Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Wlamanie na konto i serweryhacker


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 amator75

    Profesjonalista

  • Przyjaciel

Reputacja: 78
Zaawansowany

  • Postów:153
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Norwegia
Offline

Napisano 24.10.2012 17:13

Nie wszystkim wiadomo,ale wlamano sie nam(CIACH) na konto pukawki i zostaly tam zmodyfikowane pliki ftp serwerow, ktore mialy najlepszy ranking u nas w sieci,krotko mowiac serwery zostaly zniszczone.
Ale ze posiadamy "jaja" a nie jak te "dziewczynki",ktore boja sie do tego przyznac(choc posiadamy juz ich dane) nie bedziemy tolerowac tego typu zdarzen i wszystkie najmniejsze przewiniecia w tej dzieninie beda zglaszane do odpowiednich organow scigania,aby to bylo przestroga dla innych.
W tym przypadku postanowilem rowniez zglosic ta sprawe,dzisiaj otrzymalem dowody do tej sprawy i w tym tygodniu pozew trafi do prokuratury.
O przebiegu sprawy bedziemy informowac na bierzaco na naszym forum,a o wyniku rozprawy napisze tutaj.

Chcialbym rowniez prosic osoby ktore,posiadaja rowniez takie serwisy lub inne, aby nie odpuszczaly takich zdarzen jesli beda mialy u nich miejsce a zglaszaly tam gdzie trzeba,poniewaz to pozniej bedzie plaga i nie wiadomo do jakich czynow sie jeszcze posuna.

Jesli sa osoby rowniez poszkodowane w takim przypadku,a chca uzyskac jakies informacje zapraszam na PW lub moje forum.
Do administracji portalu; jesli temat jest w zlym dziale,proszę przeniesc lecz nie usuwac.
dziekuje i pozdrawiam
amator75 (CIACH)
  • +
  • -
  • 4

#2 freetu

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 71
Pomocny

  • Postów:505
  • Lokalizacja:Kwidzyn
Offline

Napisano 26.10.2012 12:38

Nie żebym Cie na starcie demotywował, ale nie bądź zawiedziony, jak dostaniesz list a wnim "Postanowienie o umorzeniu dochodzenia". Miałem podobną sytuację, tyle że mi skasowano wszystkie pliki związane ze stroną. Miałem w logach wszystko pięknie, kiedy osobnik się zalogował, na jakie konto, nawet posiadałem logi od hostingu w którym miałem wykupiony pakiet. Na początku oczywiście mówili, że są spore szanse na złapanie tej osoby - w skrócie narobili mi nadziei. Traciłem czas na zeznania. Na jednym ze spotkaniu z policjantem prowadzącym "śledztwo" dowiedziałem się że mają problem z ustaleniem adresu sprawcy. W uzasadnieniu napisano mi, że skasowane dane nie były chronione prawem ( do bazy danych nie miał dostępu ).

Mimo wszystko życzę Ci powodzenia.
  • +
  • -
  • 1

#3 l3szcz

    Just Leszcz :>

  • Użytkownik

Reputacja: 52
Pomocny

  • Postów:374
  • GG:
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 27.10.2012 12:18

Ja miałem taką sytuację również. Na nich są paragrafy, więc nie mogą być bezkarni ;)
  • +
  • -
  • 0

@DarkGL - daj mi ciacho!  :crazy:


#4 kodak

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Imię:kodak
  • Lokalizacja:Niewię
Offline

Napisano 17.01.2014 21:22

Rozumiem, że zgłaszasz fakt włamania się na swoje konto na hostingu z powodu zbyt słabego hasła? Najs, może następnym razem wpadnie ci do głowy założenie porządnego, długiego, niesłownikowego i rozbudowanego hasła. Szczególnie gdy mowa o sieci serwerów. Ale tak to jest, jak osoby bez wyobraźni biorą się za zarządzanie siecią.

 

PS: Dla modów. Jak już usuwacie reklamy to róbcie to porządnie.


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych