Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Łączenie z serwerem


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 d0naciak

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 13.05.2012 06:51

Mam problem,
otóż ostatnio usunąłem bugi wiążące się z GM AMXBANS. TEraz na CodModzie mam problem, otóż gracz po wejsciu na serwer wchodzi, potem pisze Retrying connection to server...(2) itd. az w koncu wywala go z serwera. Czy problem stanowi GM ? I jak takowy problem naprawic
  • +
  • -
  • 0

#2 d0naciak

    Godlike

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 14.05.2012 19:53

refresh
  • +
  • -
  • 0

#3 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 15.05.2012 00:13

To zależy od tego, jak poprawiłeś te bugi, a może po prostu serwer jest wyłączony lub się zawiesił? Sprawdź też, czy gracz nie ma bana wpisując w konsoli RCON listip, jeśli jego IP jest na tej liście, wykonaj removeip IP, a następnie writeip.

Jeśli to nie ban, a serwer działa, napisz w jaki sposób naprawiłeś GmAmxBans

Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 15.05.2012 00:14

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#4 d0naciak

    Godlike

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 15.05.2012 14:28

GM dzialal ale miewal male zwieszki. Mianowice, error logi byly takie :
L 05/14/2012 - 14:40:46: Start of error session.
L 05/14/2012 - 14:40:46: Info (map "de_dust2") (file "addons/amxmodx/logs/error_20120514.log")
L 05/14/2012 - 14:40:46: [MySQL] Thread worker was unable to start.
L 05/14/2012 - 14:40:46: [AMXX] Displaying debug trace (plugin "amxbans_main.amxx")
L 05/14/2012 - 14:40:46: [AMXX] Run time error 10: native error (native "SQL_ThreadQuery")
L 05/14/2012 - 14:40:46: [AMXX] [0] check_flag.inl::check_flagged (line 36)
L 05/14/2012 - 14:40:46: [AMXX] [1] check_player.inl::check_player_ (line 100)


Bugi byly na wsyzstkich serwerach, lecz na codmodzie większości osobą to sie zdarza
  • +
  • -
  • 0

#5 mierzwi

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 235
Wszechwidzący

  • Postów:651
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 19.05.2012 00:41

coś z SQL jest nie tegez, sprawdź te funkcje w tych liniach oraz całą sklejkę SQL'a w tych okolicach

jeśli masz fejsa i chcesz mi pomóc to wejdź tutaj: Zaproś kumpla by lubił nasz sklep | Facebook

na pewno jakoś C się odwdzięczę!


#6 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 19.05.2012 19:24

Zaktualizuj moduł sql do 1.8.2 (znajdziesz na amxmodx.org w paczkach dev builds, najlepiej wybrać najnowszą).
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#7 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 28.05.2012 14:19

Jak nie pomoże, to podaj kod check_flagged z check_flag.inl i check_player_ z check_player.inl, sądząc po logach, tam leży błąd.

#8 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 28.05.2012 14:29

Benio, błąd
L 05/14/2012 - 14:40:46: [MySQL] Thread worker was unable to start.
dotyczy braku pamięci lub innych zasobów na uruchomienie wątku do obsługi Threaded Query. Nie jest to ani błąd pluginu, ani błąd AMX, po prostu brak zasobów. Poleciłem wersję modułu SQL 1.8.2 ponieważ trochę poprawia sytuację. Co ciekawe, błąd ten obserwuję tylko na serwerach z jakąkolwiek wersją AmxBans (gdy jest amxbans, dotyczy on wszystkich pluginów z sql). Próbowałem analizować źródła modułu sql, jednak jedyny sensowny workaround to próba ponownego zaalokowania thread workera po nieudanej próbie, więc i tak nie do końca zadziała, bo zasobów może dalej brakować na to. Najlepiej używać jakichś lżejszych banów, niż amxbans.
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#9 Raen

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 160
Profesjonalista

  • Postów:536
  • GG:
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:......
Offline

Napisano 28.05.2012 14:43

FIX na ten błąd:

http://amxx.pl/topic...nable-to-start/
  • +
  • -
  • 0

angel-little.png


#10 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 28.05.2012 19:03

@GwynBleidD Ww. fix rozwiązuje ten problem i.. modyfikuje błąd funkcji, o których wspomniałem w powyższym poście.
Zauważ, że nie jest to błąd "modułu SQL", ale użycia funkcji pluginu amxbans_main.amxx, o których pisałem wyżej.

Fix podany przez Raen powinien rozwiązać także problem autora tematu i zmiana "modułu" nic tu nie pomoże.

@GwynBleidD Zamiana systemu banowania na inny nie jest najlepszym wyjściem.
Czy nie lepiej zmierzyć się z problemem, niż go unikać?

#11 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 29.05.2012 04:32

Z doświadczenia wiem, że ten fix pomaga tylko na krótko. Serwer znowu zacznie sypać tymi błędami po jakimś czasie. Po chwili ustanie i później znowu zacznie. I tak w kółko. AmxBans wykonuje po prostu o wiele za dużo zapytań do bazy i wykonuje mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Posiada odczytywanie adminów z sql, z czego praktycznie nikt nie korzysta. Posiada również wiele innych funkcji, które są zbędne i możnaby je wykroić. Jest nieoptymalnie napisany i wad wymieniałbym wiele. Kiedyś próbowałem zmierzyć się z tym problemem, nawet mi się udało. Wyszło na to, że napisałem swoje własne bany, z kodu AmxBans nie zostało nic. Działają dużo lepiej i nie obciążają serwera.

Jeśli nie wierzysz w to, jak wielkim kombajnem jest AmxBans, porównaj zużycie procesora oraz pamięci przez serwer z włączonym i wyłączonym AmxBans. Z którąkolwiek wersją. A fix ten nie łata błędu w 100%. Łata tylko wyciek pamięci, dzięki czemu błąd rzadziej występuje.
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#12 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 29.05.2012 04:47

Mam u siebie oryginalną wersję amxbansa z wgranymi oficjalnymi patchami i żadnych błędów nie mam od ponad pół roku.
Może warto zainwestować w nową maszynę, skoro nie daje rady kilku zapytaniom?

PS Ja korzystam z wczytywania Adminów z SQL i nie wyobrażam sobie innej opcji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych