←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] Jak sprawdzic czy gracz trzym...


Najlepsza odpowiedź BlackPerfum 25.07.2014 20:21

Ale jak sprawdzac czy trzyma np. przez 4s ?

Nie da się. By wiedzieć czy gracz używa czynnie danej komendy trzeba (w cliencie) wywoływać ją z "+" przed nazwą gdyż on informuje o rozpoczęciu używania danej komendy a automatycznie gdy puścisz przycisk wykona się dana komenda z "-" która informuje o zakończeniu działania danej komendy. Tak działają wszystkie IN_* w cs'ie xD Tu masz taki temat:http://amxx.pl/topic...isk#entry561367 Przejdź do postu
Zablokowany

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 25.07.2014

Witam.
Jak sprawdzic czy gracz trzyma klawisz C (radio3)?
Jest do tego jakas stala IN_*?
Odpowiedz

  • +
  • -
BlackPerfum - zdjęcie BlackPerfum 25.07.2014

Jak sprawdzic czy gracz trzyma klawisz C (radio3)?

register_clcmd("radio3","TwojaFunkcja")

Jest do tego jakas stala IN_*?

Nie, chyba nieee xD

Możesz też złapać otwieranie menu i sprawdzać czy to menu jest z radia nr. 3 ale to głupie wyjście.
Odpowiedz

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 25.07.2014

To co podales to wiem.
Ale jak sprawdzac czy trzyma np. przez 4s ?
Odpowiedz

  • +
  • -
Najlepsza odpowiedź BlackPerfum - zdjęcie BlackPerfum 25.07.2014

Ale jak sprawdzac czy trzyma np. przez 4s ?

Nie da się. By wiedzieć czy gracz używa czynnie danej komendy trzeba (w cliencie) wywoływać ją z "+" przed nazwą gdyż on informuje o rozpoczęciu używania danej komendy a automatycznie gdy puścisz przycisk wykona się dana komenda z "-" która informuje o zakończeniu działania danej komendy. Tak działają wszystkie IN_* w cs'ie xD Tu masz taki temat:http://amxx.pl/topic...isk#entry561367
sebul (26.07.2014 16:39):
Pamiętam, że z "radio3" były jakieś problemy z "+" i "-".
BlackPerfum (26.07.2014 16:42):
Ale nawet jak się użyje komendy "+radio" to serwer nie pokaże ci menu z radiem dlatego przebindowanie przycisku gracza z "radio3" na "+radio3" nie wchodzi w grę
sebul (26.07.2014 16:50):
"+radio3" czy "-radio3" nie było mi potrzebne do wyświetlania menu, tylko do samego wykrycia wciskania c (domyślnie zbindowanego), ale coś nie działało.
BlackPerfum (26.07.2014 18:13):
Mi to działa. Tylko tu chodzi o to iż standardowy bind to "radio3" i on wywołuje się tylko raz przez co nie da się sprawdzić ile czasu gracz używa tej komendy. Sprawdzenie czasu trzymania przycisku można uzyskać jedynie poprzez dodanie "+" przy bindowanej komedzie i łapanie "+" o raz "-" na serwerze. Lecz pamiętajmy iż nie możemy graczu zmieniać bind'y od tak bo jest to po prostu złe i nie przyjazne dla gry i innych serwerów. Niestety po dodaniu "+" do bindowanej komendy serwer już jej nie łapie jako "radio3" tylko jako "+radio3" przez co nie pokazuje menu a to jest sprzeczne z założeniem "nieinwazyjnej" ingerencji w klienta gdyż przez to uniemożliwiamy graczu "w łatwy sposób" dostania się do radia nr. 3
sebul (26.07.2014 18:42):
Coś chyba jednak nie jest tak jak piszesz, albo nie rozumiesz o co mi chodzi. Oczywiście, że jeśli zrobimy sobie jakiś własny bind, to będzie działać, mi chodziło tylko o to, że chociażby nie da się złapać momentu wciśnięcia oraz puszczenia "radio3" i pewnie jest kilka innych takich komend.
BlackPerfum (26.07.2014 18:44):
Możnabawić się aliasami lub zrobić dwie koemndy na jeden przycisk tzn: "bind c 'radio3;+radio3'" coś takiego by było w 100% okey
sebul (26.07.2014 18:49):
No bawić można się zawsze, ale już wtedy to nie jest zwykłe dodanie "+" czy "-".
Odpowiedz
Zablokowany