←  Ogólne

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Linux

  • +
  • -
zharr's Photo zharr 21.05.2008

witam
mam pytanie: czy będzie jakiekolwiek wsparcie dla systemu linux przez sXe injected(jako klient)? Niestety na obecną chwilę nic się nie można zrobić jeżeli ktoś chce grać na prywatnym serwerze z sXe na Linuksie. Próbuję od jakiegoś czasu odpalić sxe na Kubuntu 8.04 Hardy Heron na Wine ale niestety.
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.Pozdrawiam
Zharr
Quote

  • +
  • -
Peter's Photo Peter 21.05.2008

zy będzie jakiekolwiek wsparcie dla systemu linux przez sXe injected(jako klient)?


Są małe szanse ale na pewno jakieś są
Quote

Seba's Photo Seba 21.05.2008

Nie, gdyż Half Life jest tylko i wyłącznie aplikacją Windows'ową.
Quote

  • +
  • -
zharr's Photo zharr 26.05.2008

Ale chciałbym zauważyć (pomijając fakt, że CS czy Half Life działają na Wine czy Cededze - i to nienajgorzej ), że możliwe by było stworzenie klienta na linuksa.=] Dzięki za info w tej sprawie:) mimo wszystko dalej jestem szczęśliwym użytkownikiem Win xP i Kubuntu z czego win trzymam tylko ze względu na CS 1.6 i sxe:)
Quote

Seba's Photo Seba 27.05.2008

że możliwe by było stworzenie klienta na linuksa.

Raczej nie, bo aby odpalić CS'a to musisz zrobić to za pomocą emulatora.
Quote

  • +
  • -
boskar's Photo boskar 24.06.2008

Raczej nie, bo aby odpalić CS'a to musisz zrobić to za pomocą emulatora.


No a to jakiś problem? Można przecież próbować napisać taką wersję sXe, albo przerobić obecną, żeby współpracowała z WINEm. Jak ja sie znam na wine i tego typu zabezpieczeniach jest to na pewno możliwe, tylko wymaga pewnych nakładów pracy. Ewentualnie ta przeróbka może być niekompatybilna z oryginalnym sXe :P
Wartałoby jednak spróbować. Chętnych do grania w CSa pod pingwinem troche jest - zwłaszcza że sam CS ładnie chodzi, wine daje radę spokojnie. No chyba że się wybierze sterownik D3D zamiast OpenGL :P
Quote