←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Pytanie ogólne - przenoszenie plików / kod...

  • +
  • -
bociek1994 - zdjęcie bociek1994 15.09.2013

Hej. Pracuję na Windows'ie. Przy wrzucaniu nieruszanych (nieedytowanych) plików cfg na FTP zawartość jest taka sama.

Po edytowaniu jakiekolwiek pliku cfg (np. dproto.cfg) u siebie i wrzuceniu go na serwer FTP dodaje on wolne linie przy każdej linijce tekstu.

 

Myślę, że ma to związek z kodowaniem pliku, chociaż już próbowałem zmieniać i nic (może coś źle robię).

 

Czym powinienem zapisywać plik, aby miał nadal to samo kodowanie i jakie kodowanie mają mieć standardowo pliki cfg dla hlds?

Odpowiedz

  • +
  • -
bociek1994 - zdjęcie bociek1994 15.09.2013

Przepraszam. Nawet przy ściągnięciu plików z serwerów Valve wszystkie mają takie odstępy. Czy jest to spowodowane ustawieniem kodowania w systemie na którym stoją serwery, czy Valve po prostu tak zrobiło standardowo?

Odpowiedz

  • +
  • -
Ogen Dogen - zdjęcie Ogen Dogen 15.09.2013

A czym je otwierasz ? Ja otwieram WordPad'em i nigdy nie miałem takiego problemu.

Odpowiedz

  • +
  • -
bociek1994 - zdjęcie bociek1994 15.09.2013

WinSCP, notatnik, EditPlus - próbowałem wszystkimi.

Odpowiedz

Gość_21977_* 20.09.2013

Istnieją dwa podobne znaki: LF (ASCII #10) - znak nowej linii i CR (ASCII #13) - znak powrotu karetki.

Windows zapisuje "enter" jako CRLF.

Linux jako LF (a mac jeszcze inaczej, bo CR).

 

Możliwe, że plik, począwszy z zarówno LF jak i CR, po edycji ma zamieniane CR na LF przez Twój edytor (linux nie korzysta z CR, więc często się taką operację stosuje).

Ostatecznie, uzyskujesz "podwojone" "entery".

 

Typ końca linii (CR/LF/CRLF) możesz podejrzeć oraz edytować za pomocą choćby darmowego Notepad++.

Odpowiedz