←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] Efektywna metoda ożywiania gr...


Najlepsza odpowiedź GwynBleidD 26.02.2014 20:09

ad 1. Nie powinny się wykonywać, ale żeby mieć 100% pewności nie pozostaje nic tylko sprawdzić. Jakiś ciulowo napisany plugin może mieć na to wpływ i wykonywać takie eventy

 

ad 2. 17995 ładnie odpowiedział, użyj eventu zmiany drużyny, który wywoła się też po wybraniu drużyny i modelu. Jeśli chcesz wymusić konkretną drużynę na graczach, użyj putinserver i zablokuj wyświetlanie menu wyboru drużyny.

Przejdź do postu
Zablokowany

  • +
  • -
MAGNET - zdjęcie MAGNET 26.02.2014

Witam

Dzisiaj mam do Was 2 pytania:

 

1. Czy w czasie łączenia się z serverem oraz po wejściu na niego (dołączenie do drużyny) wywołuje się event Ham_Killed, czy coś w tym stylu?

 

2. Chcę, aby gracz po połączeniu się z serverem automatycznie się odradzał, gdyż nieraz zachodzi sytuacja, że dołączy on do drużyny i jest martwy. Myślałem o tasku w client_connect, ale na server może wejść nowy gracz i dopiero pobierać pliki, lub osoba ze słabym łączem, a task mógłby trwać +/- 5 sekund. Szukam teraz jak najefektywniejszego, a zarazem prawidłowo funkcjonującego, rozwiązania mojego małego problemu :)

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi i pozdrawiam!

Odpowiedz

  • +
  • -
sNH. - zdjęcie sNH. 26.02.2014

is_user_connected

is_user_alive

 

? :P

Odpowiedz

  • +
  • -
szelbi - zdjęcie szelbi 26.02.2014

Event na zmianę drużyny: http://amxx.pl/topic...zmiany-druzyny/

Ożywianie gracza: https://forums.allie...ead.php?t=76179

Odpowiedz

  • +
  • -
Wielkie Jol - zdjęcie Wielkie Jol 26.02.2014

2. Możesz użyć client_putinserver i ustawić taska ze sprawdzaniem, czy gracz jest w jakiejś drużynie

Odpowiedz

  • +
  • -
Najlepsza odpowiedź GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 26.02.2014

ad 1. Nie powinny się wykonywać, ale żeby mieć 100% pewności nie pozostaje nic tylko sprawdzić. Jakiś ciulowo napisany plugin może mieć na to wpływ i wykonywać takie eventy

 

ad 2. 17995 ładnie odpowiedział, użyj eventu zmiany drużyny, który wywoła się też po wybraniu drużyny i modelu. Jeśli chcesz wymusić konkretną drużynę na graczach, użyj putinserver i zablokuj wyświetlanie menu wyboru drużyny.

Odpowiedz

  • +
  • -
MAGNET - zdjęcie MAGNET 26.02.2014

Hmm ciekawe. Wytestuję i dam znać czy działa

Odpowiedz
Zablokowany