←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

flash oślepiający tylko osobe, która nim r...

  • +
  • -
Żuk's Photo Żuk 26.02.2013

Gdzieś tu chyba widziałem poradnik dotyczący tego co chce osiągnąć lub mi się przewidziało.

Potrzebuje zrobić plugin, który oślepiałby tylko gracza, który rzucił flesza i przeciwną drużyne.. jak takie coś wykonać ? Wszelkie porady mile widziane.
Quote

  • +
  • -
glutex's Photo glutex 26.02.2013

FB Punisher
Quote

Gość_21977_* 26.02.2013

Będziesz musiał zablokować event ScreenFade członom drużyny rzucającego flashbang.
register_event("ScreenFade", "ScreenFade");

Ograniczymy teraz wychwytywanie eventu jedynie do żywych graczy, by nie przetwarzać niepotrzebnie eventu dla osób niezainteresowanych.
register_event("ScreenFade", "ScreenFade", "e");

W przypadku domyślnego flashbanga, kolor jest biały, więc event zarejestrujemy z parametrami 4., 5. i 6. równymi dokładnie 255.
register_event("ScreenFade", "ScreenFade", "be", "4=255", "5=255", "6=255");

Wartość Alpha dla flashbangu to 200 lub 255, jednak ze względu na to, że być może w przyszłości zainstalujesz plugin, który nie wybiera
wartości na 0, 200, bądź 255, a przypisuje dokładną wartość, np. ze względu na odległość osoby oślepionej, np. na 247, ograniczymy 7. parametr (alpha) do >199.
register_event("ScreenFade", "ScreenFade", "be", "4=255", "5=255", "6=255", "7>199");


Teraz pora pobrać właściciela wybuchającego granatu, przyda nam się do tego HamSandwich
RegisterHam(Ham_Think, "grenade", "grenadeThink");

W funkcji musimy sprawdzić, czy byt myślący to flashbang, a następnie, jeśli granat zamierza wybuchnąć, to zapisujemy właściciela i czas, by porównać w evencie ScreenFade.

Szczegóły, wraz z gotowym kodem na karanie TFB, znajdziesz w pluginie Connora: Team Flash Punish.
Uwaga! No Team Flash krotola jest napisany fatalnie i nie działa prawidłowo nawet podczas zwykłej gry.

Myślę, że przyda Ci się zwłaszcza fragment do identyfikacji ostatniego tchnienia żywotu flashbanga (istna agonia).
Edited by Benio101, 26.02.2013 10:43.
lit.
Quote

  • +
  • -
Żuk's Photo Żuk 27.02.2013

Chyba jednak zbyt dużo jak dla mnie :D ale dzięki panowie za pomoc
Quote

  • +
  • -
GwynBleidD's Photo GwynBleidD 06.03.2013

A ja wziąłem i zrobiłem :)

http://amxx.pl/topic...-flash-blocker/
Quote