Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Ostrzeżenie przed postrzelaj.pl


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Satellita

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:2
  • Lokalizacja:Zbędnowiec
Offline

Napisano 18.03.2012 20:13

Ostrzeżenie przed postrzelaj.pl

Witam wszystkich zainteresowanych tematem w/w firmy.
Założyłem temat aby ostrzec potencjalnych klientów przed tą pseudo firmą i ich podejściem do klienta.

Jakiś czas temu kupiłem u nich serwer gry CS1.6 opcję 1000FPS w cenie 2.75 zł za slot, skuszony niską ceną i wysokim ticrate.
Moje pierwsze wrażenie gdy postawiłem okrojoną wersje AMXXa którą sam wcześniej przygotowałem [ bez jakiś zbędnych miscstatów itp ] było miłe.
Przy 7 - 10 graczy serwer rzeczywiście utrzymywał to 1000FPS i spadki nie były aż takie bolesne bo rzadko kiedy występowały.


Im więcej graczy tym gorzej..

Graczy z czasem przybyło zwłaszcza w wieczornych godzinach a spadki zaczęły się zwiększać, często sięgały nawet do 50FPS.
Serwer specjalnie nie posiadał dużej ilości slotów ( 22 ) aby te FPS były realne i jakoś to działało - wiadomo jak jest z serwerami 32 slotowymi.
Problem oczywiście został zgłoszony do supportu - opcja GG - po jednym dniu braku odpowiedzi postanowiłem zapukać na emaila.

Opisałem całą zaistniałą sytuacje dodając iż spadki nie powinny sięgać tak niskich wartości a co dostałem w zamian:

noo logiczne jest to że mając serwer na którym siedzi np 20 graczy nie będzie cały czas 1000 fps. Jeżeli pan chce mieć taki serwer to sobie trzeba serwer dedykowany u atmana kupić za 700 zł :)


Troszkę się zdziwiłem takim olaniem sprawy a więc wystosowałem kolejnego emaila z ponowieniem pytania
Dlaczego spadki są aż tak wysokie i co ma wspólnego z tym atman.



Takie przerzucanie mailami trochę potrwało aż pojawiły się chwilowe ścięcia na serwerze ponowne maile nie przyniosły żadnych skutków
( wyglądało to na przeciążenie maszyny na której działał mój serwer bo ścięcia zdarzały się w godzinach szczytowych ).

Przeglądają rosyjskie strony natrafiłem na nową dziurę w dproto, oczywiście szukając dalej znalazłem rozwiązanie problemu,
które niestety musi wprowadzić administrator hostingu "iptables".
Priorytet spadków fpsów został zmieniony na priorytet prośby a wręcz błagań o zabezpieczenie serwera.
Pierwszy mój email zawierał informacje o nazwie exploitu oraz o dwóch sposobach jego wyelminowania.

Support poprosił mnie o podanie źródła exploita a więc wysłałem adres strony na ich nieszczęście była to ruska strona i ponownie otrzymałem
emaila z prośbą o załączenie owego exploita co uczyniłem.

Po pewnym czasie otrzymałem odpowiedź że exploit nie działa,
Odpowiedziałem zbulwersowany wysyłając status GT oraz adresy serwerów edivision ( losowo wybrane serwery postawione na ich hostingu ) wyłączając je na 1h

Kolejne emaile od supportu opisywały iż zabezpieczanie jest gotowe i oczekują na informatyka aby je wdrążyć - WTF oczekują od 6 marca - chyba informatyk raz w miesiącu pracuje w firmie...
Przypomnienia nic nie dały ( w między czasie przewinął się temat floodowania serwera ale nie będę się rozpisywać )

Dzisiejszy mój mail z przypomnieniem i odpowiedzią o jakie zabezpieczenie chodzi nie pozwala mi pozostawić tego bez echa.



Mimo próśb i błagań oraz podania gotowych fixów zabezpieczenia nie zostały wprowadzone, serwery na postrzelaj.pl są podatne na crashe, spadki fpsów dalej występują a ściny....bedą występować w godzinach szczytowych nie zawsze ale będą.
Może nie jestem znawcą ale 5 letnie doświadczenie w tej zabawie pozwala mi rzetelnie ocenić firmę a tym bardziej, że serwer był postawiony dla zabawy jako zastępczy.
Reasumując zabezpieczenie serwera nie jest moim obowiązkiem ale jak widać z powyższego to klient musi się martwić o wszystko.


Zalwty
- nieskie pingi z racji położenia serwerów
- dobry panel, prosty w obsłudze ( z tym że nie wszyscy potrzebują paneli lecz dobrze działający serwer )
- możliwość ćwiczenia opanowania

Wady
- mityczne 1000 FPS ( chcesz serwer max do 10 graczy, spróbuj szczęścia)
- support, musisz się przygotować na rozmowę z ludźmi którzy nie mają pojęcia o tym co robią i kupić prozak

Wyminana korespondencyjna


Email który został wysłany do szanownego supportu:

Ponawiam temat drastycznych spadków fpsów. Może tym razem doprowadzimy sprawę do końca!
http://www.fpsmeter....w;152299;;.html
Peak fps: 451


Otrzymałem odpowiedź:

a moze pan w cfg zmienić sys_ticrate na 700 :)


Dodam tylko że według owej firmy na ticku 700 - serwer ma utrzymać 1000 fps - pominę to..

Akurat nie miałem dostępu do komputera i odpisałem szanownej firmie maila z telefonu - oczywiście nie zawarłem wszystkiego co chciałem zawrzeć w nim.

Dlaczego mam zmieniać skoro gwarantujecie
1000fps przy ticrate 1300. Jak bym chciał mniej to zakupił bym inna opcję.


Powrotna wiadomość dosyć ciekawa, trochę zastanawiałem się żeby nie obrazić o co chodzi temu krety...

kazdy serwer ma startowo ustawiane tc 1300 i pan tez mial wiec proszę przestawic bo w ogóle bez jakiegoś pytania zmienił pan tc serwera które przy zakupie zostało panu przydzielone.


Ale zwarłem swoje zwoje w głowie i wystosowałem kolejnego maila

Zmienił ? Czy Pan wie co za bzdury wypisuje ?
To że ustawiacie klientowi odgórnie parametr ticrate ( w moim przypadku 1300 ) nie zakazuje jego modyfikacji przez klienta o ile wartość nie jest większa niż wartość podczas zawierania umowy.
Serwer ma utrzymywać 1000 fps'ów z możliwymi spadkami ale nie może być takich sytuacji jakie były przedstawiona w moich dowodach.

Miałem już wcześniej zdementować bzdurę którą Pan napisał w poprzednim mailu ale pisałem go z telefonu i nie miałem chęci rozpisywać się.

"a moze pan w cfg zmienić sys_ticrate na 700 :)"

Czy ma Pan świadomość co się stanie z fpsami gdy do server.cfg ( ładującego się przy każdej zmianie mapy ) dopisze się ( a w moim przypadku zmieni się wartość ) ?
Raczej Pan nie wie skoro wypisuje Pan takie bzdury - serwer nigdy nie osiągnie 1000 fpsów.
Człowiek się stara, wypisuje, próbuje wam pomóc, pokazuje dziury w zabezpieczeniach a w zamian olewa się klienta ciepłym moczem lub jak to było w sprawie zabezpieczeń kontakt się urywa.


Właśnie dzisiaj otrzymałem odpowiedź... to jest chyba paranoja... chyba jasne, że z treści moich maili sprawa tyczy się serwera 1000 fps...

Mój błąd bardzo przepraszam myślałem ze ma pan serwer 600 fps.


Reszta rzeczowej oceny w tym temacie: http://forum.gamehostingtalk.pl/showthread.php?677-postrzelaj-pl

fragaholics.de | server FPS meter
http://forum.gamehostingtalk.pl/attachment.php?attachmentid=603&d=1331742486
  • +
  • -
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych