Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zmiana mapy w Mapchooser4


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Freeway...

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:252
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Konin
Offline

Napisano 18.06.2012 20:37

Witam, mam wlaczony plugin Allow round finish, ale mapchooser4 mimo tego nie pozwala dokonczyc rundy, tylko zmienia po uplywie czasu. Wie ktos jak to zrobic aby pozwolil dokonczyc?

#2 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 18.06.2012 20:47

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum

AMX Mod X > Pytania

do

AMX Mod X > Problemy z pluginami
  • +
  • -
  • 0

#3 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 18.06.2012 20:47

może pokaż cvary od tego pluginu?
  • +
  • -
  • 0

#4 Raen

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 160
Profesjonalista

  • Postów:536
  • GG:
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:......
Offline

Napisano 18.06.2012 21:07

ja również miałem te pluginy razem i żadnych problemów nie miałem, czyli wina leży gdzieś po twojej stronie...
  • +
  • -
  • 0

angel-little.png


#5 Freeway...

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:252
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Konin
Offline

Napisano 19.06.2012 07:40

proszę:

//Mapchooser4

amx_mapchooser_type "1" // 0-mapy do votowania wybierane sa z pliku, 1-nominowanie map do votowania, 2-brak votowania
amx_mapchooser_mapsloc "1" // 0-używa amx_mapchooser_mapsfile, 1-używa mapcycle, 2-używa folderu z mapami
amx_mapchooser_mapsfile "mapcycle.ini" // nazwa pliku w amxmodx/configs/ ,używany go kiedy amx_mapchooser_mapsloc ustawione jest na "0"
amx_mapchooser_mapsfile_s "maps_small.ini" // plik użyty kiedy amx_mapchooser_mapsloc jest ustawiony na 0
i jest poniżej 10 osób na serwerze. Trzeba stworzyć ten plik
amx_nominfromfile "0" // 0-gracze mogš nominować wszystkie mapy z folderu map, 1-gracze mogš nominować tylko mapy z amx_mapchooser_mapsfile
amx_maxnominperplayer "2" // ile map może nominować jeden gracz
amx_map_history 3 // Ile ostatnich granych map nie ma być w vote
amx_extendmap_max "10" // maksymalny czas dla całkowitego rozszerzenia mapy (w minutach)
amx_extendmap_step "10" // z jakim czasem mapa zostanie rozszerzona (czas w minutach)
amx_ext_round_max "1" // ile razy mapa może być rozszerzana
amx_ext_round_step "1" // z jakš liczbš rund mapa zostanie rozszerzona
amx_ext_win_max "1" // ile razy mapa może być rozszerzana
amx_ext_win_step "1" // z jakš liczbš rund mapa zostanie rozszerzona
amx_rtv "1" // włšczyć/wyłšczyć opcję rockthevote (wymuszanie głosowania)
amx_rtv_percent "0.6" // stosunek (%/100) ile graczy musi powiedzieć rockthevote aby wymusić głosowanie
amx_rtv_min_time "5" // minimalny czas (w minutach) wymagany od rozpoczęcia mapy aby wymusić głosowanie (możliwoœć użycia opcji rockthevote)
amx_rtv_map_time "" // czas pomiędzy sukcesem głosowania na mapie (po rtv) i zmianie mapy (zamiast czekać do końca rundy)


Mam jeszcze kolejny problem, bo mapchooser4 robi glosowanie na mape:

L 06/19/2012 - 05:37:12: [mapchooser4.amxx] xvars for mapchooser 4 setuped.
L 06/19/2012 - 06:00:05: [mapchooser4.amxx] Vote: Voting for the nextmap started
L 06/19/2012 - 06:00:15: [mapchooser4.amxx] Vote: Voting for the nextmap finished. The nextmap will be de_nuke
A o godzinie po 8 jest caly czas poprzednia mapa, i sie nie zmienia. To sie zdarza codziennie. A error logi sa tylko z innyvh dni.

A to z innych dni:



L 06/17/2012 - 11:55:26: [AMXX] Run time error 10 (plugin "mapchooser4.amxx") (native "get_pcvar_num") - debug not enabled!
L 06/17/2012 - 11:55:26: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).
L 06/17/2012 - 11:55:41: Invalid CVAR pointer
L 06/17/2012 - 11:55:41: [AMXX] Run time error 10 (plugin "mapchooser4.amxx") (native "get_pcvar_num") - debug not enabled!
L 06/17/2012 - 11:55:41: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).
L 06/17/2012 - 11:55:56: Invalid CVAR pointer
L 06/17/2012 - 11:55:56: [AMXX] Run time error 10 (plugin "mapchooser4.amxx") (native "get_pcvar_num") - debug not enabled!
L 06/17/2012 - 11:55:56: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).


Caly czas tym sypało.

#6 Blejdziorek

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:67
  • Lokalizacja:Pomorskie
Offline

Napisano 02.07.2012 21:15

Widzę kolega ma podobny problem, a więc nie będęzakładał nowego tematu i odświeżę.

Tylko, że mi bardziej chodzi o to, że po zakończeniu vote mapa zmienia się na zupełnie inną niż votowana.
A oto komunikat z errorlogu po debug'u


  • L 07/02/2012 - 22:03:51: Invalid CVAR pointer

  • L 07/02/2012 - 22:03:51: [AMXX] Displaying debug trace (plugin "mapchooser4.amxx")

  • L 07/02/2012 - 22:03:51: [AMXX] Run time error 10: native error (native "get_pcvar_num")

  • L 07/02/2012 - 22:03:51: [AMXX] [0] mapchooser4.sma::voteNextmap (line 692)


Fajnie by było jakby ktoś chociażby rzucił jakąś sugestię ;)
  • +
  • -
  • 0

#7 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 02.07.2012 21:25

W linii 692. poprzez funkcję get_pcvar_num próbujesz pozyskać wartość cvaru, co kończy się niepowodzeniem najprawdopodobniej poprzez podanie nieodpowiedniego argumentu do funkcji.

#8 Blejdziorek

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:67
  • Lokalizacja:Pomorskie
Offline

Napisano 02.07.2012 21:29

Dzięki za ubranie moich domysłów w bardziej profesjonalne słowa ;> Bo tyle, że coś jest nie tak z linią 692 siędomyślałem. Ale od razu zaznaczam, że żaden skrypter ze mnie nie jest.
No i tu pytanie, czy może mógłbyś mi podać do jakiego cvar'u odnosi się ta linia?

Użytkownik Blejdziorek edytował ten post 02.07.2012 21:43

  • +
  • -
  • 0

#9 Blejdziorek

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:67
  • Lokalizacja:Pomorskie
Offline

Napisano 03.07.2012 09:45

Znalazłem coś takiego, pytanie tylko jakiego #define? I ja jako człowiek z zerowym doświadczeniem w kodzie sma, nie rozumiem słowa "odkodować"
  • +
  • -
  • 0

#10 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 03.07.2012 12:40

#define to dyrektywa preprocesora, która po zdefiniowaniu pewnej stałej, np.
#define MOJE_ULUBIONE_CIASTKO EKLER
w każdym wystąpieniu słowa MOJE_ULUBIONE_CIASTKO, wstawi "EKLER" tuż przed skompilowaniem kodu SMA na kod AMXX.
"Odkodować", a. odkomentować: usunąć komentarz, czyli cofnąć zakomentowanie tekstu, tzn. na nowo "włączyć" dany fragment kodu. Część kodu może bowiem być zakomentowana, czyli nie brana przez kompilator za kod, a mimo to widoczna dla programisty. Tak samo, jak komentarze. Dla pojedynczej linii, komentarzem będzie tekst po prawej stronie od // (2 slashy). Komentarz wielolinijkowy znajdzie się pomiędzy /* a */

#11 Blejdziorek

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:67
  • Lokalizacja:Pomorskie
Offline

Napisano 04.07.2012 20:45

Niestety mimo pomocy ja nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, może na dniach znajdę kogoś kto mi w tym pomożę, a póki co miałbym inne pytanie, tym razem dotyczy to deagsmapmanager. Errorlog wygląda następująco:


  • L 07/04/2012 - 09:50:46: Start of error session.

  • L 07/04/2012 - 09:50:46: Info (map "de_train") (file "addons/amxmodx/logs/error_20120704.log")

  • L 07/04/2012 - 09:50:46: [AMXX] Invalid Plugin (plugin "deagsmapmanager.amxx")

cvary z amxx.cfg

// DeagsMapMenager //
//dmap_strict 1 - (Domyœlnie 0) Jeżeli ustawimy na 1 jedynie mapy z mapcycle mogš być nominowane.
//enforce_timelimit 0 - (Domyœlnie 0) zmiana mapy tylko i wyłšcznie po upływie czasu
/timelimit czyli czasu mapy, kiedy jest ustawione na 1.
//emptymap_allowed 0 - (Domyœlnie 0) Aby włšczyć / wyłšczyć tę funkcję
//amx_emptymap 0 - (Domyœlnie "" albo 0 ) Chcesz aby serwer zmieniał na jakškolwiek mape
//amx_staytime 900 - (Domyœlnie 0) po ilu sekundach można nominować następnš mape
//amx_idletime 0 - (Domyœlnie 0) Ile godzin gracz nie możę zostać połšczony z serwerm
//nominations_allowed 1/0 - umożliwia godzenie się z nominacjami
//weapon_delay - Na mapach fy_ itp umożliwia czekanie zanim wezmiesz broń

Aktualnie wyłączone bo plugin też mam off.
Standardowo do plugins wrzuciłem plik amxx, do scripting sma, data/land txt, allmaps.txt, mapstoban.ini, mapchoice.ini i standardmaps.ini dodany do configs. Do mapchoice dopisane mapy do vote, mapstoban były jakieś 2 mapy, których nie zmieniałem.
No i jakiś czas wywalało taki error, obojętnie czy bez debug po nazwie pluginu czy z tym dopiskiem, a po paru godzinach zaczęło crashować serwer bez jakichkolwiek informacji w logach.
Spotkał się już ktoś z podobną sytuacją?
  • +
  • -
  • 0

#12 Blejdziorek

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:67
  • Lokalizacja:Pomorskie
Offline

Napisano 05.07.2012 10:46

Niestety mimo pomocy ja nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, może na dniach znajdę kogoś kto mi w tym pomożę, a póki co miałbym inne pytanie, tym razem dotyczy to deagsmapmanager. Errorlog wygląda następująco:

  • L 07/04/2012 - 09:50:46: Start of error session.
  • L 07/04/2012 - 09:50:46: Info (map "de_train") (file "addons/amxmodx/logs/error_20120704.log")
  • L 07/04/2012 - 09:50:46: [AMXX] Invalid Plugin (plugin "deagsmapmanager.amxx")

cvary z amxx.cfg

// DeagsMapMenager //
//dmap_strict 1 - (Domyœlnie 0) Jeżeli ustawimy na 1 jedynie mapy z mapcycle mogš być nominowane.
//enforce_timelimit 0 - (Domyœlnie 0) zmiana mapy tylko i wyłšcznie po upływie czasu
/timelimit czyli czasu mapy, kiedy jest ustawione na 1.
//emptymap_allowed 0 - (Domyœlnie 0) Aby włšczyć / wyłšczyć tę funkcję
//amx_emptymap 0 - (Domyœlnie "" albo 0 ) Chcesz aby serwer zmieniał na jakškolwiek mape
//amx_staytime 900 - (Domyœlnie 0) po ilu sekundach można nominować następnš mape
//amx_idletime 0 - (Domyœlnie 0) Ile godzin gracz nie możę zostać połšczony z serwerm
//nominations_allowed 1/0 - umożliwia godzenie się z nominacjami
//weapon_delay - Na mapach fy_ itp umożliwia czekanie zanim wezmiesz broń

Aktualnie wyłączone bo plugin też mam off.
Standardowo do plugins wrzuciłem plik amxx, do scripting sma, data/land txt, allmaps.txt, mapstoban.ini, mapchoice.ini i standardmaps.ini dodany do configs. Do mapchoice dopisane mapy do vote, mapstoban były jakieś 2 mapy, których nie zmieniałem.
No i jakiś czas wywalało taki error, obojętnie czy bez debug po nazwie pluginu czy z tym dopiskiem, a po paru godzinach zaczęło crashować serwer bez jakichkolwiek informacji w logach.
Spotkał się już ktoś z podobną sytuacją?



Podmiana deagmapmanager.amxx na inny pomogła.
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych