←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Pobranie jednej wartości wszystkich wpisów...

  • +
  • -
Sniper Elite - zdjęcie Sniper Elite 02.03.2014

Witam :)

Da się wyciągnąć w pluginie z nvault'a jedną wartość z wszystkich wpisów, powiedzmy wartości wszystkich poziomów jakie gracze zdobyli, dodać je do siebie i podzielić przez liczbę wszystkich wpisów?

Chcę tak obliczyć średni poziom na serwerze. I czy jeżeli dałoby się takie coś napisać to mocno obciążyłoby to serwer? Wiem że z nvault są czasami problemy.

Odpowiedz

  • +
  • -
kyriuch - zdjęcie kyriuch 02.03.2014

co jest kluczem? nick, ip, czy sid?

Odpowiedz

  • +
  • -
Sniper Elite - zdjęcie Sniper Elite 02.03.2014

nick, a pobierama zmienna to wartosc liczbowa

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 03.03.2014

Musisz pobrać wszystkie lub wyliczać taką wartość na bieżącą ( a najlepiej połączyć obydwie techniki )

Odpowiedz

  • +
  • -
Sniper Elite - zdjęcie Sniper Elite 03.03.2014

Chcę pobrać wszystkie, nie tylko aktualnie grających na serwerze. Użyłbym do tego pętli. Jest funkcja zwracająca liczbę wszystkich wpisów?

Odpowiedz

  • +
  • -
kyriuch - zdjęcie kyriuch 03.03.2014

Jeśli chcesz to robić pluginem, to musiałbyś zapisywać sobie do jakiegoś pliku liczbę unikalnych odwiedzin :) albo str_to_num i str_to_num i cały czas zwiększasz liczbę, albo zapisujesz do pliku wszystkie nicki, które wejdą na serwer i później je zliczasz, a obok nich piszesz level, albo level też od razu sumujesz :) tak czy siak potrzebujesz oddzielnego pliku ^^ bo musisz znać każdy klucz do odczytywania, a znikąd go nie wytrzaśniesz :) w tym przypadku warto pomyśleć o własnym systemie zapisu, albo zapisie sql ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 03.03.2014

Zapis SQL tu dużo uprości:

 

SELECT AVG(level) FROM `levele;

 

I pozamiatane :)

Odpowiedz