Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Flaga na Admina i pytanie o pluga.Tak jak tytuł


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MamFarta

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Bartek
  • Lokalizacja:Kęty
Offline

Napisano 02.12.2012 17:03

Siemka!
Chcę założyć własny serwer, i mam do was pytanie.
Jaka jest flaga na admina ? Nie H@ tylko zwykłego adma. Którego np. można wygrać na miesiąc albo kupić ?
Jescze mam pytanie.
Jak się nazywa plugin który robi głosowanie na koniec mapy, jaka kolejna mapa ?

Jeszcze mam jeden problem. Gdy właczam serwer HLDS Non Steam tak jak w tym poradniku http://amxx.pl/topic...mxx-instrukcje/
To wyskakuje mi taki błąd: Available memory less than 15MB!!! -1
Co mam zrobić ?

Użytkownik MamFarta edytował ten post 02.12.2012 16:34

  • +
  • -
  • 0

#2 Rapero

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: -5
Nowy

  • Postów:5
  • Imię:Adrian
  • Lokalizacja:Warszawa Centrum.
Offline

Napisano 02.12.2012 17:03

Nie ma pluginu na głosowanie na mapy , poprostu to jest jak masz amxx


A flaga/i na admina :



; Access flags:
; a - immunity (can't be kicked/baned/slayed/slaped and affected by other commmands) : Dla admina
; b - reservation (can join on reserved slots) : Rezerwacja slota
; c - amx_kick command : Do kicka
; d - amx_ban and amx_unban commands : Do dawania bana i unbana
; e - amx_slay and amx_slap commands : Do uderzania i zabijania graczy za pomocą amxmodmenu lub w konsoli
; f - amx_map command : Zmiana mapy
; g - amx_cvar command (not all cvars will be available) : Radze tego nie dawac
; h - amx_cfg command :  niewiem , ale mozna dac
; i - amx_chat and other chat commands : Tak
; j - amx_vote and other vote commands : tak
; k - access to sv_password cvar (by amx_cvar command) : nie
; l - access to amx_rcon command and rcon_password cvar (by amx_cvar command) : nie
; m - custom level A (for additional plugins) : nie
; n - custom level B
; o - custom level C
; p - custom level D
; q - custom level E
; r - custom level F
; s - custom level G
; t - custom level H
; u - menu access ; TAK!
; z - user (no admin)

Custom level , np. na klasy CoD


a więc na samym dole jeżeli chcesz komus dodac admina to robisz tak (haslo i login)

"Nick" "hasło" "abcdefhiju" "a"


Najlepsza konfiguracja :)
Pozdrawiam
CO DO TEGO ODPALANIA SERWER - przez hlds nikt nie wbije , musisz kupić :) najtańszy hosting moge ci podac na pw
Kawon (02.12.2012 20:06):
Kod w postach (np. źródło pluginu) umieszczaj w odpowiednich tagach (code/php/spoiler itp), a powyżej 200 linijek tylko w załączniku lub na wklejce.

  • +
  • -
  • -1

#3 MamFarta

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Bartek
  • Lokalizacja:Kęty
Offline

Napisano 02.12.2012 17:22

wiem że muszę kupić, ale chcę przetestować wszystkie pluginy itp

wiem że muszę kupić, ale chcę przetestować wszystkie pluginy itp

wiem że muszę kupić, ale chcę przetestować wszystkie pluginy itp
  • +
  • -
  • 0

#4 Rapero

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: -5
Nowy

  • Postów:5
  • Imię:Adrian
  • Lokalizacja:Warszawa Centrum.
Offline

Napisano 02.12.2012 17:55

na hlds masz za malo mb , nie przetestujesz
  • +
  • -
  • 0

#5 glutex

    Mamamba

  • Power User

Reputacja: 377
Wszechpomocny

  • Postów:997
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Studzionka
Offline

Napisano 02.12.2012 18:09

Jak się nazywa plugin który robi głosowanie na koniec mapy, jaka kolejna mapa ?


Nie ma pluginu na głosowanie na mapy , poprostu to jest jak masz amxx


Dołączona grafika

Deagles'Map Management 3.24

Galileo - System zarządzania map

MapChooser4
  • +
  • -
  • 0

przejdzmynaty.gif


#6 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 14.12.2012 02:37

Jaka jest flaga na admina ? Nie H@ tylko zwykłego adma. Którego np. można wygrać na miesiąc albo kupić ?

Generalnie Administrator, to osoba z dostępem do zarządzania serwerem, czyli z wpisanym prawidłowym hasłem do komunikacji z serwerem jako root poprzez protokół RCON.

AMXX pozwala nam na wykonywanie wielu dodatkowych operacji i w związku z tym utworzono 32 serie flag uprawnień dla graczy, z których każda składa się z 26 bitów.
Daje to nam razem 2147483648 kombinacji flag dla każdego z graczy, czyt. funkcja set_user_flags. Aby łatwiej było nam odczytywać uprawnienia,
utożsamiono poszczególne bity z małymi literami alfabetu angielskiego. W domyślnych pluginach korzysta się z niektórych flag, stąd nadano im umowne znaczenie.
Tak naprawdę flaga sama z siebie nie daje absolutnie nic. Dopiero pluginy mogą zezwolić, bądź nie, na wykonanie poszczególnych operacji w zależności od flag danych graczy.

W pliku users.ini możesz w prosty sposób przydzielić flagi uprawnień dla poszczególnych graczy, jednak minusem jest to, że korzystać możesz jedynie z serii nr 0 (a jest ich 32)
Nie ma w związku z tym oficjalnej flagi dla Administratora. Od Ciebie zależy, jak zdefiniujesz Adminitoratora i na co mu pozwolisz. Domyślne zastosowanie domyślnych flag,
ujrzysz w 1. poście Raspero w tym temacie. Zaproponować Ci mogę, byś flagę "a", najczęściej symbolizującą immunitet, przydzielił jedynie sobie i ew. innym HA / właścicielom.
Flaga "b" to rezerwacja slota. O tym, czy pozwolisz na rezerwację slota dla Adminów, zależy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Flagi "cde" z reguły przyznawane są przez większość serwerowni. Trudno, żeby nie dać Adminowi prawa zgładzenia / wykopania czy zbanowania gracza.
Flaga "g" daje dostęp do zmiany cvarów i tutaj kwestia zależy od serwera i jego konfiguracji, generalnie nie polecam pryznawać takich uprawnień, bo przy dobrze skonfigurowanym serwerze, nie potrzeba zmieniać cvarów w trakcie rozgrywki. Dla mnie jest to opcja developerska, gdyż wszelką konfigurację trwałą dokonuje się w plikach konfiguracyjnych.

Flaga "h" pozwala na załadowanie plików konfiguracyjnych z serwera, w tym wszystkich plików z hasłami, czy delikatnymi danymi, zdecydowanie odradzam, jeśli nie jesteś pewien, co posiadasz na serwerze.
Flagi "ij" z reguły przyznawane są zarówno Administracji, jak i vipom.
Flaga "k" jest pozwala na ustawienie hasła na serwerze, odradzam.
Flaga "l" daje praktycznie prawa roota bez konieczności znania hasła, zdecydowanie odradzam. Właściwie, jest to najpotężniejsza flaga przy domyślnej konfiguracji serwera.
Flagi "mnopqrstwxy' zależą od Twoich pluginów, trudno cokolwiek tutaj komentować.
Flaga "u" daje dostęp do domyślnego amxmodx, zalecam dla wygodny Adminów dodać im te uprawnienia.
Flaga "z" domyślnie nie daje żadnych uprawnień, ale nie pozwala na wykonanie pewnych operacji pomimo posiadania innych, wymaganych flag uprawnień. Zdecydowanie odradzam i uczulam. Jest to jeden z najczęstszych błędów, gdzie Administrator przyznaje sobie wszystkie flagi (albo pominąwszy wxy, co jest dla mnie także niezrozumiałe), włącznie z flagą "z", przez co niemal żadna komenda mu nie działa.

Nie ma pluginu na głosowanie na mapy , poprostu to jest jak masz amxx

Bzdura. Ja bym na następny raz się porządnie zastanowił, zanim wprowadzę kogoś w tak radykalny błąd.
Swoją drogą, plugin na głosowanie jest jak dla mnie, podstawową rzeczą, jaka na serwerze powinna się znaleźć.
Polecam Ci Galileo, choć reszta pluginów podana przez glutexa także ma dobre opinie.

Użytkownik benio101 edytował ten post 16.12.2012 14:24
lit.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych