Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
PHP

Instalacja wirtualnego servera i wyświetlanie textu za pomocą PHP

PHP

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 MagicznyKacper

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 12.08.2012 22:37

Cześć. Przeglądałem forum w poszukiwaniu jakiegoś treściwego i miłego poradnika dotyczącego PHP. Niestety znalazłem tylko jeden i to bardzo skąpy w prawdziwą wiedzę.Nie przedłużacjąc wstepu zachęcam do czytania i proszę o konstruktywną krytykę :)
Z góry zaznaczam również że nie wiem ile ten poradnik będzie miał części, jeśli zainteresuję się nim chociaż jedna osoba będę go sukcesywnie pisał.

Co nam będzie potrzebne do pracy?
- Edytor tekstu. Sam używam Notepad++ Notepad++ Home
- Apache i MySQL - polecam ściągnąć xampp lub WebServ (osobiście używam tego drugiego) są to wieloplatformowe pakiety składające się z serwera Apache, bazy danych MySQL oraz interpreterów różnorakich języków.
- Zapał, samozaparcie i chęć do nauczenia się czegoś.

Przed pzystąpeiniem do pracy:
- Na samym początku zadaj sobie pytanie czy na pewno chcesz się tego nauczyć, jeśli masz tylko skopiować kod i wkleić aby potem szpanować przed kolegami jakim to programistom nie jesteś wyłącz przeglądarkę i pójdź w coś pograć :)
- Jesli jesteś zmęczony po grze w piłkę lub pracy nie czytaj dalej, idź się przespać/odpocznij i wróć za parę godzin kiedy będziesz wypoczęty.

Jeśli zainstalowałeś każde z narzędzi wypisanych powyżej czas przystąpić do pracy. Zaczniemy od utworzenia folderu w którym będą mieściły się wszystkie pliki naszej pracy. Wejdź do folderu C:\Program Files\WebServ\httpd (domyślna ścieżka) i utwórz tam nowy folder o nazwie 'cms'.
Jeśli zrobiłeś to i nie wyskoczyły żadne błędy możesz uruchomić Notepad++ (Visty i 7 za uruchamiają jako administrator) za pomocą skrótu klawiszowego utwórzcie nowy plik (CTRL + N) i PRZEPSZCIE tam to:
<?php
echo "Hello Worl";
?>
<?php oraz ?> są tagami które informują przeglądarkę że zaczyna się kod PHP.
Funkcja
echo
odpowioada za wyświetlanie tekstu na stronie, można też zrobić to w kilka innych sposób, mniej lub bardziej wygodnych.
<?php
echo ("Tekst PHP");
echo 'Tekst PHP';
?>
Tekst HTML
<?php
echo ('Tekst PHP');
?>
Plik zapisz jako 'index.php' w folderze w który stworzyliśmy wcześniej :)
Każdą funkcję kończymy średnikiem!
Jeśli wyświetlił wam się ten tekst znaczy że wszystko zrobiliście poprawnie.
Mini FAQ:
- Czym jest to całe PHP?
- PHP jest językiem programowania, programy w nim napisane w przeciwieństwie do napisanych np. w C++ nie są kompilowane do postaci kodu maszynowego lecz wykonywane są poprzez interpreter PHP który zainstalowałeś wraz z serwerem.

Pytania/prośby/zażalenia proszę pisać w odpowiedziach.

Użytkownik MagicznyKacper edytował ten post 12.08.2012 22:48

  • +
  • -
  • 0

#2 Leihto

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 150
Profesjonalista

  • Postów:452
  • Lokalizacja:Rabka
Offline

Napisano 12.08.2012 22:45

No widzę że bardzo się rozpisałeś na temat tworzenia CMSa. Jak na razie to podałeś podstawy podstaw języka PHP.
Jakoś nie wyobrażam sobie jak Ty chcesz opisać tutaj cały proces :|
  • +
  • -
  • 0
Portek: Za 20zł, to ja nawet notatnika nie otworze..

Nowe portfolio. Ciekawe artykuły, ciekawe przykłady: WojtusDEV.pl

#3 MagicznyKacper

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 12.08.2012 22:50

No widzę że bardzo się rozpisałeś na temat tworzenia CMSa. Jak na razie to podałeś podstawy podstaw języka PHP.
Jakoś nie wyobrażam sobie jak Ty chcesz opisać tutaj cały proces :|

Jest to tylko pierwsza część, jeśli dodałbym to co chcę przerobić w drugiej wyszło by trochę za dużo :X
Słowo klucz: Pseudo - rejestracja, logowanie, dodawanie newsów to są trzy funkcje na których skupię się najbardziej, jednakże mam zamiar zrobić ich trochę więcej.
  • +
  • -
  • 0

#4 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 13.08.2012 04:55

Jedno, zasadnicze, podstawowe pytanie: Co to ma wspólnego z CMSem?

#5 MagicznyKacper

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 13.08.2012 06:52

Jedno, zasadnicze, podstawowe pytanie: Co to ma wspólnego z CMSem?

Póki co nic, jednakże zapewniam was że to nabierze kształtów. Jeśli przczytałeś cały temat to teraz przczytaj to: http://pl.wikipedia....uktywna_krytyka
(13.08.2012 07:01):
Tematu z powodem "Nazywaj tematy zgodnie z ich treścią" nie usunąłem tylko i wyłącznie ze względu na pracę, jaką włożyłeś w jego napisanie.

Podaj w takim razie propozycję nazwy dla tego tematu albo uzupełnij go zgodnie z jego nazwą, bo w obecnej formie zostać nie może.

  • +
  • -
  • 0

#6 MagicznyKacper

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 13.08.2012 11:53

Okej.
Temat: Instalacja wirtualnego servera i wyświetlanie tekstu za pomocą PHP.
I take pytanko, jest możliwość edycji treści? Bo jak miałem tak teraz nie mam guzika 'Edycja'.
  • +
  • -
  • 0

#7 speedkill

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 592
Godlike

  • Postów:2 733
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Prudnik
Offline

Napisano 13.08.2012 12:19

Okej.
Temat: Instalacja wirtualnego servera i wyświetlanie tekstu za pomocą PHP.
I take pytanko, jest możliwość edycji treści? Bo jak miałem tak teraz nie mam guzika 'Edycja'.

Nie, nie ma możliwości. Możesz wysłać nową treść posta do moderatora na pw, a on Ci zedytuje temat, lub możesz w tym temacie napisać tą treść ;)
  • +
  • -
  • 0

If you can dream it, you can do it.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PHP

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych