Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Drzewo trie - wyciągnięcie nazwy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 02.06.2011 11:06

Witam. Wiem już jak wyciągnąć z drzewa trie id po jakiejś nazwie, ale chciałbym się dowiedzieć jak wyciągnąć nazwę po id? Wydaje mi się, że jak się da, to trzeba użyć "TrieGetString", ale nie bardzo wiem jak, bo drugi oraz trzeci parametr to string... Pomoże ktoś?
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 R3X

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 987
Godlike

  • Postów:4 248
  • Lokalizacja:Nie
Offline

Napisano 02.06.2011 11:36

implementacja Trie pod amxxem nie umożliwia przeglądania drzewa w ten sposób; żeby wyciągnąć dane musisz znać klucz; klucza nie odzyskasz znając jedynie wartość

kiedyś potrzebowałem działania w ten sposób i wykorzystałem Trie: i Array: do przechowywania takiej bazy klucz->wartość; jest to dość nadmiarowe jeśli chodzi o pamieć, ale wyszukiwanie tekstów w Trie jest naprawdę bardzo szybkie i warto, natomiast przeszukiwanie Array: jest wyjątkowo nieefektywne; połączenie tych struktur daje nam szybki dostęp klucz->wartość i wartość->klucz, ale klucze nie mogą się powtarzać
  • +
  • -
  • 0

#3 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 02.06.2011 13:50

Szkoda, że w taki sposób się nie da... Nie jest mi to jakoś tak bardzo potrzebne, nawet się chyba nie opłaca, bo niewiele tych tekstów jest do wyciągania, więc temat można zamknąć.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#4 R3X

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 987
Godlike

  • Postów:4 248
  • Lokalizacja:Nie
Offline

Napisano 02.06.2011 15:41

no dla kilku to zwykła tablica [][] i krótkie stocki get/set jest w porządku
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych