←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Inny
Stanowisko C++

  • +
  • -
Filip1512 - zdjęcie Filip1512 11.12.2013

Cześć,

polecicie może jakieś stanowisko do programowania w C++?

Z góry mówię, że nie chcę Visual Studio C++ :P

Dev C++ może? Czy może znacie jeszcze jakieś inne, w których się 'dobrze pracuje'?

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 11.12.2013

To zależy od projektu / doświadczenia itp.

 

Osobiście przy większości projektów używam Sublime Text 2 cenie sobie prostotę i wygodę jego użytkownia nie musze używać kombajnów żeby zapanować nad kodem

jednak kiedy wchodzi w drogę większy projekt wybieram Dev-C++ lub właśnie Visual Studio C++ najważniejsze to nauczyć się edytora dogłebnie i wykorzystywać wszystkie jego możliwości

Odpowiedz

  • +
  • -
Filip1512 - zdjęcie Filip1512 11.12.2013

Doświadczenie małe, kilka 'zajęć' w szkole i dużo czytania kodów w PAWN'ie oraz samodzielne pisanie (choć w nie jakimś zaawansowanym stopniu) pluginów.
Porównuje do PAWNa, bo składniowo są podobne ;) Visual C++ jest dobry, nie przeczę, ale jak ja widzę wszystkie maniany z licencjami to się łapię za głowę :facepalm2: Dlatego szukam jakiejś alternatywy, no chyba, że jest coś o czym nie wiem w Visual C++, bo nie powiem - przyjemnie się w nim pisało na zajęciach.

Obecnie kupiłem Symfonie C++, czekam na przesyłkę i będę łączył teorie z praktyką i tym, co już umiem ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 11.12.2013

Więc raczej podpowiadanie składni itp. przydało by Ci się może Code::Blocks ?

 

I jeszcze jedno pytanie jakie środowisko windows / linux / mac ?

Odpowiedz

  • +
  • -
Filip1512 - zdjęcie Filip1512 11.12.2013

Windows, linux jakoś do mnie nie przemawia, choć będę i tak w końcu zmuszony aby jego używać, ale jeszcze nie teraz.

 

Code::Blocks oczywiście sprawdzę, to samo SublimeText, bo jednak wolę mieć 'pustą przestrzeń' i polegać na osobnej dokumentacji ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 13.12.2013

Windows, linux jakoś do mnie nie przemawia, choć będę i tak w końcu zmuszony aby jego używać, ale jeszcze nie teraz.

 

Nie przemawia ?! Zmuszony ?!

Próg wejścia jest wyższy niż w na Windowsie ale jeśli troche czasu na to poświęcisz to zobaczysz jak wygodna jest praca na linuksie i sama konsola

Po za tym teraz jest mnóstwo graficznych ułatwień

 

Polecam bardzo przejść i to jak najszybciej ;)

Odpowiedz