Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Instalacja serwera DODProblem ze stworzeniem paczki, wykonaniem instalacji


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mantis

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:2
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Szczecin
Offline

Napisano 29.10.2012 12:07

Witam i najmocniej przepraszam, jeśli wybrałem zły ku temu dział - w razie błędu, prosiłbym o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Zacznę od tego - że mój najlepszy kumpel ma serwer od ojca cały dla siebie, by ten się nie marnował - chciał zainstalować na nim jakieś gierki, coby więcej Nas mogło się cieszyć z serwera.
Pobrał jakiś panel, w którym może dodać gotowe paczki, ale problem w tym, że sam nigdy nie instalował takich gier na serwerze, ani też nie tworzył paczek. Moja wiedza zaś - ogranicza się do ogarnięcia sobie serwera już kupionego - więc ten problem mam z głowy, bo co trzeba to już zainstalowane.

No i pytanie - jak zrobić takie gotowe paczki, jak to poinstalować? Czy może wystarczy skopiować jaką paczkę z czyjegoś hostingu i wrzucić coś takiego? Czy jednak konieczna jest jakaś instalacja?
Skąd pobierać te pliki serwerowe?
Chodzi nam głównie o gry typu - DOD - przede wszystkim, ET, COD, CS1.6, CS:CZ, CSS, UT, L4D, BF, Fear, Quake, Wolfenstein, Medal of Honor, TF, AvP, Crysis.
A może ktoś z was posiada już takie "gotowce"?

Jeżeli ktoś posiada tu taką wiedzę i może mnie oświecić, podzielić się nią, byłbym bardzo wdzięczny.

Przeszukałem google, znalazłem kilka tematów o instalacji dod- ale nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi.

Czy te paczki można zrobić u siebie na windows, a potem wrzucić na serwer, gdzie jest linux, czy właśnie trzeba wszystko tam robić... ?
Niestety na linuxie nie znamy się w ogóle... ://

Pozdrawiam,
Marcin
  • +
  • -
  • 0

#2 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 30.10.2012 09:39

Zacznijmy od tego, czy ten serwer to z rodziny Unixowaty, czy Windows, pliki się znacząco różnią dla poszczególnych systemów.
Serwerem CS:S czy L4D jest SRCDS, dla CS1.6 czy DOD jest to HLDS, jak sama nazwa wskazuje, najpierw musicie zainstalować te serwery,
a następnie dodać do nich poszczególne gry, można dodać do nich parametr startowy, odpowiadający za automatyczną aktualizację.

Instalacja HLDS na linuxie Instalacja SRCDS na linuxie, jednak z tematu wynika, że nie spełniacie podstawowych wymagań.
Co nie zmienia faktu, że wklepanie gotowych komend i hostowanie gier pod linuxem polecam bardziej, niż pod Windowsem.

Jeśli myślicie o wielu instalacjach, np. dla usług hostingowych, możecie pobierać i stale aktualizować jedną kopię serwera,
a resztę, przy instalacji, kopiować z tamtej "podstawowej" bazy, która jest aktualna i ostateczna forma jest taka sama, jak
przy pobieraniu ze Steam, aczkolwiek dużo szybsza jest kopia lokalna, niż download z zewnątrz. Do tego możecie pliki
kopii dowolnie modyfikować, np. integrując z panelem dla Administratorów, będących waszymi klientami, jednak
to już zupełnie inna historia, dużo bardziej skomplikowana i chyba nie ma co się o niej za bardzo rozpisywać.

W każdym razie, możecie wstępnie skonfigurować podstawowe ustawienia serwera, lecz pliki odpowiedzialne
za pracę serwerów (przypomnijmy, różnych serwerów dla różnych gier) są różne dla linuxa i dla windowsa.

Jeśli chodzi o Panel, to nie sądzę, żeby jakakolwiek firma hostingowa miała takowy opublikować.
co jedynie udostępnić na użytek klientów, jednak trochę pracy integracja takiego panelu wymaga.

#3 mantis

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:2
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Szczecin
Offline

Napisano 30.10.2012 10:59

No właśnie - serwer spod linuxa. I to chciałem wiedzieć - czyli nie da rady coby w domu (na win) zrobić sobie paczuszki, a tam je po prostru wrzucić?
Jego ojciec dałby radę z tym panelem mu pomóc. Ale paczek gier już nie zrobi - bo w ogóle nigdy ich nie robił - zresztą jak my xD
To teraz sam nie wiem już co zrobić. Czy jechać tam z nim. Czy poprosić o jakiś dostęp...
  • +
  • -
  • 0

#4 l3szcz

    Just Leszcz :>

  • Użytkownik

Reputacja: 52
Pomocny

  • Postów:374
  • GG:
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 31.10.2012 23:04

Poproś o dostęp :)
Na przyszłość - pobierz open game panel na ten serwer, będzie łatwiej chociaż założyć serwer :)
  • +
  • -
  • 0

@DarkGL - daj mi ciacho!  :crazy:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych