←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Parametry forwardu

  • +
  • -
Czaso Umilacz - zdjęcie Czaso Umilacz 09.01.2014

Witam, interesują mnie parametry forwardu:

FP_CELL		0	// INT
FP_FLOAT	1	// FLOAT
FP_STRING	2	// STRING
FP_ARRAY	4	// TABLICA

A dokładniej chce móc wysyłać parametry funkcji z pluginu A i zmodyfikować je w pluginie B (nie chce natywu - wysyłania z pluginu B informacji do pluginu A), i pomyślałem nad tym by użyć FP_ARRAY ale czy po wywołaniu forwardu tablica która podałem jako parametr będzie miała zmodyfikowane parametry przez plugin B, czy startowe z pluginu A?

Odpowiedz

  • +
  • -
Fili:P - zdjęcie Fili:P 09.01.2014

W forwardzie zwracana wartość ( w pluginie B ) jest przekazywana do zmiennej podanej jako drugi argument funkcji ExecuteForward ( w pluginie A ). W ten sposób możesz zwrócić wartość, która zostanie przypisana zmiennej.

Odpowiedz

  • +
  • -
Czaso Umilacz - zdjęcie Czaso Umilacz 10.01.2014

A czy wartość zwracana w pluginie B może być tablicą?

Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 10.01.2014

A czy wartość zwracana w pluginie B może być tablicą?

Raczej nie, a przynajmniej ja się z tym nigdy nie spotkałem, ale zawsze można próbować.
Odpowiedz

  • +
  • -
Fili:P - zdjęcie Fili:P 10.01.2014

Opisz co chcesz osiągnąć to może znajdziemy jakąś metodę 

Odpowiedz

  • +
  • -
Czaso Umilacz - zdjęcie Czaso Umilacz 11.01.2014

Zmodyfikować wszystkie parametry z Ham_TakeDamage, chce usprawnić COD i zredukować ilość eventów itd :)

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 12.01.2014

Opisałeś to bardzo ogólnie konkretny przypadek
Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 12.01.2014

Koledze chodzi o coś takiego, jak przekazywanie parametrów przez wskaźnik/referencję poprzez forwardy. Nie pozostaje nic innego, jak spróbować po prostu :)
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 12.01.2014

Jeśli chodzi o wrzucenie wszystkiego do jednej tablicy (ewentualnie nie wszystkiego), a potem wysłanie jej forwardem do innych pluginów, gdzie będzie można te wrzucone wartości edytować, a następnie w silniku operować już na zmienionych wartościach, to tak, można tak robić. Wiem bo sam tak robię ;]
Odpowiedz

  • +
  • -
Czaso Umilacz - zdjęcie Czaso Umilacz 13.01.2014

sebul podasz przykład?

Odpowiedz