←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Brak możliwości włączenia systemu

  • +
  • -
RasiaQ - zdjęcie RasiaQ 25.11.2013

Witam,
Ostatnio wywalił mi system i nie moge nic z tym zrobic. Niestety mam zepsuty napęd (ha ha ha) i mam chwilowo windowsa na dysku przenośnym.
Potrzebuję tylko wiedzieć jak po uruchomieniu komputera wejść do DOS
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 30.11.2013

nie wiem czy do konca zrozumialem pytanie

ale wrzuć windowsa na usb i w biosie ustaw odpalanie z usb ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
RasiaQ - zdjęcie RasiaQ 30.11.2013

Tak właśnie zrobiłem.

Bootowanie (chyba tak to się nazywa) ustawiłem, że USB na pierwszym miejscu, ale po włączeniu systemu komputera restartuje się on automatycznie i i tak wyświetla się komunikat:

NTLDR is missing
Odpowiedz

  • +
  • -
ZepA*** - zdjęcie ZepA*** 01.12.2013

Może to ci się wyda dziwne, ale prawdopodobnie przyczyną tego błędu jest dyskietka włożona do stacji dyskietek. Po prostu wyjmij dyskietkę xD

Jeśli nie masz stacji dyskietek wejdz na google i tam znajdziesz inne rozwiązanie tego problemu :)

Odpowiedz

  • +
  • -
RasiaQ - zdjęcie RasiaQ 01.12.2013

Mój komputer nie ma stacji dyskietek ;>

 

Szukałem i nic nie znalazłem. Wszystkie przyczyny, które były podane wyeliminowałem. I bootowanie i dyskietka.

 

Nie wiem, ale czy kopiując system windows na dysk przenośny, trzeba to zrobić jakimś specjalnym programem ?

Odpowiedz

  • +
  • -
stasekstaskowy - zdjęcie stasekstaskowy 05.12.2013

uzyj np ultraiso , bo musisz dodac jeszcze tkzw boot'a . Jak to zrobic za pomoca ultraiso? wpisz w google 'win xp na dysk ultraiso' czy cos w tym stylu i znajdziesz instrukcje. Bo z tego co widac zle cos zrobiles jak brakuje pliku ntldr ;)

 

EDIT:

mam nadzieje ze CI chodzi o obraz plytki instalacyjnej, a nie o to zeby skopiowac na sztywno foldery z winda.


Użytkownik stasekstaskowy edytował ten post 05.12.2013 13:04
Odpowiedz