvli coda by zmniejszył obciążenie serwa ? i czy by ping był ten sam lub lepszy

Użytkownik tytusek edytował ten post 28.08.2014 23:13
Odpowiedz

  • +
  • -
ex0 - zdjęcie ex0 28.08.2014

Masz rację, szczególnie orpheu zużywa duży zasób. 
Przynajmniej ja tego doświadczyłem na zabijace. 

Trzeba eliminować logi i naprawiać po kawałku a nie szukać obejścia które zabiera moc :)

Klasy i perki poprawnie napisane nie zabieraja zbyt wiele. 

Odpowiedz

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 28.08.2014

z tego co pamiętam w logach tego plugina pisało coś o "#Cstrike_Chat_AllDead" a dokładnie to wyglądało tak

L 07/24/2013 - 22:33:15: Client 9 not found for SayText

L 07/24/2013 - 22:33:15: message_begin(1, 76, {0.0, 0.0, 0.0}, 9)
L 07/24/2013 - 22:33:15: write_byte(6)
L 07/24/2013 - 22:33:15: write_string("[Gynek] #Cstrike_Chat_AllDead")
L 07/24/2013 - 22:33:15: write_string("")
L 07/24/2013 - 22:33:15: write_string("hanef ciota
"
)
L 07/24/2013 - 22:33:15: message_end()
L 07/24/2013 - 22:33:17: Client 9 not found for SayText
L 07/24/2013 - 22:33:17: message_begin(1, 76, {0.0, 0.0, 0.0}, 9)
L 07/24/2013 - 22:33:17: write_byte(6)
L 07/24/2013 - 22:33:17: write_string("[Gynek] #Cstrike_Chat_AllDead")
L 07/24/2013 - 22:33:17: write_string("")
L 07/24/2013 - 22:33:17: write_string("/perk
"
)

te logi nie są moje ale były takie same tylko inny tekst był 

 

 

w vipie chyba jest ta funkcja 

 

aktualnie nie zapisuje logów z tego plugina bo przerobił mi ktoś go żeby nie zapisywało logów z powodu dużej wagi tych logów po kilku dniach do 1gb dochodziło i by zaraz hosting mnie się czepiał że zabieram za dużo zasobów miejsca niż powinienem ...


Użytkownik tytusek edytował ten post 28.08.2014 23:30
Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 29.08.2014

Jak chcesz optymalną wersję spadochronu to patrz załącznik.

Załączone pliki

Odpowiedz

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 29.08.2014

Jak chcesz optymalną wersję spadochronu to patrz załącznik.

troche to pomogło i niektóre cvary z niektórych pluginów usuniecie też chyba o 5 mniej CPU jest obciążone ale nadal jest 85-90%

 

i jeszcze raz zadaje pytanie co wyżej umieściłem ale bez odpowiedzi

czy zapis sql lvli coda by zmniejszył obciążenie serwa ? i czy by ping był ten sam lub lepszy


Użytkownik tytusek edytował ten post 29.08.2014 14:36
Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 29.08.2014

Podejrzewam ze moglby zwiekszyc, bo rozumiem ze obecnie uzywasz vault'a?

Odpowiedz

  • +
  • -
tytusek - zdjęcie tytusek 29.08.2014

Podejrzewam ze moglby zwiekszyc, bo rozumiem ze obecnie uzywasz vault'a?

tak vault

Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 31.08.2014

Nvault raczej wydajniejsze od mysql bedzie, wiec nie tutaj szukaj optymalizacji.

Odpowiedz