←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Wczytywanie cyklu map z komendy

  • +
  • -
Barto_12_SAS's Photo Barto_12_SAS 03.01.2013

Witam.
Szuakm sposobu w zasadzie, jak zrobić aby przy wczytywaniu do serwera w zależności od wyboru wczytała się inna zawartość dla maps.ini ?

Może opiszę jakby to miało wyglądać w praktyce :
Mamy menu Cs'a - klikamy np.: "Arktyka" i normlanie uruchamia się serwer ale np.: do maps.ini , baź też całkiem nowego pliku wczytuje do kolejki tylko np.: fy_snow / fy_snow3

A gdy np.: wybiorę "Miastowe" to serwer uruchomi się z cyklem map cs_asault / awp_city .
Quote

  • +
  • -
JabLuszko's Photo JabLuszko 04.01.2013

To zdecyduj się czy maps.ini czy mapcykl ;)
Jeśli to ma być mapcykl to zmiana jest banalna - na serwerze wydajesz polecenie (nawet przez server_cmd(), z poziomu skryptów), aby ładował inny plik mapcyklu niż jest to domyślne mapcycle.txt.
server_cmd("mapcyclefile zimowe.txt");
server_cmd("mapcyclefile miastowe.txt");
i... po problemie.

Co prawda nie ogarniam gdzie Ty to menu w CS-a chciałbyś mieć (mówisz o tym głównym, nad New Game i Console?), ale spokojnie podczas startu serwera możesz pobrać nazwę mapę, sprawdzić w jakim mapcyklu ona jest (załadować pliki mapcyklów, przelecieć po wszystkich liniach i je porównać do obecnej) i na tej podstawie załadować odpowiedni mapcykl tym co wyżej Ci podałem ;)
Edited by JabLuszko, 04.01.2013 12:23.
Quote

  • +
  • -
Barto_12_SAS's Photo Barto_12_SAS 04.01.2013

Chodziło mi o okno te , które jest po uruchomieniu "new game" . No ale ten pierwszy sposób przypadł mi do gustu.

Pytanie tylko jedno - te komendy mam dodać do nazwa_mapy.ini ? Bo chciałbym, aby wczytywało mi np. , że jak sie kończą w "miastowe" to z ostatniej konfiguracji mapy aby "przeskoczyło" na " zimowe "
Quote

  • +
  • -
JabLuszko's Photo JabLuszko 04.01.2013

Skomplikowałeś sprawę ;)
Trzeba było od początku napisać, że to ma być w GameMenu.res, a nie żadne mapcykle ;]
w GameMenu.res za dużo nie grzebałem, więc Ci nie powiem.
Jak widzę po przykładowych plikach w necie jest tam opcja "engine Exec PLIK.cfg" i "exec PLIK.cfg", ale nie wiem czym one się różnią i czy działają na hldsie ;)
Quote

  • +
  • -
GwynBleidD's Photo GwynBleidD 10.01.2013

W new game ZAWSZE wyświetlą Ci się wszystkie mapy znalezione w folderze maps, nie zmienisz tego...
Quote

  • +
  • -
Kawon's Photo Kawon 10.01.2013

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum

Scripting AMXX > Pytania

do

HLDS > Pytania
Quote