←  OFF Topic

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Firma HostVision - Upadła!

Fail's Photo Fail 03.05.2013

Jak już pewnie większosc z was wie, jedna z firm hostingowych upadła. Jest to:

http://www.hostvision.pl/

Z dnia na dzien została wyłączona strona oraz serwery. Jak się dowiedziałem z firmy nephax - tam posiadali serwery dedykowane. Pula adresów IP które posiadało hostvision jest wolna i można kupić najtanszy serwer dedykowany z adresem IP na ktorym mialem serwer za kwotę 300zł. Jest to dlamnie zbyt duża kwota, dlatego postanowiłem skontaktować się z inną firmą hostingową posiadającą serwery dedykowane w Gdańsku - Nephax - http://www.mojeserwery.pl/

Po chwili otrzymałem odpowiedź z Nephax, że pule adresów ip HostVision przejmuje firma MojeSerwery.Pl . Otrzymałem także odpowiedź od mojeserwery.pl ze zaczeli przejmowac własnie tą pule adresów IP, dzięki czemu udalo mi się odzyskac ip serwera z hostvision w innej firmie hostingowej mojeserwery.pl

 

Ciesze się ze akurat udalo mi się trafić na firmę która posiadala serwery dedykowane w nephax, ale watpie zeby mieli cos wspolnego z hostvision bo wczoraj rano mialem oferte z nephax zakupu wlasnie serwerow dedykowanych o ip z puli adresow hostvision.

 

Takze mam do was pytanie

Czy kazda firma hostignowa (HostVision) ma prawo zrezygnowac z usług bez zwrotu pieniędzy z portfela? I poprostu zakonczyc swoja dzialalnosc? W sumie pieniądze to nie wszystko, ale IP serwera który rozwijało się od 3 lat jest chyba cenniejsze...

 

Quote

  • +
  • -
Ossal's Photo Ossal 03.05.2013

A pamiętasz AmberGold? :D Nie jestem pewien, bo po pierwsze, to jest tylko wirtualna placówka, a po drugie są to wirtualne pieniądze. W tym przypadku trzeba by było zobaczyć czy jest coś takiego jak jakieś prawa konsumenta w internecie, czy coś :)

Quote

Gość_itbeta.pl_* 03.05.2013

Czytałeś regulamin rejestracji konta klienta? Na pewno było wyjaśnione. Nie każda firma ma zasady, jak pozostałe. Według mnie, powinieneś się skontaktować z firmą HostVision. Pytanie: Ile dni żywotności, posiadał serwer? Powinni zwrócić koszty wynajmu, którego nie wykorzystałeś. 

Jeżeli się dogadasz z właścicielem powinien nawet zaproponować rekompensatę. Powodzenia :)

Quote

  • +
  • -
freetu's Photo freetu 03.05.2013

Zdaje się, że firma nie ogłosiła upadłości, bo w GUS dalej można znaleźć tą firmę jako działającą. Po za tym, serwery w Warszawie działają (pytanie jak długo będą działały).

Próbuj się kontaktować z właścicielem hostvision, przedstaw swoją sytuację. Być może faktycznie otrzymasz jakąś rekompensatę.

Quote

Fail's Photo Fail 03.05.2013

Niemam możliwości kontaktu, strona nie działa, serwery w gdańsku upadły w warszawie pewnie tez niedługo upadną.

Quote

  • +
  • -
White's Photo White 03.05.2013

Na stronę możesz jeszcze wejść przez adres: http://94.23.88.83/ Osobiście miałem tam serwer o ranku 1k, który teraz został tak po prostu podarowany komuś przez firmę mojeserwery.pl ( mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśni ) Poza tym posiadałem też tam 2 serwer opłacony na rok oraz 300 wpln. Raczej tego tak nie zostawię.

 

Quote

Gość_itbeta.pl_* 03.05.2013

Z tego co mi wiadomo, firma przenosi serwery dedykowane. Tylko, że się bardzo niepoważnie zachowali - bez żadnych upomnień, informacji o migracji.


Edited by itbeta.pl, 03.05.2013 11:38.
Quote

Fail's Photo Fail 03.05.2013

Nie wiem co oni wyczyniaja, poprostu zawiesili serwery. Heh tez tak sadzilem ze ludzie zaczna wykorzystywac to ze ktos stracil serwer i beda kupowac o takim ip na mojeserwery i zaczna sprzedawac, ale to juz jest szczyt beszczelnosci. Nie dosc ze ktos stracil kase na hostvision to jeszcze swoj serwer (IP + PORT)

 

Napisałem wiadomośc pod wskazanym adresem ip ale watpie abym uzyskał zwrot jakichkolwiek pieniędzy.

 

@up

Z moich informacji zadne serwery dedykowane nie są przenoszone, firma mojeserwery wykupiła poprostu pule adresów IP hostvision, mogła to zrobić ponieważ hostvision zrezygnowało z uslug nephax skoro takie adresy ip były jeszcze wczoraj wolne.

 

Quote