Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

[ROZWIĄZANE] SGS2 - instalacja Cyanogenmoda przez instalatora (możliwy brick?)


Najlepsza odpowiedź Zabijaka Gryps, 20.11.2013 16:29

Więc najprawdopodobniej ma, jak to napisałeś, odblokowanego. Przy moim pierwszym smartfonie xperii x10 musiałem go odblokować, natomiast w tym to bezproblemowo od razu po zakupie flashowalem kernel (niebazujący na stockowym). Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cofnij sie

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 40
Pomocny

  • Postów:161
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 19.11.2013 22:25

Witam.

Pytanie głównie dla androidowców i wszelkich fanów modowania smarkfonów:

Nie chce mi się bawić, w rootowanie, bootloadery itd, żeby mieć Cyanogenmoda, bo mam wadliwy chip, a nie chce złapac bricka. Czy korzystając z tego nowego Cyanogenmod Installer'a mogę złapać bricka na Galaxy S2? Mam Androida 4.1.2, jądro JZO54K.i900XXMS1 (jak sie nie mylę :P ). Mogę podać więcej info, ale zaznaczam, że modowania telefonów raczej nie ogarniam :)

 

Dzięki za pomoc :D


  • +
  • -
  • 0

Moja

sygnatura

ma

sześć

linii.


#2 Zabijaka Gryps

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 266
Wszechwidzący

  • Postów:563
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Świdnica
Offline

Napisano 19.11.2013 22:53

Bricka można złapać instalujac jakiegoś roma przez fake recovery na oryginalnym kernelu androida 4.0.4. Kernele JellyBeana nie są już podatne na bricka. Swoją drogą nie polecam instalowanią modow przez te fake recovery, najlepiej wgraj odinem jakiś kernel z lepszym recovery (np. speedmod) i na nim instalować już custom moda.
Jakby co to nie bój się uwierzyć mojej wypowiedzi. Mam ten sam telefon, chętnie go moduję (gdy wyjdzie cos wartego uwagi) i wiele czytałem na temat tych brickow (też mam wadliwy chip).
  • +
  • -
  • 1

#3 Cofnij sie

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 40
Pomocny

  • Postów:161
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 19.11.2013 23:06

Właśnie w odina i cwm nie chciałem wchodzić, bo trzeba wiedzieć jakie wersje wgrać, żeby później nie instalować wszystkiego na nowo.
Głównie chciałem użyć cyanogenmod installera, który wyszedł kilka dni temu, bo jest to opcja szybka i wygodna. Testowales już go może? Czy on właśnie używa fake wipe?
  • +
  • -
  • 0

Moja

sygnatura

ma

sześć

linii.


#4 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Online

Napisano 20.11.2013 10:37


Nie chce mi się bawić, w rootowanie, bootloadery itd,

o ile rootowanie nie jest do końca potrzebne przy wgrywaniu custom romów lecz mogę zagwarantować że bez odblokowanego bootloadera CM Instaler (i nie tylko) Wywali Ci Telefon (obstawiam na soft brick) . CM Installer nie zmienia Ci Telefonu ot tak na CM , Ściąga najpotrzebniejsze rzeczy żebyś potem musiał go podłączyć do kompa i zrobić to co musiałbyś normalnie zrobić. O Tyle Soft Brick jest dosyć łatwy do uratowania (wystarczy w Szamszungach podłączyć go do ODIN'a albo KIES'a - nie miałem samsunga ale wiem z "doświadczenia" że pomaga) więc "Próbować możesz".

 

Jednak dla tzw świętego spokoju polecam root -> odblokowanie bootloadera -> instalacja CWM Recovery (5 i wyżej) i przez niego wykonać backup telefonu , full wipe i zainstalować. Jest to najwygodniejszy moim zdaniem sposób i "najbezpieczniejszy" (choć osobiście preferuje flash konkretnej partycji fastbootem ale nie każdy tak umi i to lubi).

 

Wszystko co robisz z telefonem wykonujesz z własnej woli - ja ani nikt inny nie bierze odpowiedzialnosci za ew uszkodzenia telefonu (standardowy tekst  ^^,)


  • +
  • -
  • 1

#5 Zabijaka Gryps

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 266
Wszechwidzący

  • Postów:563
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Świdnica
Offline

Napisano 20.11.2013 12:00

@up
W Samsungach (a bynajmniej w tym) nie ma czegoś takiego jak odblokowywanie bootloadera, po prostu można flashowac odinem kernel bez żadnych wcześniejszych zmian.
  • +
  • -
  • 0

#6 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Online

Napisano 20.11.2013 12:16


W Samsungach (a bynajmniej w tym) nie ma czegoś takiego jak odblokowywanie bootloadera, po prostu można flashowac odinem kernel bez żadnych wcześniejszych zmian.

 

Jeśli chodzi o Stockowe (podstawowe) kernele / systemy to ok - one sa podpisane certyfikatami (goglowskimi czy samsungowymi). Jeśli chodzi o Customowe (te od developerów) nie są one nimi podpisane więc wymagają odblokowania bootloadera który ( przy odpaleniu telefonu normalnie czy recovery) sprawdza je. Nie możliwością jest (z mojej wiedzy) żeby jakikolwiek telefon miał usunięty ten fragment bootowania gdyż to jest podstawowa część androida. Sprawa zmienia sie jeśli telefon fabrycznie ma odblokowanego bootloadera. Nie zdziwiłbym się gdyby SGS2 właśnie miał odblokowanego bootloadera fabrycznie choć z drugiej strony - lepiej dmuchać na zimne.


  • +
  • -
  • 0

#7 Zabijaka Gryps

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 266
Wszechwidzący

  • Postów:563
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Świdnica
Offline

Napisano 20.11.2013 16:29   Najlepsza odpowiedź

Więc najprawdopodobniej ma, jak to napisałeś, odblokowanego. Przy moim pierwszym smartfonie xperii x10 musiałem go odblokować, natomiast w tym to bezproblemowo od razu po zakupie flashowalem kernel (niebazujący na stockowym).
  • +
  • -
  • 1

#8 Cofnij sie

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 40
Pomocny

  • Postów:161
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 20.11.2013 19:34

Dzięki za tak szczegółowe info Cheq. Co to bootloadera, to z artykułów , które czytałem wynika, że podczas instalacji się go odblokowuje( np. http://artykuly.soft...enmod-installer  Punkt 5. ). Tak btw, to można jakoś sprawdzić czy mam odblokowany bootloader bez roota?


Użytkownik Cofnij sie edytował ten post 20.11.2013 19:35

  • +
  • -
  • 0

Moja

sygnatura

ma

sześć

linii.


#9 Cofnij sie

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 40
Pomocny

  • Postów:161
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 23.11.2013 18:26

Dzięki za pomoc! Program zainstalował CM w 2 minuty. Musiałem tylko podłączyć się pod usb 2.0 i wyłączyć antyvirusa. Rzeczywiście bootloader był już odblokowany.  Dzięki jeszcze raz :)


  • +
  • -
  • 0

Moja

sygnatura

ma

sześć

linii.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych