Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Inny

Tibia Mod

inny

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 pfkers

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 19:16

Witam.. chcialbym sie dowiedziec jakie macie pomysly badz co byscie chcieli aby znalazlo sie w tym modzie.. juz mam sporo zrobione lecz doszedlem do takiego momentu ze sie zacialem.. nie gralem w tibie i nie rozumiem sporo rzeczy mimo ze sie na czytalem.. wiec jak ktos ma jakies sugestie co musi sie pojawic w tym modzie to niech pisze.. bd wdzieczny

#2 O'Zone

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 594
Wszechwiedzący

  • Postów:409
  • Steam:steam
Offline

Napisano 17.04.2012 19:29

Byłoby miło, gdybyś opisał swoją koncepcję. Grałem kiedyś przez dosyć długi okres w Tibię, więc mógłbym pomóc :)
  • +
  • -
  • 0
Pomogłem? Daj Dołączona grafika

#3 ric0

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 176
Profesjonalista

  • Postów:558
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 17.04.2012 19:43

mialem cos takiego pisac z bratem ale nie mielismy zbytnio checi i zostalo na pomyslach. pomyslow mam duzo.

System many - uzycie skila jest mozliwe gdy jest dana ilosc many.
system guildi.
menu z czarami . kazda profosja ma wlasne menu z innymi. jesli chcesz wiecej pomyslow to mow jeszcze mam kilka.

  • +
  • -
  • 0

To co piszę się nie liczy...

 


#4 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 19:46

W sumie to mam prawie wszystkie itemy z 500 ich jest chyba..podzial konta na facc i pacc.. do kazdej klasy sa oddzielne skille ktore daja w zaleznosci od klasy wiecej dmg lub cos innego... po prawej stronie ekranu jest HUD (takie equ) dla kazdej klasy inne .. system wyrzucania itemy wybrajnego przez nas.. sprzedawanie itemow do npc sprzedawanie miedzy graczami (takie trade... pracuje nad tym) opis i grafika itemow w motd (na razie ejst aby bylo tylko... pozniej sie po bawie z html to cos ladnego moze zrobie) skille dla knighta (meicz,topor,obuch) palladyn(dystnas no i dodam shielda pewnie lub co innego wymysle) druid i sorcerer (ma lvl magiczny)... druid i sorcerer na poczatku rundy bd dostawal czar...(tutaj jeszcze po pracuje nad czarami dla druida i dla sorcerera.. zaleznosc lvl magicznego daje lepsze uzycie czaru...lvl magiczny bd sie wbijac...hmmm mysle ze od uzycia czarow... nie wszystkie czary bd dostepne... bd czary dla pacc lub od lvl.. ale to takie lepsze)...system GP... gp dostajemy za sprzedanie itemu jak na razie..do tego dodam cos w stylu"diamenty" za 10 takich kupuje sie pacc lub wymienia na GP i odwrotnie... a za GP co mozna kupic.. hmm z tego co czytalem ta poty do many i hp...dalej nie wiem... no i pierscienie, amulety... pierscienie kiedys testowalem lootanie na czas (tak jak w tibi ze na jakis czas pierscien sie dostaje + moc) hmm mysle ze to tak z grubsza... dajcie cos wiecej pomyslow bo mi juz sie koncza.. a doswiadczenie w graniu na pewno sie przydaje

-----------------------

System many mam wlasnie(tylko troche do pracuje i bd ok)

Wlasnie System Gildi.. mozna cos takiego zrobic.. lecz co ta Gildia daje ??

#5 ric0

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 176
Profesjonalista

  • Postów:558
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 17.04.2012 19:56

W Tibi to guildie w sumie nic nie dawaly. jedyne co to gildia walczyla przeciwko gildi na tzw. warach . No a w cs'ie mozna zrobic cos ala gildi ktore ktos zrobil pod diablomoda. dolaczajac do gildi mamy menu gildi z umiejetnosciami i kazdy gracz z gildi moze dawac pkt w te umiejetnoci i im wiekszy poziom umiejetnosci np. wiekszy exp dla gRaczy z gildi.

A co do GP to za to bylo mozna kupic wszystko. poty ,amulety , runy, zbroje, miecze itd.
  • +
  • -
  • 0

To co piszę się nie liczy...

 


#6 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 20:01

a no wlasnie spotkalem sie z takim czyms lecz na jailbreaka gangi bodajze..hmm lepiej by bylo odbic od tych standardowych umiejetnosci lub pkt wbijania respektu itp.. moze zrobic cos takiego... bo widzialem ze sa jakeis bestie czy zwierzaki nie wiem jak to sie dokladnie nazywa..i jezeli zakladam gildie i mam maly lvl to gildia dostaje taka niby bestie.. im wiekszy lvl tym lepsza bestia... lub moze zrobic aby losowo dostac jakas bestie.. im lepsza bestia tym ciezej ja wy losowac... a co by dawala tak bestia.. ostatnio myslalem nad takimi "passiv atakami" czyli ze samoczynnie wlaczyl by sie jakis "dodatkowy atak" a ten atak ma jakas bestia(kazda bestia miala by moze 1-2 ataki, no i kazda bestia ma rozne ataki zeby sie nie powatarzaly) no i moze zrobic jakis lvl besti lub badz tez exp albo cos takiego.. i ze kazda gildia moze dodawac expa albo cos takeigo... czy tez za kase "doladowywac" ja.. im wiekszy lvl besti tym czesciej "passiv atak" by sie wlaczal..

Passiv Atak - co to w ogóle jest

tutaj po bawilbym sie ze sprite badz tez z modelami.. kazda bestia bd wygladac tak jak w tibi..

Jak bd dzialac -- hmm mysle ze jakis promien lub tez biegnaca , lecaca bestia w strone przeciwnika...

To jest moj taki spontaniczny pomysl.. mysle ze to by bylo ciekawsze.. szczegoly mozna dopracowac

#7 ric0

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 176
Profesjonalista

  • Postów:558
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 17.04.2012 20:05

A jescze co do gildi byly tez ich rankingi wedlug ilosci zabojstw.

No w tibi sa rozne bestie , zwierzaki i za nich dostaje sie exp i wbija levele. a to o czym mowiesz jest to pet system ktory znajduje sie na serwerach bardziej 4fun. pet system - wlasne dokladnie to co opisales wyzej.
  • +
  • -
  • 0

To co piszę się nie liczy...

 


#8 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 20:09

nie wiem czy mnie zrozumiales :P bo nie chodzi mi o potworki ktore sie bije i za nie dostaje sie expa.. tylko z tego co slyszalem to jest nowe... ze za jakies questy dostaje sie bestie.. mozna na nich jezdzic lub latac :) a ten pet z tego co kojarze to chodzi za graczem chyba.. hmm moze i cos w tym stylu zrobic aby bylo widac ta bestie..

#9 Na 5tyk

    Godlike

  • Użytkownik

Reputacja: 430
Wszechobecny

  • Postów:1 712
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 17.04.2012 20:14

Zrób mapy typu Tibii (haha), zrób podział Uzytkownicy, Tutorzy (tak jakby VIP) i jak ktos ma PACC + tutora to tam 2.5x szybciej exp.

Tak jak rozum pisal - Monsterki. Z ludzi wypadanie itemów.

Jak utamo vita (tarcza za manę) to takie niebieski kółko pod postacią (ala silne cialao z metina) i zamiast zabierać hp bd zabierać manę, a gdy skończy się mana to zabiera dmg hp.

Zrób krzaki (podobne do Flowers Mod) i można do nich podejść kliknac +use i zajadasz sie Tuskaffkami lub czymś tam i szybciej sie wtedy laduje mana/hp.
  • +
  • -
  • 0

#10 ric0

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 176
Profesjonalista

  • Postów:558
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 17.04.2012 20:16

No tak rozumiem ze nie chodzilo ci o te potworki i za nie sie dostake expa. myslalem ze chodzi ci o cos takiego jak pet system. A o besti z questa nic nie wiem bo gralem w to kilka lat temu. I ciekawi mnie jak moze wygladac latanie w tibi :P
  • +
  • -
  • 0

To co piszę się nie liczy...

 


#11 Na 5tyk

    Godlike

  • Użytkownik

Reputacja: 430
Wszechobecny

  • Postów:1 712
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 17.04.2012 20:19

Ty Rozum, a jak latac w Tibii jak to 2D widok jest :D?

Dodaj outfity (modele nowe, outfitow jest ok. 15, bylo by co sciagac), A do outfitow addony (dodatki).
  • +
  • -
  • 0

#12 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 20:20

nie wiem ja tu tylko sprzatam :D wiem ze widzialem to na pewnej stronie te bestie.. i mozna by bylo je wykorzystac,,, kazda gildia miala by inna bestie z innym skillem.. mysle ze to by bylo naprawdę fajne

#13 Onyke

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 708
Guru

  • Postów:2 178
Offline

Napisano 17.04.2012 20:20

nie wiem czy mnie zrozumiales :P bo nie chodzi mi o potworki ktore sie bije i za nie dostaje sie expa.. tylko z tego co slyszalem to jest nowe... ze za jakies questy dostaje sie bestie.. mozna na nich jezdzic lub latac :) a ten pet z tego co kojarze to chodzi za graczem chyba.. hmm moze i cos w tym stylu zrobic aby bylo widac ta bestie..

W tibii nie było zwierzaków co dają bonusy/biją z tobą (wyjątek to czar dla druida/sorca, który przywoływał potwora i bił w cel, w który ty bijesz).
Chyba chodzi Ci o mounty ale one nic nie dają oprócz większej szybkości biegania.
http://tibia.pl/strona/mounty
Tak nawiasem mówiąc, patrząc na Twoją zawartość (czyt. temat z prośbą o pomoc w łatwej rzeczy itp) życzę Ci powodzenia, bo przy takim modzie jest naprawdę dużo roboty, a grywalność raczej nie będzie duża (tibia już nie jest taka sławna jak kiedyś).

I zastanów się czy robisz tibia moda czy tibia mod + sims3:dodatek zwierzaki :giggle:

Użytkownik Onyke edytował ten post 17.04.2012 20:21

  • +
  • -
  • 0

#14 ric0

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 176
Profesjonalista

  • Postów:558
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 17.04.2012 20:21

będzie zbyt dużo modeli a gracze nie lubia duzo sciagac.
  • +
  • -
  • 0

To co piszę się nie liczy...

 


#15 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 20:25

------------------------

Jezeli chodzi o modele to jeszcze sie tym nie zajmowalem... nie bd dodawal modeli jakis mieczy ,toporow czy czegos tam.. bo jest masa itemow... hmm nie wiem moze tak ogolnie tylko dodac jeden zamiast czegos.. palladynowi dodam luk.. lecz nie wiem czy zabrac mu bron i dodac model luka i zeby tylko z tym latal ;/ no nie mam z tym pomyslu wlasnie

----------------
wlasnie mi o te potworki chodzilo :) ... no ale mozna je jakos zastosowac lepiej :) .. wiem ze bd duzo pracy bo ponad tydzien siedze po pracy i psize kawalek po kawalku.. ale tym sie nie zrazam.. a jezeli chodzi o grywalnosc to w sumie tym sie nie przejmuja.. bo robie to dla sb (zaplanowanie,wykonania,satysfakcja,rozwijanie).. a zawsze moze ktos sie znajdzie kto by z checia za gral na takim czyms

#16 Na 5tyk

    Godlike

  • Użytkownik

Reputacja: 430
Wszechobecny

  • Postów:1 712
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 17.04.2012 20:30

Pewnie bd grywalnosc jak Metin2Modzie :D
  • +
  • -
  • 1

#17 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 20:32

Pewnie bd grywalnosc jak Metin2Modzie :D


szczerze ci powiem ze na poczatku sporo osob gralo :P ... ale nie o to sie rozchodzi... potrzebuje pomyslow,porad

#18 Na 5tyk

    Godlike

  • Użytkownik

Reputacja: 430
Wszechobecny

  • Postów:1 712
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 17.04.2012 20:33

A takie pytanie: Udostepnisz to?
  • +
  • -
  • 0

#19 Onyke

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 708
Guru

  • Postów:2 178
Offline

Napisano 17.04.2012 20:35

http://tibia.wikia.com/wiki/Main_Page
http://www.tibia-wik...%C5%82%C3%B3wna
Musisz się najpierw zdecydować czy to będzie mod na noże(miecze, topory, łuki, różdzki itp) czy na normalne bronie z csa.

@up

a jezeli chodzi o grywalnosc to w sumie tym sie nie przejmuja.. bo robie to dla sb


Użytkownik Onyke edytował ten post 17.04.2012 20:36

  • +
  • -
  • 1

#20 pfkers

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 90
Zaawansowany

  • Postów:759
  • GG:
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 17.04.2012 20:41

wlasnie jeszcze mysle nad tym.. bo w sumie to lipa knight bd mial z mieczykiem np na dlugiej(dd2) jak po drugiej stronie wyskoczy palladyn z lukiem ;]
wiec moja poczatkowa mysl byla ze:
Knight - bronie z cs(a i temy miecze topory itp daja dmg do tych broni)

Palladyn - bronie z cs(zwykle dmg,,jedynie z luku dmg jest wieksze.. w zaleznosci od skilla lub rodzaju luku)

Sorcerer i Drudi - bronie z cs (zwykle dmg... magia,, ogolnie dodawanie hp jakies ataki)

mysle ze to by bylo najrozsadniejsze.. jedynie co to palladyn moze bd mial tylko Łuk


A takie pytanie: Udostepnisz to?

robie to dla siebie,, nie oczekuje wielkie ruszenia ze kazdy by chcial tego moda ;) no chyab ze znajdzie sie ktos to oczywiscie mu udostepnie





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych