Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

[ROZWIĄZANE] Jak sprawdzic czy gracz trzyma klawisz C (radio3)?


Najlepsza odpowiedź BlackPerfum, 25.07.2014 20:21

Ale jak sprawdzac czy trzyma np. przez 4s ?

Nie da się. By wiedzieć czy gracz używa czynnie danej komendy trzeba (w cliencie) wywoływać ją z "+" przed nazwą gdyż on informuje o rozpoczęciu używania danej komendy a automatycznie gdy puścisz przycisk wykona się dana komenda z "-" która informuje o zakończeniu działania danej komendy. Tak działają wszystkie IN_* w cs'ie xD Tu masz taki temat:http://amxx.pl/topic...isk#entry561367 Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rivit

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 319
Godlike

  • Postów:4 380
Offline

Napisano 25.07.2014 18:46

Witam.
Jak sprawdzic czy gracz trzyma klawisz C (radio3)?
Jest do tego jakas stala IN_*?
  • +
  • -
  • 0

#2 BlackPerfum

    Pseudo interakcja??

  • Power User

Reputacja: 459
Wszechobecny

  • Postów:575
  • Lokalizacja:...
Offline

Napisano 25.07.2014 19:35

Jak sprawdzic czy gracz trzyma klawisz C (radio3)?

register_clcmd("radio3","TwojaFunkcja")

Jest do tego jakas stala IN_*?

Nie, chyba nieee xD

Możesz też złapać otwieranie menu i sprawdzać czy to menu jest z radia nr. 3 ale to głupie wyjście.
  • +
  • -
  • 0
Chcesz napisać do mnie na PW to:
Spoiler

Mój tok myślenia jest błędny? Wskaż mi błąd zmienie to!

Aktualnie bije limit 32 graczy (łącze serwery) ale nadal są lagi przy zbyt dużym przesyłu informacji Dołączona grafika
Gra się płynnie do 40~50 graczy potem łącze pada i zamiast biegać ludzie się teleportują Dołączona grafika

#3 Rivit

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 319
Godlike

  • Postów:4 380
Offline

Napisano 25.07.2014 19:41

To co podales to wiem.
Ale jak sprawdzac czy trzyma np. przez 4s ?
  • +
  • -
  • 0

#4 BlackPerfum

    Pseudo interakcja??

  • Power User

Reputacja: 459
Wszechobecny

  • Postów:575
  • Lokalizacja:...
Offline

Napisano 25.07.2014 20:21   Najlepsza odpowiedź

Ale jak sprawdzac czy trzyma np. przez 4s ?

Nie da się. By wiedzieć czy gracz używa czynnie danej komendy trzeba (w cliencie) wywoływać ją z "+" przed nazwą gdyż on informuje o rozpoczęciu używania danej komendy a automatycznie gdy puścisz przycisk wykona się dana komenda z "-" która informuje o zakończeniu działania danej komendy. Tak działają wszystkie IN_* w cs'ie xD Tu masz taki temat:http://amxx.pl/topic...isk#entry561367
sebul (26.07.2014 16:39):
Pamiętam, że z "radio3" były jakieś problemy z "+" i "-".
BlackPerfum (26.07.2014 16:42):
Ale nawet jak się użyje komendy "+radio" to serwer nie pokaże ci menu z radiem dlatego przebindowanie przycisku gracza z "radio3" na "+radio3" nie wchodzi w grę
sebul (26.07.2014 16:50):
"+radio3" czy "-radio3" nie było mi potrzebne do wyświetlania menu, tylko do samego wykrycia wciskania c (domyślnie zbindowanego), ale coś nie działało.
BlackPerfum (26.07.2014 18:13):
Mi to działa. Tylko tu chodzi o to iż standardowy bind to "radio3" i on wywołuje się tylko raz przez co nie da się sprawdzić ile czasu gracz używa tej komendy. Sprawdzenie czasu trzymania przycisku można uzyskać jedynie poprzez dodanie "+" przy bindowanej komedzie i łapanie "+" o raz "-" na serwerze. Lecz pamiętajmy iż nie możemy graczu zmieniać bind'y od tak bo jest to po prostu złe i nie przyjazne dla gry i innych serwerów. Niestety po dodaniu "+" do bindowanej komendy serwer już jej nie łapie jako "radio3" tylko jako "+radio3" przez co nie pokazuje menu a to jest sprzeczne z założeniem "nieinwazyjnej" ingerencji w klienta gdyż przez to uniemożliwiamy graczu "w łatwy sposób" dostania się do radia nr. 3
sebul (26.07.2014 18:42):
Coś chyba jednak nie jest tak jak piszesz, albo nie rozumiesz o co mi chodzi. Oczywiście, że jeśli zrobimy sobie jakiś własny bind, to będzie działać, mi chodziło tylko o to, że chociażby nie da się złapać momentu wciśnięcia oraz puszczenia "radio3" i pewnie jest kilka innych takich komend.
BlackPerfum (26.07.2014 18:44):
Możnabawić się aliasami lub zrobić dwie koemndy na jeden przycisk tzn: "bind c 'radio3;+radio3'" coś takiego by było w 100% okey
sebul (26.07.2014 18:49):
No bawić można się zawsze, ale już wtedy to nie jest zwykłe dodanie "+" czy "-".

  • +
  • -
  • 0
Chcesz napisać do mnie na PW to:
Spoiler

Mój tok myślenia jest błędny? Wskaż mi błąd zmienie to!

Aktualnie bije limit 32 graczy (łącze serwery) ale nadal są lagi przy zbyt dużym przesyłu informacji Dołączona grafika
Gra się płynnie do 40~50 graczy potem łącze pada i zamiast biegać ludzie się teleportują Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych