←  OFF Topic

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

VPS - problem z ip

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 14.07.2013

Dzis zamowilem sobie darmowy serwer vps do poprobowania i nauki komend. Stoi on na hostingu vps.me. Niestety, mam problem ze znalezieniem jego ip. Chodzi o to, ze dostalem praktycznie kilka informacji i teraz nie wiem co i jak. Zacznijmy od tego, ze na maila dostalem taka wiadomosc:

Your Free VPS (60734.srv.vps.me) is now ACTIVE!
Your server details:
OS: Debian 6 32bit
Server IP: 2a02:4780:1:1::1:1aa
Username: root
Password: jakiestam
Ten niby adres ip mnie zdziwil jak nie wiem co. Niestety, korzystajac z tych danych nie bylem w stanie nawet polaczyc sie przez sftp ani ssh. Przegladajac panel serwera znalazlem informacje, iz aby sie polaczyc ssh to nalezy wpisac takie dane:
ssh [email protected] -p 2207
Wykorzystujac to wpisalem jako ip 31.220.63.21 a jako port 2207. W ten sposob polaczylem sie z sftp i ssh. Postanowilem wtedy ze postawie na tym vpsie teamspeaka. Wykonalem wszystko wedlug poradnika z internetu, poszlo dobrze, wg info z putty ts3 wystartowal. Niestety, teraz mam problem z tym jak polaczyc sie do tego tsa - probowalem wpisywac wszystko co mozliwe, 60734.srv.vps.me, 2a02:4780:1:1::1:1aa, 31.220.63.21, niestety bez rezultatu, w zaden sposob nie moge polaczyc sie do tego ts. Czy ma ktos moze pomysl jakiego ip uzyc zebym sie polaczyl z tym ts? Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz

  • +
  • -
^CzarNNaninJJa^ - zdjęcie ^CzarNNaninJJa^ 27.06.2014

Sory za odkop .. :/  Ale mam dokładnie taki sam problem... :/ !

Odpowiedz

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 27.06.2014

Niestety, na takim vps można się tylko pouczyć komend itp, ponieważ darmowy ma przydzielone wyłącznie ipv6, natomiast np pakiet płatny na vps.me ma już zarówno ipv6 jak i ipv4, dzięki czemu można normalnie wchodzić.
Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 28.06.2014

Niestety, na takim vps można się tylko pouczyć komend itp, ponieważ darmowy ma przydzielone wyłącznie ipv6, natomiast np pakiet płatny na vps.me ma już zarówno ipv6 jak i ipv4, dzięki czemu można normalnie wchodzić.

Ojj, nie gadaj głupot.

 

Od kilku lat wiadomo ze pula adresów IPv4 się kurczy z kosmiczną prędkością i teraz jest już spory problem z ilością wolnych adresów IPv4. Jest nowy, wspierany protokół dostępny od kilku lat i nazywa się IPv6. IP w tym protokołe rozdawane bezproblemowo i od ręki, bo ich chyba nigdy nie zabraknie (kto wie :P), na człowieka przypada ponad 60 tysięcy sztuk.

 

Wchodzimy w erę gdy to adresy IPv4 zaczną wychodzić z użytku a v6 zaczną być codziennością w komunikacji w internecie.

 

Jak pisałem, problem z IPv4 jest dość spory, aby otrzymać pulę takich adresów trzeba mieć naprawdę dobre powody obecnie ;) jak wspominasz usługa którą wybrałeś jest darmowa, więc logicznym posunięciem jest nie dołączanie do takiego serwera cennego (i coraz droższego) adresu IPv4 w momencie gdy IPv6 sa bezwartościowe. Dostęp do SSH masz po v4, ale jak widzisz ze zmienionym portem SSH co świadczy o tym że na tym adresie nasłuchuje jeszcze wiele innych aplikacji, tylko na innych portach. Prawdopodobnie wszystkie SSH serwerów u nich ;) ruch kierowany jest na to IP a dopiero później ich router przekazuje pakiety do odpowiedniego serwera.

 

W systemie Widows 7 i nowszych (a może już w Viście też?) domyślnie protokół IPv6 jest zainstalowany. Większość dostawców internetowych też wspiera ten standard, więc aby połączyć się z serwerem zdalnym o tym adresie trzeba wkleić go w to samo miejsce gdzie tradycyjny adres IP. Tak więc dla użytkownika nie zmienia się nic poza sposobem zapisu adresu. Teraz ciężka sprawa zapamiętać kilka sztuk :P


Użytkownik Puchate edytował ten post 28.06.2014 02:16
Odpowiedz

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 28.06.2014

Czyli co, jeśli zainstaluję na tym vps apache, php, sql, ten cały zestaw, to wystarczy w pasek adresu przeglądarki wpisać ipv6 i normalnie wejdzie?
Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 28.06.2014

Tak, tak samo jak w przypadku IPv4 będzie działać. ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 28.06.2014

Niestety, tak jak myślałem, nie działa. "Nie można odnaleźć serwera."
Odpowiedz

  • +
  • -
Puchate - zdjęcie Puchate 29.06.2014

To zweryfikuj obsługę IPv6 przez Twój system operacyjny oraz ISP.

Odpowiedz

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 29.06.2014

System to win 8.1 64bit. W ustawieniach obsługa ipv6 włączona.

ISP (jeśli poprzez ten skrót nie rozumiemy "Informacyjny Serwis Policyjny" :D) to Multimedia, gdzie raczej nie powinno być problemów z obsługą ipv6.

Odpowiedz

  • +
  • -
^CzarNNaninJJa^ - zdjęcie ^CzarNNaninJJa^ 08.07.2014

Hmm.. też założyłem tu konto.. lecz tak jak mówi Pan Zabijaka.. ten hosting (Jak wszystkie darmowe) oferuje TYLKO IPv6 ..

 

Jeśli chodzi oTeamSpeak'a to on obsługuje wyłącznie protokól IPv4.

 

 

Szukałem i szukałem darmowgo hostingu. w końcu się wku****em.

I zakupłem najtańszego VPS'a na slaskdatacenter, tylko 10zł.

Postawiłem 2 serwery TS3 po 32sloty. I teraz stawiam jeszcze serwer do CS'a  :D

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 08.07.2014

Hmm.. też założyłem tu konto.. lecz tak jak mówi Pan Zabijaka.. ten hosting (Jak wszystkie darmowe) oferuje TYLKO IPv6 ..
 
Jeśli chodzi oTeamSpeak'a to on obsługuje wyłącznie protokól IPv4.
 
 
Szukałem i szukałem darmowgo hostingu. w końcu się wku****em.
I zakupłem najtańszego VPS'a na slaskdatacenter, tylko 10zł.
Postawiłem 2 serwery TS3 po 32sloty. I teraz stawiam jeszcze serwer do CS'a  biggrin.png
 
Pozdrawiam

Sorry, ale chyba zwariowałeś. 1,5Ghz, 256mb ram i stawiasz 2 ts + cs?
Odpowiedz

  • +
  • -
^CzarNNaninJJa^ - zdjęcie ^CzarNNaninJJa^ 09.07.2014

 

Hmm.. też założyłem tu konto.. lecz tak jak mówi Pan Zabijaka.. ten hosting (Jak wszystkie darmowe) oferuje TYLKO IPv6 ..
 
Jeśli chodzi oTeamSpeak'a to on obsługuje wyłącznie protokól IPv4.
 
 
Szukałem i szukałem darmowgo hostingu. w końcu się wku****em.
I zakupłem najtańszego VPS'a na slaskdatacenter, tylko 10zł.
Postawiłem 2 serwery TS3 po 32sloty. I teraz stawiam jeszcze serwer do CS'a  biggrin.png
 
Pozdrawiam

Sorry, ale chyba zwariowałeś. 1,5Ghz, 256mb ram i stawiasz 2 ts + cs?

 

 

Nie zwariowałem :D

 

Dwa serwery chodzą sprawnie.. nic się nie laguje. A serwer cs dopiero będę stawiał :P
 

Odpowiedz

  • +
  • -
Zabijaka Gryps - zdjęcie Zabijaka Gryps 09.07.2014

Chodzą sprawnie? To spróbuj je zapełnić, ciekawe po ilu osobach wszystko dupnie.
Odpowiedz