Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

[ROZWIĄZANE] Wymuszane wartości rate na serwerze.


Najlepsza odpowiedź Puchate, 24.06.2014 20:17

 

To jakie wartości tych komend należy ustawić ?

 

Takie jak Ci napisałem wcześniej, czyli takie jakie wkleiłeś wyżej.

 

Ustawienia rate były przeze mnie testowane na serwerze produkcyjnym przy 32 slotach pełnych. Te, które Ci napisałem wyżej dają najlepsze efekty - mowa oczywiście o nowym engine gry.

 

Przy zróżnicowaniu jakości łącz oraz ich opóźnień nie ma optymalnego, odgórnie wymuszonego zakresu częstotliwości aktualizacji danych i ich wielkości między serwerem a graczem i w drugą stronę. W nowym engine można użyć wartości "0" wszędzie, czyli trybu auto który o dziwo spisuje się naprawdę dość nieźle, choke u większości graczy spada do 0.

 

W starszych wersjach silnika dobrym rozwiązaniem na uniknięcie choke było wymuszenie szybszej aktualizacji tych danych poprzez ustawienie sv_minrate na dość wysokie, przez co w jednym pakiecie mogło zmieścić się sporo danych. Problem jednak przy takim ustawieniu objawiał się na niskiej jakości łączach, głównie neostrada poza centrami miast.

 

Dodatkowo w erze STEAMCMD zwiększono maksymalny rozmiar pakietu do 100000 bajtów zamiast 25000 jak było dotychczas. Ustawienie takich rate jak pokazałeś + rate 100000 u graczy steam na moim serwerze powoduje ustabilizowanie się choke na poziomie równym 0.

 

Co do interpu, wg wszystkich wyliczeń praktycznych wartość 0.01 nie ma zbytnio zastosowania na serwerach publicznych, a na pewno poprawnym działaniem nie jest wymuszanie tej wartości każdemu. Tutaj zachodzi już pojęcie ekstrapolacji i interpolacji czyli już matmy wyższej jazdy, ale wśród ekipy moderatorskiej mamy grono zdolnych studentów to może kiedyś powstanie dokładniejsze howto na temat protokołu sieciowego HL? :P

 

Protokół sieciowy jest ogólnie do podejrzenia z wycieku źródła HL2 w 2004 roku, gdzie komunikacja sieciwa wtedy właściwie była taka sama jak w Half Life 1.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aslan

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:49
  • Lokalizacja:Bytom
Offline

Napisano 24.06.2014 13:57

Witam!

 

1. Czy powinienem mieć wymuszane rate, cl_updaterate, cl_cmdrate i ex_interp na serwerze, jeżeli mam takie wartości ustawione w server.cfg ?

host_framerate "0"
sv_maxupdaterate "0"
sv_minupdaterate "0"
sv_maxrate "0"
sv_minrate "0"
sys_ticrate "300"
Pingboost "0"
sv_maxunlag "0.5"

2. Jak tak to jakie ?

 

3. Czy te ustawienia ustalone przeze mnie w server.cfg są prawidłowe ?


Użytkownik Aslan edytował ten post 24.06.2014 14:00

  • +
  • -
  • 0

b_350_20_41B3FF_41B3FF_000000_000000.png
 


#2 GM.Shooter

    Życzliwy

  • Zbanowany

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:24
  • GG:
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Konin
Offline

Napisano 24.06.2014 15:00

Tak dla pewności, wgraj sobie ten plugin i będzie ci wtedy wymuszało poprawne rate i interp

Link --> http://amxx.pl/topic...rate-oraz-rate/


b_350_20_191919_191919_BCBCBC_191919.png

b_350_20_1A1A1A_1A1A1A_ADADAD_1A1A1A.png

b_350_20_1A1A1A_1A1A1A_ADADAD_1A1A1A.png

Zapraszam na www.Cs-Shoot.Eu


#3 Aslan

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:49
  • Lokalizacja:Bytom
Offline

Napisano 24.06.2014 15:07

Po pierwsz mam już plugin na wymuszanie:

#include <amxmodx>
#include <amxmisc>
 
#define PLUGIN "Interp 0.01 Forever"
#define VERSION "1.0"
#define AUTHOR "Ever"
 
public plugin_init() {
register_plugin(PLUGIN, VERSION, AUTHOR)
register_event("HLTV","interp","a", "1=0", "2=0")
register_cvar("amx_interp_style", "1")
}
 
public interp()
{
client_cmd(0,"rate 25000; wait; wait; cl_updaterate 101; wait; wait; cl_cmdrate 101; wait; wait; ex_interp 0.01")
}

A po drugie nie odpowiedziałeś na następne dwa pytania ;)


Użytkownik Aslan edytował ten post 24.06.2014 15:08

  • +
  • -
  • 0

b_350_20_41B3FF_41B3FF_000000_000000.png
 


#4 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 24.06.2014 17:06

25k dla wszystkich, 100k dla ludzi ze steam


  • +
  • -
  • 1

#5 BlackPerfum

    Pseudo interakcja??

  • Power User

Reputacja: 459
Wszechobecny

  • Postów:575
  • Lokalizacja:...
Offline

Napisano 24.06.2014 17:21

Żaden z podanych wyżej pluginów nie wymusi na stałe rate/interp itd. Gracz może je sobie zmieniać do woli :(

I te komendy:

sv_maxupdaterate "0"
sv_minupdaterate "0"
sv_maxrate "0"
sv_minrate "0"

Stworzono by nie musieć wymuszać rate ale np. interp już trzeba


  • +
  • -
  • 1
Chcesz napisać do mnie na PW to:
Spoiler

Mój tok myślenia jest błędny? Wskaż mi błąd zmienie to!

Aktualnie bije limit 32 graczy (łącze serwery) ale nadal są lagi przy zbyt dużym przesyłu informacji Dołączona grafika
Gra się płynnie do 40~50 graczy potem łącze pada i zamiast biegać ludzie się teleportują Dołączona grafika

#6 Aslan

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:49
  • Lokalizacja:Bytom
Offline

Napisano 24.06.2014 17:27

To jakie wartości tych komend należy ustawić ?

 

sv_maxupdaterate 
sv_minupdaterate 
sv_maxrate 
sv_minrate 
sv_maxcmdrate
sv_mincmdrate
sv_lan_rate
host_framerate

  • +
  • -
  • 0

b_350_20_41B3FF_41B3FF_000000_000000.png
 


#7 BlackPerfum

    Pseudo interakcja??

  • Power User

Reputacja: 459
Wszechobecny

  • Postów:575
  • Lokalizacja:...
Offline

Napisano 24.06.2014 17:47

To zależy od parametrów twojego serwera. Przedstaw je nam


  • +
  • -
  • 0
Chcesz napisać do mnie na PW to:
Spoiler

Mój tok myślenia jest błędny? Wskaż mi błąd zmienie to!

Aktualnie bije limit 32 graczy (łącze serwery) ale nadal są lagi przy zbyt dużym przesyłu informacji Dołączona grafika
Gra się płynnie do 40~50 graczy potem łącze pada i zamiast biegać ludzie się teleportują Dołączona grafika

#8 Aslan

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:49
  • Lokalizacja:Bytom
Offline

Napisano 24.06.2014 17:57

Hosting: Pukawka.pl
 
Oferta: LITE
 
AMX MOD X: 1.8.3-dev+63322c9
 
HLDS: Nowy HLDS 6027+
 
Dproto: dproto_EF, v0.9.391, 2014-06-08, by Crock
 
Metamod: Metamod v1.21-am  2013-03-15 (5:13), by Will Day
 
Sloty: 10+1(HLTV)
 
Lokalizacja: Polska, datacenter ATMAN, Warszawa
 
FastDownload: TAK, AKTYWNY
 
 
Spytałem ich się o łącze i sprzęt, tak mi odpisali:
 
Nasze serwery są ulokowane w warszawskim centrum danych ATMAN, które posiada bardzo wydajne symetryczne łącza. Może Pan się z tym zapoznać na stronie: http://www.atman.pl/centrum_danych_atman_warszawa.
 
Nasze jednostki są oparte na najnowocześniejszych, najbardziej wydajnych procesorach E3-1270v3Intel Xeon E3-1270v3 4x 3.5 GHz 8MB cache HT, nie ma możliwości, aby na tych jednostkacj pojawiały się jakiekolwiek niestabilności.
 

  • +
  • -
  • 0

b_350_20_41B3FF_41B3FF_000000_000000.png
 


#9 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 24.06.2014 20:17   Najlepsza odpowiedź

 

To jakie wartości tych komend należy ustawić ?

 

Takie jak Ci napisałem wcześniej, czyli takie jakie wkleiłeś wyżej.

 

Ustawienia rate były przeze mnie testowane na serwerze produkcyjnym przy 32 slotach pełnych. Te, które Ci napisałem wyżej dają najlepsze efekty - mowa oczywiście o nowym engine gry.

 

Przy zróżnicowaniu jakości łącz oraz ich opóźnień nie ma optymalnego, odgórnie wymuszonego zakresu częstotliwości aktualizacji danych i ich wielkości między serwerem a graczem i w drugą stronę. W nowym engine można użyć wartości "0" wszędzie, czyli trybu auto który o dziwo spisuje się naprawdę dość nieźle, choke u większości graczy spada do 0.

 

W starszych wersjach silnika dobrym rozwiązaniem na uniknięcie choke było wymuszenie szybszej aktualizacji tych danych poprzez ustawienie sv_minrate na dość wysokie, przez co w jednym pakiecie mogło zmieścić się sporo danych. Problem jednak przy takim ustawieniu objawiał się na niskiej jakości łączach, głównie neostrada poza centrami miast.

 

Dodatkowo w erze STEAMCMD zwiększono maksymalny rozmiar pakietu do 100000 bajtów zamiast 25000 jak było dotychczas. Ustawienie takich rate jak pokazałeś + rate 100000 u graczy steam na moim serwerze powoduje ustabilizowanie się choke na poziomie równym 0.

 

Co do interpu, wg wszystkich wyliczeń praktycznych wartość 0.01 nie ma zbytnio zastosowania na serwerach publicznych, a na pewno poprawnym działaniem nie jest wymuszanie tej wartości każdemu. Tutaj zachodzi już pojęcie ekstrapolacji i interpolacji czyli już matmy wyższej jazdy, ale wśród ekipy moderatorskiej mamy grono zdolnych studentów to może kiedyś powstanie dokładniejsze howto na temat protokołu sieciowego HL? :P

 

Protokół sieciowy jest ogólnie do podejrzenia z wycieku źródła HL2 w 2004 roku, gdzie komunikacja sieciwa wtedy właściwie była taka sama jak w Half Life 1.


Użytkownik Puchate edytował ten post 24.06.2014 20:30

  • +
  • -
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych