Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Dedyk/VPS pod jeden serwer cs


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.05.2012 12:18

Żeby dedyk/vps uciągnął jeden serwer cs 1.6, powiedzmy 30 slotowy, ok. 200 fpsów z modem typu diablo, to jakie musiałby mieć parametry oraz jakie są koszta takich sprzętów? Z czystej ciekawości pytam, bo i tak nie umiałbym w tej chwili cokolwiek zrobić na takim serwerze, nawet nie wydaje mi się, że kiedykolwiek kupię dedyk/vps pod serwer cs.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 xenos

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 216
Profesjonalista

  • Postów:467
  • GG:
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Rzeszów
Offline

Napisano 06.05.2012 12:28

testowałem kiedys z MisieQ na najtanszym wtedy VPSie
2gh procek
512 ramu
dysk max 10GB

i najwazniejsze to transfer bez limitu:)

i serwer spokojnie dawal radę
gdyz system (debian 6) zjadal 20 mb ramu a reszta szla na serwer

Użytkownik xenos edytował ten post 06.05.2012 12:29

  • +
  • -
  • 1
"Jeśli potrafię to pomogę, jeśli nie potrafię to wskaże drogę którą trzeba dążyć by znaleźć odpowiedz" 

Pluginy:
Szukanie Aktywnych Banów w AmxBansie
Drop After Death
Kto postawił mine

#3 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.05.2012 13:41

A na jakim poziomie utrzymywało się zużycie CPU?
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#4 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.05.2012 16:53

Zużycie CPU zależy od ilości graczy i tego co w tym diablo jest. 30+ serwery mają tendencje do tego że potrafią ni stąd ni zowąd sprawiać problemy. Generalnie to co podał xenos powinno się sprawdzić pod taki serwer, pod warunkiem że poprosisz (albo uprosisz) firmę hostującą, żeby te 2GHz widziane były jako jeden fizyczny rdzeń - swego czasu miałem 3GHz rozbite między 8 rdzeni. Generalnie do tego zestawu najwyżej dorzucił bym więcej RAM, powiedzmy w okolicach 1Gb, restart VPS'a (albo samego serwera) co tydzień / dwa, w celu ustabilizowania zużycia pamięci i "oddania" jej z pod HLDS'a który już jej nie potrzebuje i wsio.
  • +
  • -
  • 1

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#5 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.05.2012 17:09

Zużycie CPU zależy od ilości graczy i tego co w tym diablo jest.

To akurat wiem, trochę źle pytanie tylko zadałem, chciałem się dowiedzieć jak z tym mniej więcej jest przy pełnym lub prawie pełnym serwerze, oczywiście o ile ktoś to już sprawdzał, bo raczej na testach ciężko mieć full serwer :D
Ogólnie to nie spodziewałem się, że do postawienia jednego takiego serwera, wystarczy tak niewiele, bo jak tak z grubsza przejrzałem oferty takich vpsów, to nawet wychodzi taniej od tego co teraz płacę.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#6 xenos

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 216
Profesjonalista

  • Postów:467
  • GG:
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Rzeszów
Offline

Napisano 06.05.2012 17:21

Tak to wszystko u mnie było na jednym rdzeniu,
co do zużycia CPU przy serwerze full (31+hltv)
zużycie od 50-70 % spodziewam sie że dlatego byla taka rozbieżnosc gdyż na serwerze stal rownież serw mysql zeby baza byla podpieta po localu

co do uzycia ramu max 280mb serwer + 20mb mysql
wszystko sprawdzane na htopie
wiec na taki malutki serwerek jeden z obciazajacym modem taki vpsik wystarczal
lub pozniej tak jak my planowalismy 2 serwery po 20 slotow FFA oraz TP

i maszyna nie miala problemow z praca

Użytkownik xenos edytował ten post 06.05.2012 17:23

  • +
  • -
  • 1
"Jeśli potrafię to pomogę, jeśli nie potrafię to wskaże drogę którą trzeba dążyć by znaleźć odpowiedz" 

Pluginy:
Szukanie Aktywnych Banów w AmxBansie
Drop After Death
Kto postawił mine

#7 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.05.2012 21:28

280MB? Chyba na serwerze po starcie xD

Ogólnie to nie spodziewałem się, że do postawienia jednego takiego serwera, wystarczy tak niewiele, bo jak tak z grubsza przejrzałem oferty takich vpsów, to nawet wychodzi taniej od tego co teraz płacę.

Nie patrz na ofert z wirtualizacją OpenVZ, bo tam z reguły nie postawisz stabilnego serwera (są wyjątki, owszem, ale to loteria). Jeśli to ma być coś jakościowego to szukaj Xen'ów, gdzie ceny rosną dość proporcjonalnie do parametrów i są większe od OpenVZ nawet o 40%. Nie wiem ile teraz płacisz, ale myślę że odpowiedniego VPS'a w granicach 100zł powinieneś znaleść.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#8 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.05.2012 21:46

Nie wiem ile teraz płacisz, ale myślę że odpowiedniego VPS'a w granicach 100zł powinieneś znaleść.

Znaczy może nie wszędzie wychodzi taniej, ale znalazłem też i takie oferty co było mniej niż 70 zł, a tyle właśnie teraz płacę za serwer. Dobra, wiem wszystko co chciałem, może jednak kiedyś się zdecyduje na taki vps, to się jeszcze zobaczy, tylko najpierw musiałbym trochę poczytać o konfiguracji takiego serwera, bo nigdy tym się nie interesowałem :D
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#9 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 19.06.2012 12:12

Zainteresowałem się trochę poszukiwaniami, no i mam takie pytanie, czy takie vpsy jak tutaj http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2 się nadają? Oczywiście tylko trochę lipa, że Poznań, ale pytać można, tym bardziej, że serwery w Gdańsku w tserwerach mają dobry ping.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#10 Karpielek

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:361
  • Lokalizacja:Zakopane
Offline

Napisano 19.06.2012 19:19

Nadają się, swego czasu miałem VPSa na KVMie i sprawował się świetnie. Do ceny podanej konfiguracji w ich ofercie dolicz 15 zł i będziesz miał wirtualizację XEN, zresztą w boku zawsze ktoś czuwa to zapytaj, przedstawią Ci ofertę indywidualną.
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych