←  OFF Topic

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Technikum

Longlin - zdjęcie Longlin 18.04.2013

Witam mam zamiar wybrać się do technikum , które oferuje : na technik informatyk , i czy mi się tam opłaca iść ? :D

 

(Obsługa i administracja systemów Windows XP, Vista oraz Linux)
- Programowanie strukturalne i obiektowe (Pascal, C/C++, Java)
- Aplikacje internetowe (HTML, CSS, PHP, JavaScript)
- Systemy zarządzania bazami danych (MS Access, mySQL)
- Oprogramowanie biurowe (MS Office 2000, XP, 2007)
- Multimedia i grafika komputerowa (Gimp, Corel X4, Adobe Flash i Actrion Script)
- Urządzenia techniki komputerowej (budowa komputerów i innych urządzeń)

 

Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 18.04.2013

Witam mam zamiar wybrać się do technikum , które oferuje : na technik informatyk , i czy mi się tam opłaca iść ? :D

Nie.
Odpowiedz

  • +
  • -
Na 5tyk - zdjęcie Na 5tyk 18.04.2013

 

Witam mam zamiar wybrać się do technikum , które oferuje : na technik informatyk , i czy mi się tam opłaca iść ? :D

Nie.

 

Według Ciebie lepiej LO?

Odpowiedz

  • +
  • -
Jak się nazwać - zdjęcie Jak się nazwać 18.04.2013

Byłem w technikum pierwszy rok szkoły średniej, totalne 0 tam chodzą, jeżeli masz ambicje wybierz liceum, w technikum po 1 roku gdzie mieliśmy bodajże 3 godziny programowania tygodniowo studiowaliśmy pascala, pod koniec roku 90% klasy nie wiedziała jak napisać program liczący objętość bryły (podajesz jej parametry z klawiatury) o użyciu pętli nie wspominając, albo trafiłem na klasę imbecyli albo nie wiem jakichś niedorozwojów. Wybierz LO nie baw się w technika, ja zmieniłem na LO bo technikum to po prostu porażka.
Odpowiedz

Pan Marian - zdjęcie Pan Marian 18.04.2013

Jeżeli masz wybierać liceum, to musisz mieć stalowe nerwy, w pierwszym roku będziesz mieć chemie, biologie etc ;) zresztą w kolejnych również. Ponadto musisz chcieć się uczyć

 

 

 

Witam mam zamiar wybrać się do technikum , które oferuje : na technik informatyk , i czy mi się tam opłaca iść ? :D

Nie.

 

Według Ciebie lepiej LO?

 

Jestem w LO i nie narzekam, naprawdę


Użytkownik Pan Marian edytował ten post 18.04.2013 15:18
Odpowiedz

  • +
  • -
K!113r - zdjęcie K!113r 18.04.2013

Jestem w technikum i jest spoko prócz pascala, którego już prawie doszczętnie znienawidziałem. Słyszałem, że ta nowa podstawa programowa go nie ma tylko od początku C++ (gorzej dla mniej wprawionych, którym bardziej pasuje pascal).
Ja wolę więcej zajęć praktycznych, co prawda masz to co liceum + zawodowe = dłuższy pobyt w szkole.
Sam musisz wybrać, ale radzę pokręcić sie po szkołach i zobaczyć gdzie sie lepiej zapie*dala. (w sumie w większości szkół obecny jest cs, który przydaje sie zwłaszcza na lekcjach excelowskich :D)

PS Jak będziesz chciał się czegoś nauczyć to raczej w większości szkół to osiągniesz

PSS Uważaj, jeżeli na prawdę chcesz iść do technikum to polecam jakiś zespół szkół (Technikum+LO), gdyż do technikum podąża średnio 5-10 osób płci "pięknej". Często ten aspekt kładzie główną miarę nad wyborem szkoły.
Użytkownik K!113r edytował ten post 18.04.2013 16:10
Odpowiedz

  • +
  • -
sharkowy - zdjęcie sharkowy 18.04.2013

Jakiej szkoły nie wybierzesz, to i tak wylądujesz w pośredniaku, i pewnie trochę tam zabawisz ^D^
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 18.04.2013

Byłem w technikum pierwszy rok szkoły średniej, totalne 0 tam chodzą, jeżeli masz ambicje wybierz liceum, w technikum po 1 roku gdzie mieliśmy bodajże 3 godziny programowania tygodniowo studiowaliśmy pascala, pod koniec roku 90% klasy nie wiedziała jak napisać program liczący objętość bryły (podajesz jej parametry z klawiatury) o użyciu pętli nie wspominając, albo trafiłem na klasę imbecyli albo nie wiem jakichś niedorozwojów. Wybierz LO nie baw się w technika, ja zmieniłem na LO bo technikum to po prostu porażka.

W technikum może i bywa różnie z tym poziomem nauczania, czy ogólnie poziomem jaki reprezentują uczniowie, ale nie przesadzajmy z tą porażką. Sam chodziłem do technikum, chyba do jednego z lepszych (jak nie najlepszego) w moim mieście i może poziom z matmy (inne przedmioty były ok, nie wliczając tych typu chemia, czy fizyka, bo na moim kierunku nie wiem po co takie przedmioty) był słaby, czy raczej nauczycielka miała wyjeb... na uczniów, zawsze powtarzała, że my uczymy się dla siebie i praktycznie nic od nas nie wymagała, a człowiek młody, głupi, to co on tam się będzie uczył, skoro ona nie wymaga, ale coś takiego możesz mieć również w lo, wszystko zależy od tego na jakich nauczycieli się trafi.

A tak ogólnie ja nie chodziłem do technikum informatycznego, a po technikum chyba umiałem więcej niż nie jeden właśnie po takim technikum ^ ^ więc tak naprawdę jeśli chodzi o programowanie, to wszystko zależy od tego czy sam chcesz się tego uczyć, a nie do jakiej szkoły pójdziesz.
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 18.04.2013

Rozpętałem piekło, odpowiedź na pytanie twórcy tematu brzmi nie ponieważ gdyby widział że do technikum informatycznego chce iść to by tam poszedł, a nie pytał na forum czy opłaca się tam iść. Proste.

Sam chodziłem do najlepszego i najbardziej utytułowanego technikum w okolicy i nie narzekam, ba mimo że to technikum to biorąc pod uwagę wyniki matur wyszliśmy nawet lepiej, aniżeli licea w okolicy. Prawda jest taka że jak ktoś się chce nauczyć to i z szkół Empiku coś wyniesie. Kwestia chęci. Program nauczania jest wszędzie identyczny, to czy nauczyciel przekaże coś więcej zależy defacto tylko od uczniów, zaangażowania i chęci. Sam uczyłem się programować w domu, właściwie zaczynając od gimnazjum, obecnie na studiach nie mam problemów z programowaniem, ale tak jak mówię to wszystko kwestia chęci. Pojawia się też pytanie czy warto chodzić do liceum profilowanego pod kątem informatyki, mam znajomych na takich profilach i śmiać mi się chce gdy mówią że rzygać im się chce bo w tygodniu mają 6 - 8h informatyki, w momencie gdy w technikum tyle godzin potrafiło być dziennie.

Twój wybór, jesteś dojrzały (?) umysłowo, choć jednak powątpiewam w osoby które tego pytania zadają na forum - skarpetki czy koszulę na spotkanie też będzie Wam wybierało forum? Czy może dziewczynę? Ile ludzi tyle opinii, krytyczne można usłyszeć od tych którzy z technikum nic więcej nie wynieśli, bo im się nie chciało, a negatywne od tych którzy robili coś więcej aniżeli gra w CS'a czy Quake na zajęciach informatyki.
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 18.04.2013

Byłem w technikum pierwszy rok szkoły średniej, totalne 0 tam chodzą, jeżeli masz ambicje wybierz liceum, w technikum po 1 roku gdzie mieliśmy bodajże 3 godziny programowania tygodniowo studiowaliśmy pascala, pod koniec roku 90% klasy nie wiedziała jak napisać program liczący objętość bryły (podajesz jej parametry z klawiatury) o użyciu pętli nie wspominając, albo trafiłem na klasę imbecyli albo nie wiem jakichś niedorozwojów. Wybierz LO nie baw się w technika, ja zmieniłem na LO bo technikum to po prostu porażka.

 

Musisz Tyle wiedzieć o życiu skoro po roku chodzenia stwierdzaj jak bardzo słabe technikum jest.

Swoją drogą - Ciekawe dlaczego zrezygnowałeś.  :&

Odpowiedz

  • +
  • -
Jak się nazwać - zdjęcie Jak się nazwać 18.04.2013

Musisz Tyle wiedzieć o życiu skoro po roku chodzenia stwierdzaj jak bardzo słabe technikum jest.

Swoją drogą - Ciekawe dlaczego zrezygnowałeś. :&


Nie mam zamiaru marnować więcej czasu na technikum zwłaszcza że rocznik za mną idzie nową podstawą programową, jeżeli ty w ciągu roku nie potrafisz rozeznać się na czym stoisz to gratuluję. Stoją drogą nie powinno cię to interesować, jeżeli twoje "ambicje" to nic nie robienie przez 5 dni w tygodniu w szkole to nie wiem czy z takim podejściem coś w życiu osiągniesz. LO mam w mojej miejscowości więc nie muszę dojeżdżać 15 km, mniej godzin w szkole a nauczyciele potrafią uczyć (czytaj nie mają wywalone na uczniów jak często się to dzieje w technikach).
Odpowiedz

  • +
  • -
K!113r - zdjęcie K!113r 19.04.2013

Battle Technikum vs LO czas zacząć.

PS
Nie wiem, może tylko u mnie, lecz LO jest gorsze od technikum pod względem frekwencji na lekcjach jak i ocenami (oceny się nie liczą...).
Choć u nas na programowaniu i oprogramowaniu biurowym można się żywnie opie*dalać to i tak 3/4 klasy robi to co potrzeba. Ci gorsi odpadną po I klasie i potem jest spokój (chyba że na warunkowym lamus przejdzie :D )

PSS
666sty post, to coś musi znaczyć w tym temacie
Odpowiedz

  • +
  • -
Jak się nazwać - zdjęcie Jak się nazwać 19.04.2013

PS
Nie wiem, może tylko u mnie, lecz LO jest gorsze od technikum pod względem frekwencji na lekcjach jak i ocenami (oceny się nie liczą...).
Choć u nas na programowaniu i oprogramowaniu biurowym można się żywnie opie*dalać to i tak 3/4 klasy robi to co potrzeba. Ci gorsi odpadną po I klasie i potem jest spokój (chyba że na warunkowym lamus przejdzie :D )

Tak, tylko porównywanie technikum vs LO nie ma najmniejszego sensu, jedyne co można porównywać to 2 szkoły ze sobą, bo wszystko od tego zależy, w technikum równie dobrze możesz się przygotować do matury jeżeli chcesz i jest trzymany jakiś poziom. Taka dyskusja jest bez sensu, ja wyraziłem swoją subiektywną ocenę o niopodal ode mnie znajdującym się technikum zestawiając go z LO znajdującym się w mojej miejscowości. LO ma ogromną przewagę nad technikum (w moim przypadku, jest to subiektywna ocena)
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 19.04.2013


jeżeli ty w ciągu roku nie potrafisz rozeznać się na czym stoisz to gratuluję

Bo dałem sobie radę w Technikum tak? Fajna teoria ^^,


jeżeli twoje "ambicje" to nic nie robienie przez 5 dni w tygodniu w szkole to nie wiem czy z takim podejściem coś w życiu osiągniesz.

 

To chyba technikum na wypizdóffku i w lewo.  :D

Proszę Cię- nie mów nic na tematy o których pojęcia nie masz bo wątpie żebyś w ten sposób "coś w życiu osiągnął". :&

Odpowiedz

Pan Marian - zdjęcie Pan Marian 20.04.2013

Rozpętałem piekło, odpowiedź na pytanie twórcy tematu brzmi nie ponieważ gdyby widział że do technikum informatycznego chce iść to by tam poszedł, a nie pytał na forum czy opłaca się tam iść. Proste.

Sam chodziłem do najlepszego i najbardziej utytułowanego technikum w okolicy i nie narzekam, ba mimo że to technikum to biorąc pod uwagę wyniki matur wyszliśmy nawet lepiej, aniżeli licea w okolicy. Prawda jest taka że jak ktoś się chce nauczyć to i z szkół Empiku coś wyniesie. Kwestia chęci. Program nauczania jest wszędzie identyczny, to czy nauczyciel przekaże coś więcej zależy defacto tylko od uczniów, zaangażowania i chęci. Sam uczyłem się programować w domu, właściwie zaczynając od gimnazjum, obecnie na studiach nie mam problemów z programowaniem, ale tak jak mówię to wszystko kwestia chęci. Pojawia się też pytanie czy warto chodzić do liceum profilowanego pod kątem informatyki, mam znajomych na takich profilach i śmiać mi się chce gdy mówią że rzygać im się chce bo w tygodniu mają 6 - 8h informatyki, w momencie gdy w technikum tyle godzin potrafiło być dziennie.

Twój wybór, jesteś dojrzały (?) umysłowo, choć jednak powątpiewam w osoby które tego pytania zadają na forum - skarpetki czy koszulę na spotkanie też będzie Wam wybierało forum? Czy może dziewczynę? Ile ludzi tyle opinii, krytyczne można usłyszeć od tych którzy z technikum nic więcej nie wynieśli, bo im się nie chciało, a negatywne od tych którzy robili coś więcej aniżeli gra w CS'a czy Quake na zajęciach informatyki.

 



Co do Twojej wypowiedzi Portek, my w liceum, na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym mamy niestety, ale znikomą ilość informatyki, bo to tylko 3 godziny w ciągu tygodnia. Jest to smutne, ale prawdziwe

Odpowiedz

  • +
  • -
Jak się nazwać - zdjęcie Jak się nazwać 20.04.2013

Bo dałem sobie radę w Technikum tak? Fajna teoria ^^,

Jesteś z siebie dumny? Gratulacje, w technikum w którym byłem przechodziły osoby które na zaliczenie z programowania pisały program na pole kwadratu w pascalu, do tego musieli ściągać więc to raczej nie jest nic trudnego, ale jeżeli ciebie cieszy że zdałeś to gratulację.
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 20.04.2013


Gratulacje, w technikum w którym byłem przechodziły osoby które na zaliczenie z programowania pisały program na pole kwadratu w pascalu, do tego musieli ściągać

To chyba technikum na wypizdóffku i w lewo.  

Dziękuje - tyle odemnie ^^,

Odpowiedz

  • +
  • -
K!113r - zdjęcie K!113r 20.04.2013

Bo dałem sobie radę w Technikum tak? Fajna teoria ^^,

Jesteś z siebie dumny? Gratulacje, w technikum w którym byłem przechodziły osoby które na zaliczenie z programowania pisały program na pole kwadratu w pascalu, do tego musieli ściągać więc to raczej nie jest nic trudnego, ale jeżeli ciebie cieszy że zdałeś to gratulację.
Nie każdy musi być programistą... (u mnie tylko 6-8 osób na 29 ogarnia to, inni mają inne powołanie :D)
Odpowiedz