←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] Roznica w kolejnosci includow...


Najlepsza odpowiedź GwynBleidD 27.04.2014 10:21

Kolejność nie ma znaczenia. Include dodaje tylko możliwość używania w pluginie konkretnych funkcji. To, w jakiej kolejności one zostaną dodane, nie ma najmniejszego znaczenia.

I niepotrzebne include wpłynąć może na cały amxx, w przypadku który wyżej wymieniłem, tj gdy tylko ten plugin używa danego modułu i na dodatek używa go niepotrzebnie, to cały moduł zostanie załadowany niepotrzebnie (a sam moduł może już jakieś operacje wykonywać mimo, że żadna z jego funkcji przez żaden plugin nie została wywołana). Przejdź do postu
Zablokowany

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 26.04.2014

Witam.
1. Czy jest jakas roznica czy zincluduje najpierw fun a potem fakemete zamiast najpierw fakemete a potem fun?

2. Czy jest jakas roznica jak np zincluduje amxmisc a go nie uzyje?
Odpowiedz

  • +
  • -
Ogen Dogen - zdjęcie Ogen Dogen 26.04.2014

Kolejność raczej nie ma znaczenia , natomiast jak "zincludujesz" jakiś moduł obojętnie czy go używasz czy nie to się zwiększa tylko rozmiar pluginu i zapewne zużywasz nieznacząco więcej ramu.

Odpowiedz

  • +
  • -
^Grzyboo - zdjęcie ^Grzyboo 26.04.2014

Nie ma znaczenia kolejność.

 

Po to ludzie dodają miliony zastępczych funkcji w fakemecie, aby nie includować niepotrzebnie modułów. Jeżeli nie używasz - po prostu usuń, bo podobno to ma znaczenie.

Odpowiedz

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 26.04.2014

Jak to zastepczych funkcji??

Podobno nie ma znaczenia? A tak na pewno? Ciekawi mnie to bardzo.
Odpowiedz

  • +
  • -
^Grzyboo - zdjęcie ^Grzyboo 26.04.2014

Ludzie są w stanie zrobić fm_give_weapon zamiast po prostu dodać moduł fun, więc coś w tym jest.

Odpowiedz

pikalak - zdjęcie pikalak 26.04.2014

Nie Ma Znaczenia

Wytlumacze Dlaczego

1.Wez obojetnie jaki plugin

2.Zobacz czy jest #include fakemeta

3.Skompiluj I Zobacz czy Dziala ??

4.Odp jest prosta Dziala

5.Koniec

 

Teraz wes ten sam plugin z tym ze :

1.Otworz plugin

2.Znajdz #include fakemeta

3.I zmien na #include fakemeta jaka chcesz np fakemeta_moj fakemeta_2 fakemeta_bron itp

4.Lecz przy kazdej zmianie robisz tak wchodzisz do Cstrike/addons/scripting/include

5.Szukasz pligu fakemeta i kopiujesz go potem zmieniasz nazwe na te ktorą podales np fakemeta_moj

fakemeta_2 fakemeta_bron itp

6.Skompiluj I Zobacz czy Działa ??

7.Odp Ta Sama DZIALA!!!

8.Koniec

 

 

 

 


Użytkownik CheQ edytował ten post 27.04.2014 10:20
Odpowiedz

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 27.04.2014

@upup
Cos w tym jest....

@up
Ale mi pomogles...
Tyle to ja wiem.
Jeszcze sie upraszasz o rep!

@topic
Jeszcze poczekam na Dark'a albo Gwyn'a albo Benia.
Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 27.04.2014

AMXX automatycznie ładuje moduły, jeśli jakikolwiek plugin ich potrzebuje. Więc gdy wyłączysz we wszystkich pluginach fakemeta, fun czy inny moduł to może przynieść drobną korzyść. Jednak jeśli choć jeden plugin modułu używa, to nie ważne w ilu innych go załączysz, różnicy nie będzie bo moduł zostanie i tak załadowany. Dlatego lepiej nie załączać niepotrzebnych modułów, bo nie będą ładowane gdy są faktycznie niepotrzebne.

Należy jeszcze zaznaczyć, że include to nie jest załadowanie modułu. Wewnątrz include jest właściwe załadowanie modułu (lub pluginu "udającego" moduł), ale nie musi być. Na przykład amxmisc nie ładuje ŻADNEGO modułu!
Odpowiedz

  • +
  • -
Rivit - zdjęcie Rivit 27.04.2014

A co z kolejnością?
Czy nie potrzebne include jakos wplywa na plugin? Spowalnia albo cos?
Odpowiedz

  • +
  • -
Najlepsza odpowiedź GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 27.04.2014

Kolejność nie ma znaczenia. Include dodaje tylko możliwość używania w pluginie konkretnych funkcji. To, w jakiej kolejności one zostaną dodane, nie ma najmniejszego znaczenia.

I niepotrzebne include wpłynąć może na cały amxx, w przypadku który wyżej wymieniłem, tj gdy tylko ten plugin używa danego modułu i na dodatek używa go niepotrzebnie, to cały moduł zostanie załadowany niepotrzebnie (a sam moduł może już jakieś operacje wykonywać mimo, że żadna z jego funkcji przez żaden plugin nie została wywołana).
Odpowiedz
Zablokowany