←  OFF Topic

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Jak zaczęliście z amxx/scriptingiem

Zablokowany

mirne - zdjęcie mirne 21.12.2012

Witam wszystkich w tym wątku chciałbym się dowiedzieć poznać jak zaczynaliście z scrip/amxx wiem jest mnóstwo podobnych tematów "Jak nauczyć się pisać w amxx" itd. Lecz wszędzie odpowiadacie podstawy c++ dokumentacje, gotowe funkcje,tut'ki no ale nwm jak można zostać prawdziwym gościem od pisania pluginów/modów mniejsza o to chciałbym poznać wszystkich ludzi na tym forum którzy np stworzyli własnego moda , ogarniają wszystko, każdy plugin zrobią, pomogą w błędach itd. No że np zaczęliście na tej stronie xxx podstawy c++ potem ściągaliście pluginy i próbowali je edytować no i tut'ki gotowe funkcje tylko tak bardziej szczegółowo. Najbardziej to chciałbym poznać historię DarkGL widać doświadczony człowiek i innych ludzi, którzy są podobnie dobrzy { a których nie znam (nie widziałem nie słyszałem) }

Strasznie mi na tym zależy też chcę mieć podobną wiedzę, zdobyć takie umiejętności.
Odpowiedz

  • +
  • -
Na 5tyk - zdjęcie Na 5tyk 21.12.2012

Zobacz dział Tutoriale na forum + patrz w kod pluginów i go analizuj oraz spróbuj napisać prosty plugin np. Wyswietlanie tekstu po wpisaniu /say lub zrob menu :)
Odpowiedz

  • +
  • -
M3nt0s98 - zdjęcie M3nt0s98 21.12.2012

Witam, dołańczam się to pytania sam chętnie bym chciał pisac pluginy a nie umiem, jedyne co mi sie udalo to stworzyc plugin C4_prezent czyli model paki podmienia sie na model prezentu, lecz to tylko edycja innego pluginu
Odpowiedz

  • +
  • -
Ojciec Dyrektor - zdjęcie Ojciec Dyrektor 21.12.2012

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum

Scripting AMXXPytania

do

InneOFF Topic
Odpowiedz

  • +
  • -
Onyke - zdjęcie Onyke 22.12.2012

Dużo bardzo przydatnych rzeczy znajdziecie w tym dziale: http://amxx.pl/forum/16-tutoriale/
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 22.12.2012

Nie będę opisywał jak ja zaczynałem ale przytoczę taki o to cytat
"Najlepsze przygotowanie do pracy programisty daje nie nauka, a pisanie programów i podpatrywanie jak to robią inni. Ja na przykład poszedłem na śmietnik Computer Science Center i wygrzebałem listingi ich systemu operacyjnego." - Bill Gates
inaczej mówiąc pisz i ćwicz oczywiście czytaj tutoriale i poradniki ale próbuj samemu metodą prób i błędów po pewnym czasie będziesz widział coraz więcej zależności i możliwości z tego wynikających po za tym tematy na amxx.pl to ogromna biblioteka kodów które możesz analizować i wykorzystywać ;)
Odpowiedz

GT Team - zdjęcie GT Team 26.12.2012

Ja:

Bardzo chciałem pisać pluginy. Ogolnie programowanie mnie kręci :D

Najpierw nauczyłem sie (40%) C++ potem Java i Potem PAWN

Do PAWN'a się zabierałem owiele inaczej niż inne języki, bo wszystkie operatory, pętle już znałem i mniej więcej wiedziałem co i jak, lecz najpierw zacząłem od komendy client_print i jakby "Apteczki"

Tak to jakoś wyszło do teraz : )

Ogólnie z 2 lata na tym siedzę
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 26.12.2012

(40%) C++

a te % to skąd wziąłeś ? ^D^
Odpowiedz

  • +
  • -
glut - zdjęcie glut 27.12.2012

Nie żebym narzucał Ci sposób nauki, bo każdy uczy się inaczej. Ja zacząłem od edycji np klas, silnika diablo, cod moda itd.. później analizowałem ten kod. Zacząłem czytać poradniki z tego działu http://amxx.pl/forum/16-tutoriale/ . Zacząłem uczyć się pisać nowe pluginy metodą prób i błędów. Pytałem użytkowników forum jak zrobić itd... Oczywiście cały czas potrzebna dokumentacja :) Polecam też próby analizowania kodów czyiś pluginów.
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 27.12.2012

i dobra rada nie koduj w swieta bo bug sie rodzi xD
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 27.12.2012

i dobra rada nie koduj w swieta bo bug sie rodzi xD


szczerze to ta zasada mi się potwierdziła, znalazłem poważnego buga, po tym jak wprowadzałem zmiany w święta. :D
Odpowiedz

  • +
  • -
glut - zdjęcie glut 27.12.2012

Zabobony :P

a G[o]Q tak po za tym mówiąc w święta Jezus się rodzi a nie Bóg :P Tak dla małej jasności :)
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 27.12.2012

Zabobony :P

a G[o]Q tak po za tym mówiąc w święta Jezus się rodzi a nie Bóg :P Tak dla małej jasności :)


[...] Bóg się rodzi moc truchleje [...], taka kolęda, Jezus też jest jakby bogiem. Lul jestę filozofę.Dobra, żeby nie odchodzić od tematu to ja zaczynałem od edycji COD'a :D
Odpowiedz

  • +
  • -
sharkowy - zdjęcie sharkowy 27.12.2012

Bóg = bóg ojciec, jezus chrystus, duch święty - to takie ogólne pojęcie "Boga"

@Topic, ja się urodziłem z taką wiedzą ;> a tak poważnie (co rzadko mi się zdarza) cypis mnie zaraził, edytowanie klas i innych gufnuw.
Odpowiedz

GT Team - zdjęcie GT Team 27.12.2012

DarkGl

Wyczarowałem :)
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 27.12.2012

Zabobony :P

a G[o]Q tak po za tym mówiąc w święta Jezus się rodzi a nie Bóg :P Tak dla małej jasności :)


Tak dla jasnosci twoje IQ jest większe od nr twojego buta ??

nie zrozumiales ocb to nie komentuj


[uwaga=benio101]Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Autor tematu zbanowany

Jeśli się z tym nie zgadzasz, Dołączona grafika raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL[/uwaga]
Użytkownik benio101 edytował ten post 17.02.2013 16:26
Odpowiedz
Zablokowany