Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Inny

Tablice z pliku w pliku

inny php

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 30.03.2015 19:21

Cześć, jakiś czas temu zrobiłem sobie dwa pliczki, załóżmy, że mają nazwę główny.php i dodatkowy.php, ich zawartość strzelmy sobie w pseudo-kodzie taką:

 

główny.php

Spoiler

 

dodatkowy.php

Spoiler

 

I całe pytanie polega na tym, jak przywrócić widoczność zmiennych $xyz i $qwerty w dodatkowy.php, bo teraz gdy tak robię to tych zmiennych w $text["jeden"] PHP mi nie widzi (nie istnieją według isseta), a kilka dni temu jeszcze widział i da się tak zrobić żeby te zmienne z głównego.php zadziałały w dodatkowym.php, global tutaj nic nie da bo już testowałem

 

 


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#2 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 30.03.2015 20:20

<?
Nigdy tak, zawsze tak
<?php
A co do widoczności zmiennych w dodatkowy.php to pomyśl logicznie, skoro dołączasz ten plik na samym początku główny.php to jak ma widzieć te zmienne jak jeszcze nie zostały one zadeklarowane?
  • +
  • -
  • 1

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#3 ParadisO

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 128
Zaawansowany

  • Postów:689
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 30.03.2015 20:26

<?
Nigdy tak, zawsze tak
<?php

<? też działa bezproblemowo, czasami tylko trzeba włączyć shorttag w php.ini :)

 

A co do pytania to dokładnie tak jak opisał to Sebul, najpierw zmienne, a później include.


  • +
  • -
  • 0

#4 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 30.03.2015 21:17

<?
Nigdy tak, zawsze tak
<?php

<? też działa bezproblemowo, czasami tylko trzeba włączyć shorttag w php.ini :)

Tutaj nie chodzi o to czy działa czy nie, <? jest po prostu nie zalecane, wystarczy trochę poczytać.
  • +
  • -
  • 1

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#5 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 30.03.2015 22:58

 

Tutaj nie chodzi o to czy działa czy nie, <? jest po prostu nie zalecane, wystarczy trochę poczytać. 

 
 

Przerobiłem setki różnych serwerów WWW z różną konfiguracją i wszędzie allow_short_tag było na ON, więc nie ma z tym IMHO lipki żadnej ;)

 

Ew. problemem może być generowanie np. plików XML, ale to łatwo rozwiązać np. tak :

echo '<' . '?xml...';

  • +
  • -
  • 0

#6 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 30.03.2015 23:42

Tutaj nie chodzi o to czy działa czy nie, <? jest po prostu nie zalecane, wystarczy trochę poczytać. [/size]

Przerobiłem setki różnych serwerów WWW z różną konfiguracją i wszędzie allow_short_tag było na ON, więc nie ma z tym IMHO lipki żadnej ;)
 
Ew. problemem może być generowanie np. plików XML, ale to łatwo rozwiązać np. tak :
echo '<' . '?xml...';

Właśnie o takie różnego rodzaju rzeczy mi chodziło i chyba nie ma co sobie utrudniać życia, tym bardziej jeśli chodzi o początkujących.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#7 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 31.03.2015 08:18

Czyli za każdym razem muszę 'przeładować' dodatkowy.php, trochę bardzo bez sensu... Da się to jakoś ominąć żeby te zmienne były widoczne?
Zależy mi bardzo na czasie wykonywania mniejszym niż 1 sekunda łącznie z zapytaniami, dlatego nie mogę sobie pozwolić na każdorazowe include dodatkowy.php

Co do <? tak się już przyzwyczaiłem, jeżeli tak piszesz to trzeba będzie się odzwyczaić.
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#8 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 981
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 31.03.2015 13:24

Singletone ?


  • +
  • -
  • 0

#9 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 31.03.2015 15:39

Czyli za każdym razem muszę 'przeładować' dodatkowy.php, trochę bardzo bez sensu... Da się to jakoś ominąć żeby te zmienne były widoczne?
Zależy mi bardzo na czasie wykonywania mniejszym niż 1 sekunda łącznie z zapytaniami, dlatego nie mogę sobie pozwolić na każdorazowe include dodatkowy.php

Co do <? tak się już przyzwyczaiłem, jeżeli tak piszesz to trzeba będzie się odzwyczaić.

Nie musisz nie wiadomo ile razy "includować" wystarczy zachować hierarchię, czyli prawidłową kolejność tworzenia zmiennych czy includowania innych plików.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#10 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 31.03.2015 16:14

Singletone ?

 

Jakiś przykład oprócz googlowych? Gdzie tam się coś podaje swojego? 

 


Nie musisz nie wiadomo ile razy "includować" wystarczy zachować hierarchię, czyli prawidłową kolejność tworzenia zmiennych czy includowania innych plików.

 

A co jeżeli nie ma takiej możliwości?


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#11 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 31.03.2015 18:14

 

A co jeżeli nie ma takiej możliwości?

 

To include zamiast include_once i będzie git.


  • +
  • -
  • 0

#12 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 31.03.2015 19:10


To include zamiast include_once i będzie git.


Zależy mi bardzo na czasie wykonywania mniejszym niż 1 sekunda łącznie z zapytaniami, dlatego nie mogę sobie pozwolić na każdorazowe include dodatkowy.php

  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#13 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 31.03.2015 19:57

Tak jak pisałem, wystarczy zachować odpowiednią hierarchię, którą zawsze da się zachować (tak, pytanie "A co jeżeli nie ma takiej możliwości?" jest głupie ^ ^), ale czy w ogóle wiesz czego dokładnie chcesz i jak działa include? Bo mam wrażenie, że chyba porywasz się z motyką na słońce...

Spoiler

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#14 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 31.03.2015 20:41

Zależy mi bardzo na czasie wykonywania mniejszym niż 1 sekunda łącznie z zapytaniami, dlatego nie mogę sobie pozwolić na każdorazowe include dodatkowy.php
Jeżeli masz takie problemy to znaczy że logika Twojej aplikacji leży na łopatkach.

  • +
  • -
  • 0

#15 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 31.03.2015 20:44

@sebul, include jest na górze bo wcześniej może też korzystam z dodanych do drugiego pliku zmiennych? Nie mam możliwości przestawienia tego include po ustawieniu, tych zmiennych, musiałbym dość sporo kopiuj wklej wykonać żeby zrobić to bez tego drugiego pliku, a nie będę tego robił ze względu na dużą ilość tekstu przypisanych do zmiennych w tym pliku i łatwości szybkiej ich edycji. Zostanie mi przysiąść nad tym single coś tam albo przenieść te zmienne bezpośrednio do głównego pliku.

@up no ja tam nie wiem czy chciałbym czekać na wiadomość kilka sekund po jej wysłaniu, szczególnie że przy ponad 10 sekundowym opóźnieniu serwer odrzuca próbę wysłania wiadomości i zamyka otwarte połączenia. Z tego nie korzystają 2-3 osoby tylko około 50 na raz.
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#16 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 31.03.2015 20:49

Może pokaż kod, to damy Ci parę wskazówek gdzie robisz błędy.


  • +
  • -
  • 0

#17 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 31.03.2015 21:02

robi błędy tam gdzie pisze strukturalnie i jeszcze chce implementować singleton jeśli nie jesteś w stanie dobrze dobrać includów to może znajdz sobie inne zajęcie o którym będziesz mieć jakiegolwiek pojęcie


  • +
  • -
  • -1
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inny, php

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych