Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Co mają granice raszu to TP?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 23.12.2008 11:26

jw
TP-Team Play-gra zespołowa. W mojej opinii polega ona na tym aby wspólnie dążyć do celu wzajemnie sobie pomagając.
Terro ma na celu podłożyć pakę i nie dopuścić do jej rozbrojenia, natomiast CT ma na celu nie dopuścić do podłożenia paki, a przypadku niepowodzenia rozbroić ją. W grze teamplay nie powinien obowiązywać zakaz raszowania, ponieważ bywa i tak, że skuteczną taktyką jest przytrzymanie wroga przed bombsisem podczas gdy koledzy wchodzą im na plecy, co uniemożliwia antyrush.
Moim zdanie antyrush jedynie może wymusić na CT trzymania się blisko bombsidów lub terro blisko hostów co nie zawsze jest dobre, ale nie ma on zupełnie sensu na mapach gdzie cel tako jaki nie istnieje.




FFA-Free For All-"Róbta co chceta". W mojej opinii w rozgrywce tego typu nadal obowiązują cele mapy (paka/hosty), ale każdy może sobie biegać swoimi drogami i grać po swojemu.



W praktyce:
TP=granice raszu + jak admin ogarnia to zmuszanie do wykonywania celów mapy.
FFA-Możesz siedzieć cała rundę na respie w drużyni9e atakującej i masz taie prawo bo FFA(wiecie co mam na myśli)



Czekam na wasze zdanie i rozsądne opinie.
  • +
  • -
  • 0

#2 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 11:43

Wiesz, dosyć to uogólniłeś, ale się wypowiem.

TP - TeamPlay, gra zespołowa, racja. Gracze sobie nawzajem pomagają, żeby wypełniać swoje cele i tym samym wygrać rundę. Oczywiście, nie zawsze tak jest na takowym serwerze, bo gracze często zapominają, co to TP. Ja zawsze jestem cierpliwy do pewnego momentu, bo gdy któryś raz z rzędu na serwerze mówię "idziemy bramą i atak", albo coś, to oni mają to po prostu w d*pie. Wtedy przychodzi czas na slapowanie i kickowanie, ewentualnie slayowanie. No i gracze się też złoszczą za takie rzeczy, czyli wnioskując ostatecznie, gra TeamPlay, czyli normalny, prawdziwy Counter-Strike zanikł i teraz na niektórych serwerach jest naprawdę grany. I jeszcze dodam, że (nie obrażając nikogo) zauważyłem, iż jedynie ludzie dojrzali mogą grać TP, może się mylę.

FFA - FreeForAll, tutaj rasz, kampienie są dozwolone i ja się o to nie przyczepiam, ale moim zdaniem FFA powinno być takie. Gracze sobie siedzą, kampią, robią co chcą, ale gdy zostanie jakiś jeden terro przeciwko jednemu CT i kampi na respie z paką, to bez przesady... I na odwrót. Moim zdaniem na FFA można robić takie rzeczy, ale ostatecznie żeby się trochę starać, aby jednak częściowo wykonać cele mapy.

Trochę chaotycznie, ale ... O:)
  • +
  • -
  • 0

#3 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 23.12.2008 11:45

mi sie wydaje ze do dzialu Counter-Strike :P hmmm moze być lecz Ziemsona, lepsze :P
  • +
  • -
  • 0

#4 grankee

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 23.12.2008 11:54

ma zostać tutaj

Co do granic raszu to jeszcze jedno ale

Zmuszasz Ct do obrony, ale nie zmuszasz terro do ataku-to jest beznadziejne
  • +
  • -
  • 0

#5 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 23.12.2008 11:58

o czlowieczku ja sie z toba zgadzam w 100%

moj serwer to TP z mozliwoscia rushowania, jak ktos mowi zeby nie raszowac to od razu wylatuje :)

zapraszam

#6 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 11:58

TP-Team Play-gra zespołowa. W mojej opinii polega ona na tym aby wspólnie dążyć do celu wzajemnie sobie pomagając.
Terro ma na celu podłożyć pakę i nie dopuścić do jej rozbrojenia, natomiast CT ma na celu nie dopuścić do podłożenia paki, a przypadku niepowodzenia rozbroić ją. W grze teamplay nie powinien obowiązywać zakaz raszowania, ponieważ bywa i tak, że skuteczną taktyką jest przytrzymanie wroga przed bombsisem podczas gdy koledzy wchodzą im na plecy, co uniemożliwia antyrush.
Moim zdanie antyrush jedynie może wymusić na CT trzymania się blisko bombsidów lub terro blisko hostów co nie zawsze jest dobre, ale nie ma on zupełnie sensu na mapach gdzie cel tako jaki nie istnieje.

Zapomniałeś dodać, że TeamPlay polega też na graniu z mikrofonem i podawaniem dobrych informacji. Prawdziwi gracze TP grają dla zespołu, nie dla statystyk.

FFA-Free For All-"Róbta co chceta". W mojej opinii w rozgrywce tego typu nadal obowiązują cele mapy (paka/hosty), ale każdy może sobie biegać swoimi drogami i grać po swojemu.

Często serwery FFA, są bardziej ogar od TP. W sumie każdy serwer Free For All ogranicza graczom zasadę "Róbta co chceta".

#7 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 23.12.2008 12:00

ja uwazam ze mapa jest cala dla kazdego i moze biegac po niej calej, dobry gracz zawsze mysli nie tylko tym co jest przed nim ale takze co ma za plecami i jesli szybko dotrze na bs a nie bedzie kampil z awp na respie to mu rasz nie bedzie przeszkadzal.
Poza tym trzeba sie uczyc bo pojedziesz na mistrzostwa i co bedziesz plakal ze przeciwnicy raszuja ? :D

#8 mgr inż. Pavulon

    C35H60Br2N2O4

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 742
Godlike

  • Postów:6 881
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Koniecpol
Offline

Napisano 23.12.2008 12:00

Zmuszasz Ct do obrony, ale nie zmuszasz terro do ataku-to jest beznadziejne

niestety :/ mnie aż coś bierze jak np na kabulu terro kampi na respie i czeka na ct zamiast lecieć podłożyć pakę. :zly:
  • +
  • -
  • 0

#9 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 23.12.2008 12:05

prawda jest taka ze kabul to zalosna mapa, gdyby ct cale bylo ogarniete to sie wszyscy na bsie ustawia i co tt moze zrobic ?

#10 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 12:08

TP-Team Play-gra zespołowa. W mojej opinii polega ona na tym aby wspólnie dążyć do celu wzajemnie sobie pomagając.
Terro ma na celu podłożyć pakę i nie dopuścić do jej rozbrojenia, natomiast CT ma na celu nie dopuścić do podłożenia paki, a przypadku niepowodzenia rozbroić ją. W grze teamplay nie powinien obowiązywać zakaz raszowania, ponieważ bywa i tak, że skuteczną taktyką jest przytrzymanie wroga przed bombsisem podczas gdy koledzy wchodzą im na plecy, co uniemożliwia antyrush.
Moim zdanie antyrush jedynie może wymusić na CT trzymania się blisko bombsidów lub terro blisko hostów co nie zawsze jest dobre, ale nie ma on zupełnie sensu na mapach gdzie cel tako jaki nie istnieje.

Zapomniałeś dodać, że TeamPlay polega też na graniu z mikrofonem i podawaniem dobrych informacji. Prawdziwi gracze TP grają dla zespołu, nie dla statystyk.

FFA-Free For All-"Róbta co chceta". W mojej opinii w rozgrywce tego typu nadal obowiązują cele mapy (paka/hosty), ale każdy może sobie biegać swoimi drogami i grać po swojemu.

Często serwery FFA, są bardziej ogar od TP. W sumie każdy serwer Free For All ogranicza graczom zasadę "Róbta co chceta".


Właśnie o tym mówiłem. FFA może być lepsze od TP, gdy są na tym serwerze dobrze omówione oraz przemyślane zasady gry.
Wiecie, ZMUSZAĆ wszystkich od razu na miejscu do TP jest trochę niepoważne... Gracze potrzebują się przyzwyczaić, zakorzenić, pogadać ze stałymi bywalcami, a z czasem zaczną grać tak, jak na serwerze. No wcześniej można by go trochę poslapować, jakby nie wypełniał obowiązków mapy, itp.
  • +
  • -
  • 0

#11 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 12:09

Właśnie o tym mówiłem. FFA może być lepsze od TP, gdy są na tym serwerze dobrze omówione oraz przemyślane zasady gry.
Wiecie, ZMUSZAĆ wszystkich od razu na miejscu do TP jest trochę niepoważne... Gracze potrzebują się przyzwyczaić, zakorzenić, pogadać ze stałymi bywalcami, a z czasem zaczną grać tak, jak na serwerze. No wcześniej można by go trochę poslapować, jakby nie wypełniał obowiązków mapy, itp.

Tak, tylko zauważ, że nikt nie zmusza nikogo do grania np. na TP czy FFA. Więc granie na takich serwerach wymaga przystosowania przez gracza.

#12 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 12:11

Też racja, gracz sam wybiera spośród serwerów. O:)
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych