Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zmiana wielkości oraz długości dhud message


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 26.08.2020 08:34

Cześć, jak to wygląda z dhud message? W amxx 1.8.3 jest to już wbudowane i próba kompilacji z wpisanym w pluginie '#define <dhudmessage>' kończy się oczywiście error'em.

Pytanie jak w nazwie tematu, jak zmienić w amxx 1.8.3 wielkość czcionki (na mniejszą) oraz wydłużyć maksymalną dozwoloną ilość znaków z 128 do np. 256?
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#2 Robiin

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 048
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Online

Napisano 26.08.2020 14:47

HUD ma małą czcionkę, a DHUD ma czcionkę dużą.

 

Nie da się ich zmienić, a include jest w pliku "amxmodx.inc" dopisywany na sztywno, więc nie trzeba dopisywać swojego.

 

 

Zwykły HUD ma buffer o wielkości 128. Można to zmienić, ale w send_dhudMessage widzę w pierwszym write_byte "strlen(message) + 31". Nie wiem za co to "+ 31" odpowiada w tej wiadomości, więc może być tak, że nie będzie się dało zmienić tego limitu.

 

Spoiler

  • +
  • -
  • 1

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#3 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 26.08.2020 15:08

Dhud w amxx 1.8.3 jest dużo większy niż w 1.8.1, więc na pewno gdzieś się da to zmienić ale z tego co widze na alliedach to u każdego wyświetla się to inaczej czyli gdzieś jest coś co odpowiada za skalowanie wielkości tych wiadomości. Z tego co znalazłem w dokumentacji to nie da się zmienić długości wiadomości, szkoda, że będę to musieć rozdzielić na dwa dhud'y.


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#4 O'Zone

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 594
Wszechwiedzący

  • Postów:409
  • Steam:steam
Offline

Napisano 27.08.2020 09:30

DHUD jest w przeciwieństwie do HUD skalowany wraz z rozdzielczością i jako rozdzielczość bazowa brana jest bodajże 800x600.

Także co ciekawe na 640x480 wiadomości w DHUD są nieco mniejsze niż w HUD.

Natomiast powyżej 800x600 DHUD względem HUD będzie coraz większy.

 

Z omijaniem limitu 128 znaków w wiadomości nie ma co nawet próbować, bo tyle wynosi on dla DRC_CMD_MESSAGE.

Jedyne co zatem można tutaj zrobić to wyświetlić dwie wiadomości w DHUD (lub więcej - limit wynosi 8) o czym wspomniał Engi.


  • +
  • -
  • 2
Pomogłem? Daj Dołączona grafika

#5 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 09.09.2020 16:01

Otwieram ponownie temat, dzisiaj zainstalowałem starego cs'a ns v23 którego znalazłem na kompie jeszcze sprzed update (nie ma wbudowanego w siebie emulowania steam id) i tam napisy z dhud'a wyświetlają się ładnie, małe, także dobrze myślałem, że da się zmienić wielkość tych napisów. Nie mam natomiast zielonego pojęcia jaki plik za to odpowiada.


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#6 viper367

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 77
Zaawansowany

  • Postów:445
  • Imię:łukasz
  • Lokalizacja:rzeszów
Offline

Napisano 22.09.2020 21:22

Wgraj to do resource i zobacz czy taki efekt chciałeś uzyskać 

ps legenda głosi ze możesz manipulować rozmiarem czcionki w pliku ClientScheme.res lecz ja sie tym nigdy nie bawiłem wiec to nie pewna informacja

 

Załączone pliki


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych