←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

C/C++ i AMX?

  • +
  • -
mwl4 - zdjęcie mwl4 04.07.2013

Witam wszystkich! Temat być może jest bardzo obszerny, ale czy bez większego przygotowania, uda się napisać coś w AMX? Tzn. programuję w C/C++, konsola, winapi, troszkę Qt, Assembler i takie inne śmieci. Czy bez większego przygotowania można pisać pluginy? Jak patrzyłem w kod przykładowego pluginu jest to w sumie bardzo podobne do C/PHP, lecz pewnych kwestii zupełnie nie mogę zajarzyć. Np. Typów danych, których tutaj jakimś cudem nie ma(jak w PHP), i przesyłanie argumentów do funkcji czy też tworzenie nowych zmiennych odbywa się bardzo dziwnie. Dla mnie wygląda to tak jakbym mógł przesłać jakąkolwiek zmienną jako argument do funkcji, i jak by to miało działać? :D Jak w funkcji jest zmienna = zmienna + 5, to jak prześlemy tam np. wskaźnik na tablicę char/string to nie będzie to miało sensu :D Jaki kurs teraz wybrać żeby się douczyć AMXa?

Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 04.07.2013

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum

AMX Mod XPytania

do

Scripting AMXXPytania
Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 04.07.2013

AMXX, a raczej język PAWN, w którym pisze się pluginy do AMXX jest bardzo uproszczonym C, albo jak kto woli: mieszanką wszystkich języków podobnych do C. Nie posiada wskaźników, struktur, obiektów. Nie posiada typów zmiennych (każda jest 32 bitowa, a etykieta zmiennej, jeśli dołączona, określa jak daną zmienną traktować). Poza tym dużej ilości różnic nie ma :)

Odpowiedz

Gość_21977_* 05.07.2013

Przystępne podsumowanie zasadniczych cech pawna pod kątem AMX MOD X znajdziesz także we wstępie oficjalnej anglojęzycznej wiki :: Pawn_Tutorial.

Na końcu znajdziesz także link do manuala, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości w przypadku bardziej specyficznych zagadnień związanych z pawnem.

Odpowiedz