←  OFF Topic

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Przeniesienie forum na VPS

Zablokowany

Acer - zdjęcie Acer 03.02.2013

Witam, chciałbym przenieść swoje forum na VPS.
I mam do was kilka pytań:
Co sądzicie o firmie Vihost.pl?
Czy na forum o odwiedzinach: 510 gości, 80 zarejestrowanych, średnio ONLINE jest około 40 osób. Silnik forum: MyBB.
Wystarczył by pakiet VPS #1 na Vihost?
I czy macie jakieś poradniki, pokazujące jak przenieść całe forum na inną maszynę.
Jaki system najlepiej wybrać pod tego typu VPS?
Odpowiedz

Gość_deLL_* 04.02.2013

Powinien Ci pociągnąć ten VPS, ale pytanie po co Ci VPS na mało wymagające forum jakim jest MyBB?

A co do przenoszenia to skopiować wszystkie pliki na inne FTP, następnie skryptem BigDump, lub normalnie przez phpMyAdmin skopiować bazę danych, zmienić w pliku ustawienia na nowe i zapytaniami SQL zmienić nazwę domeny w ustawieniach, ciasteczek i ścieżek.

Polski support MyBB: http://mybbsite.pl/j...-na-inny-serwer
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 04.02.2013

na vpsie musisz zainstalować nginx albo apache, SQL'a, dobrze skonfigurować firewalla, odpowiednio zabezpieczyć bo dla przykładu - mój znajomy kupił vpsa pod gre i forum, nie miał pojęciao jego konfiguracji i hasła do wszystkich rzeczy dostał na mailu po 2 godzinkach. Więc tu się rodzi pytanie czy masz pojęcie.
Odpowiedz

Acer - zdjęcie Acer 04.02.2013

@deLL
MyBB mi aktualnie średnio zużywa po 200 % pakietu start 3 na unixstorm.org, dlatego chce się przesiąść na VPS, bo 20 zł to nie jest dużo, a na VPS mam też większe możliwości niż na zwykłym hostingu www.
A ktoś miał na Vihost.pl może z was VPS? Jeżeli tak to jak działa/działał? :)
Odpowiedz

Gość_deLL_* 04.02.2013

MyBB mi aktualnie średnio zużywa po 200 % pakietu start 3 na unixstorm.org


Dołączona grafika

Wielka stopa, a nie forum :D

Ja bym brał jakiegoś VPS z biznes-host.pl. Miałem i byłem zadowolony.
Odpowiedz

Acer - zdjęcie Acer 04.02.2013

VPS w Vihost.pl są jednak tańsze niż w biznes-host. Może niedługo IPB kupię, więc i tak inwestuje na przyszłość :)
Odpowiedz
Zablokowany