Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Czy sieć serwerów jest działalnością gospodarczą??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skull

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:32
  • GG:
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Katowice
Offline

Napisano 29.02.2012 09:57

Witam mam pytanie czy sieć serwerów Counter-Strike 1.6 jest działalnością gospodarczą??
Czy muszę jakieś podatki odprowadzać od sprzedanego produktu ?
Jak to jest proszę o wyjaśnienie wszystkiego.
  • +
  • -
  • 0

300x100.png

 

[DiabloMod][CS 1.6] - 94.75.91.146:27015

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png


#2 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 29.02.2012 10:06

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum:
AMX Mod X > Pytania
do
Inne > OFF Topic


  • +
  • -
  • 0

#3 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 29.02.2012 10:11

Wiek:14 lat

Biznesmen bez matury :lol:
Kto Ci zarejestruje firmę? A może na tatę lub mamę?
Niedługo dojdzie do tego, że "admini" "sieci serwerów" będą wystawiali FVAT :lol: :mur:

Głupota sięgnęła zenitu panowie... brak mi słów by to opisać.
  • +
  • -
  • 2

#4 HaDeS From HELL

    CoD MoD Fanatyk

  • Użytkownik

Reputacja: 163
Profesjonalista

  • Postów:453
  • Lokalizacja:Szczecin
Offline

Napisano 29.02.2012 10:18

podatki płacisz dopiero od 18 lat :mur:

:google: Zaprasza!!

Użytkownik Mr.Szybcioor edytował ten post 29.02.2012 10:19

  • +
  • -
  • 0

#5 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 29.02.2012 10:41

*
Popularny

podatki płacisz dopiero od 18 lat

Zaprasza!!


Dołączona grafika

Ludzie... czy Wy już wszyscy do reszty zwariowaliście, czy mi się wydaje?
Tworzycie te sieci serwerów żeby zarabiać, czy żeby miło spędzić czas?
To przesłanie z FV, które ironicznie przytoczyłem polegało właśnie na tym, że dzieci biorą się za zarabianie pieniędzy w internecie 'od d*py strony'...

Płacicie nie wiadomo jakie pieniądze, żeby być pierwszymi na jakiejś 'liście serwerów' i robicie z tego nie wiadomo jaki biznes, podczas gdy autor tego tematu nie kwalifikuje się nawet do tego aby móc grać w tą grę, ponieważ wg jej wymogów trzeba mieć ukończone 16 lat xD
  • +
  • -
  • 14

#6 VirusX

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 75
Zaawansowany

  • Postów:48
  • Imię:Adam
  • Lokalizacja:Zabrze
Offline

Napisano 29.02.2012 12:25

*
Popularny

Generalnie wszystko co miało zostać ujęte w tym wątku już zostało napisane. Sprostuje jednak kilka rzeczy.
Sam fakt posiadania serwerów nie powoduje powstania obowiązku rejestracji działalności gdyż taką po prostu nie jest o ile sposób jej finansowania odbywa się na zasadzie darowizny. Należy przy tym jednak zaznaczyć, iż darowizna podlega opodatkowaniu jednakże jest to uzależnione od jej kwoty i przynależności do określonej grupy podatkowej. Generalnie jeśli takowa nie przekracza kwoty ~5k nie powstaje obowiązek.

Nieco inaczej wygląda sprawa sieci, które w sposób otwarty i zdecydowany oferują sprzedaż usług takich jak freesloty, stanowiska administracyjne, XP czy inne punkty. Zwykle na stronie widnieje oferta zawierająca zarówno przedmiot jak i cenę bądź też sprzedaż obsługiwana jest przez automat. Może stanowić to oczywiście ofertę w rozumieniu art.66 i 66*1 KC. Taka działalność jest prowadzona zwykle w sposób trwały, zorganizowany i ukierunkowany na osiąganie dochodów. Są to przymioty charakteryzujące działalność gospodarcza i w tym momencie pojawia się obowiązek rejestracji takowej.

Konkluzja.
A więc mamy ofertę, mamy essentialia negotii oferty sprzedaży (określające przedmiot i cenę), ustaliliśmy też charakter działalności. W moim mniemaniu jest to wystarczająca przesłanka ku temu, że na osobie/osobach prowadzących taką sieć ciąży obowiązek rejestracji (nie sieci ale działalności) oraz rozliczania się z fiskusem. Dlaczego tak się jednak nie dzieje? Ponieważ aparat kontroli legalności na płaszczyźnie wirtualnej jest bardzo słabo wykształcony i o ile nikt nas 'nie podpieprzy' możemy czuć się bezkarni. Oczywiście tutaj pojawiają się też koncepcje obrony przed pociągnięciem do odpowiedzialności jakkolwiek kto będzie zainteresowany jak uchylić się od zarzutów - odsyłam do fachowej pomocy prawnej bo palestra też musi z czegoś żyć.


autor tego tematu nie kwalifikuje się nawet do tego aby móc grać w tą grę, ponieważ wg jej wymogów trzeba mieć ukończone 16 lat

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie. PEGI +16 stanowi raczej zalecenia wiekowe a nie dopuszczalność do obrotu czy użytku przez osoby poniżej wskazanego na opakowaniu kryterium wiekowego.
Hiroshima (29.02.2012 12:36):
zepsułeś mi puentę :D

Użytkownik VirusX edytował ten post 29.02.2012 12:49

  • +
  • -
  • 12

#7 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 291
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 29.02.2012 15:01

Podatki płacisz mi do ręki.
  • +
  • -
  • -1

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#8 ogury

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 43
Pomocny

  • Postów:438
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 29.02.2012 15:37

Nie jest działalnością gospodarczą, dopóki nie zarabiasz na niej :)

#9 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 29.02.2012 15:43

*
Popularny

Tworzycie te sieci serwerów żeby zarabiać, czy żeby miło spędzić czas?

Mylisz czasy przeszłe z teraźniejszymi. Generalnie kiedyś było tak że zakładałeś sieć serwerów bo:
  • Chciałeś spróbować czegoś "innego",
  • Chciałeś mieć swoje własne miejsce rozgrywki,
  • Chciałeś mieć władzę nad tym miejscem,
  • Chciałeś się popisać przed innymi, itd.

Teraz? Sam znam takie osoby które na 1/2 serwerach wyrabiają się powyżej średniej krajowej, podatki? "A co to w ogóle jest"... Niestety prawda jest taka że scena została popsuta, przyczyniły się do tego firmy hostingowe, pamiętam nie tak dawno bo ~4-5 lat temu (czyli kiedy ja "zaczynałem") cena slota w obojętnie jakiej lokalizacji nie była niższa jak 3-4zł, teraz? "Klient", który głową do stołu nie sięga, nie kupi niczego w firmie XYZ bo musi za PUBLICZNEGO slota w WARSZAWIE zapłacić 2,5! On pójdzie do konkurencji, gdzie "to samo" kosztuje 1,5zł.

Jakość właściwie dawno legła w gruzach, nie mówiąc już o pieniądzach jakie firmy hostingowe przynosiły właścicielom. Bo ileż można upchnąć serwerów na maszynie? Ile slotów? 500? Kto wtedy mówi o jakości? Straszna obłuda, napędzana niestety przez straszny dumping cenowy powodowany przez młodocianych biznesmenów którzy chcą szybko się nachapać pieniędzy.

Wracając jednak do tematu, Ci młodzi biznesmeni nie wiedzą (albo nie chcą wiedzieć) że podatki odprowadzasz ZAWSZE i od KAŻDEJ zarobionej złotówki, a to że kwota jest wolna od podatku i dostaniesz jego zwrot to inna para kaloszy.
  • +
  • -
  • 13

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#10 Skull

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:32
  • GG:
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Katowice
Offline

Napisano 29.02.2012 16:31

Nie mam 14 lat mam 17lat (w sierpniu 18).Napisałem to pytanie ponieważ kolega mnie prosił.Ja ze swojej strony gram tylko na serwerach TP oraz mixy.Więc za żadną sieć nie mam zamiaru się brać.Daję + dla wszystkich co logicznie odpowiedzieli na moje pytanie.


PS.Dzięki temat do zamknięcia
  • +
  • -
  • 0

300x100.png

 

[DiabloMod][CS 1.6] - 94.75.91.146:27015

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png


#11 Soulbane

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:146
  • Imię:x
  • Lokalizacja:x
Offline

Napisano 29.02.2012 16:34

Dołączona grafika

Osobiście nigdy nawet grosza z serwerów nie wziąłem dla siebie, wszystko przeznaczam na serwer i utrzymanie, a ty chcesz zarabiać na ludziach czy mieć przyjazne ludziom serwery? Zastanów się :wstyd:
  • +
  • -
  • -4

#12 Skull

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:32
  • GG:
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Katowice
Offline

Napisano 29.02.2012 16:42

Osobiście nigdy nawet grosza z serwerów nie wziąłem dla siebie, wszystko przeznaczam na serwer i utrzymanie, a ty chcesz zarabiać na ludziach czy mieć przyjazne ludziom serwery? Zastanów się :wstyd:


Zanim napiszesz post przeczytaj poprzednie ;/ napisałem nie moja sieć.
  • +
  • -
  • 0

300x100.png

 

[DiabloMod][CS 1.6] - 94.75.91.146:27015

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png


#13 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 29.02.2012 17:20

Nie mam 14 lat mam 17lat


a data urodzenia to sie pewnie sama wpisala przy rejestracji

Osobiście nigdy nawet grosza z serwerów nie wziąłem dla siebie


myslisz ze to kogoś obchodzi ?? przyjąłes kase i ją wydales taka prawda

zamiast myslec o podatkach i innych pierdolach bo się wam wydaje ze zarabiacie idzcie zbierac puszki/butelki/makulature a nie będziecie sie musieli o podatki martwić
  • +
  • -
  • 3
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#14 freetu

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 71
Pomocny

  • Postów:505
  • Lokalizacja:Kwidzyn
Offline

Napisano 29.02.2012 17:59

a jak jest z w takim przypadku:
sieć serwerów xyz ma ofertę np. klasę premium za sms (w firmie która hostuje serwer), pieniądze z sms idą do wirtualnego portfelu. W takim przypadku podatek jest już odprowadzony przez pośrednika ? (firma która oferuje taką usługę? )
  • +
  • -
  • 0

#15 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 29.02.2012 21:32

sieć serwerów xyz ma ofertę np. klasę premium za sms (w firmie która hostuje serwer), pieniądze z sms idą do wirtualnego portfelu. W takim przypadku podatek jest już odprowadzony przez pośrednika ?

Forma ma dochód z którego się rozlicza, Ty masz swój, z którego też de facto powinieneś się rozliczyć.

Swoją drogą zachowanie dzieci zaczyna mnie lekko może nie irytować ale przerażać. Bo skoro teraz oszukują US, to co będą robili niedługo? Pomijając już to, zaczyna mnie irytować - a co, wyleję swoje żale - podejście dzieci do tematu społecznościówki i sieci serwerów. Kiedyś było to robione z pasją, teraz byle się nachlapać pieniędzy i mieć na chipsy :-) Mało zostało takich sieci, gdzie rzeczywiście robi się to dla przyjemności.
  • +
  • -
  • 2

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#16 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 29.02.2012 21:54

Bo skoro teraz oszukują US, to co będą robili niedługo?

Wystarczy się przejść nieopodal szkół podstawowych/gimnazjów i się dowiesz.

Pomijając już to, zaczyna mnie irytować - a co, wyleję swoje żale - podejście dzieci do tematu społecznościówki i sieci serwerów. Kiedyś było to robione z pasją, teraz byle się nachlapać pieniędzy i mieć na chipsy

Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego nie gram już w CS'a.
Największym problemem są dzieci nie posiadające STEAM. Na serwerach z dproto nie da się normalnie zagrać, a te wszystkie 'pro sieci' których 'admini' wydają te pieniądze na reklamę swojego serwera (żeby ściągnąć jeszcze więcej cheaterów na protokole 47) robią kampanie "kup cegiełkę" po czym podniecają się ile to zarobili pieniędzy na swoim 'pro cod modzie' z pierdyliardowym levelem i przynajmniej 5 tuzinami klas premium.

Mało zostało takich sieci, gdzie rzeczywiście robi się to dla przyjemności.

Powód? Admini tacy jak autor tego tematu i niedługo powiedzenie "dziecko metina' czy 'tibii' straci sens, bo zastąpi je nowy odpowiednik "dziecko kantera".

Ale nie o tym mowa. Dodam tylko, że rozumiem potrzebę uzbierania pieniędzy na serwer, opłacenie domeny czy hostingu www... To czego nie rozumiem to sposob w jaki to się odbywa - 12-latek kupuje admina (dostaje go automatycznie, bo kupuje go przez sklepik zintegrowany z amxbans [pomijam fakt, że właściciel serwera oraz inni gracze niekoniecznie muszą znać tego osobnika]), whodzi na taki serwer z prawie wszystkimi flagami i drze japę za przeproszeniem przez mikrofon zamiast spełniać swoją rolę. Jak na takim serwerze można grać w ogóle?! To już nie jest przyjemność i nie ma z nią nic wspólnego.

No i na koniec nie sposób nie wspomnieć o 'wyścigu szczurów' (o ile można to tak nazwać w tym przedziale wiekowym), nie dość, że obrzucają się gównem na prawo i lewo to crashują sobie serwery - wcześniej floodując na chacie IP swojego serwera. Mało to takich tematów u nas było?

W ogóle to po co ja się rozpisuję jak i tak każdy wie co chciałbym powiedzieć (a czego nie wypada), bo każdy kto czyta ten temat wie jak wygląda sytuacja.
Jedyna opcja na resocjalizacje tych 'głąbów' (za przeproszeniem) to edukacja rodziców tych 'dzieciątek' poprzez media - co by dotarło, że ich 'pociechy' mogą im narobić nie małych problemów.
Hiroshima (29.02.2012 22:25):
i na tym chyba zakończę produkcję w tym temacie xD

Użytkownik Hiroshima edytował ten post 29.02.2012 23:45
mały edit ^^

  • +
  • -
  • 3

#17 ogury

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 43
Pomocny

  • Postów:438
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 29.02.2012 23:25

Mało zostało takich sieci, gdzie rzeczywiście robi się to dla przyjemności

+1. Mało ich jest, to fakt, a jeszcze większość jest nieznana większości, przez co trudno je znaleźć.

Przecie każdy lubi pograć na codzie 40000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001(po kiego groma w ogóle te "1" na końcu?). Siedzisz tydzień czasu, ludzie latają, nie można ich zabić. Po tygodniu masz max, wykupione klasy premium (jeszcze dać się na takie coś wkręcić. Jest taki serwer, ludzie kupują klasy po 30,75 SMS'em :o, która ma 3x większe obrażenia ze wszystkich broni (1 strzał i leżysz). Wydasz te 30,75, i co potem? Po miesiącu trzeba rodzicom podkraść telefon, nie? Szkoda mi takich ludzi.

Mam może ten jeden swój serwerek, może aż tak dużo nie wiem, ale np. nie zarabiam nic na serwerach. Admina wolę dać za darmo osobie rozważnej, i sprawiedliwej, aniżeli czerpać pieniądze z telefonów rodziców. Serwer nie jest tak łatwo utrzymać, ale suma 50zł miesięcznie jest według mnie kosztem śmiesznym. Raz na rok wydam te 100zł na hosting, 50zł na odnowienie domeny, i kiedy zajdzie potrzeba przedłużę ważność licencji forum za te 100zł (na pół roku (orientacyjnie)). Według mnie te sumy są śmieszne, i nie trzeba robić "na lewo", żeby je zdobyć. Czasami wystarczy się odpowiednio pohamować. Ale co tam..., skoro mogę ukraść rodzicom, nie? (według mnie to kradzież jak wszystkie inne, a nawet gorsze)

#18 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 01.03.2012 03:22

Nie mam 14 lat mam 17lat (w sierpniu 18).Napisałem to pytanie ponieważ kolega mnie prosił.Ja ze swojej strony gram tylko na serwerach TP oraz mixy.Więc za żadną sieć nie mam zamiaru się brać.Daję + dla wszystkich co logicznie odpowiedzieli na moje pytanie.


PS.Dzięki temat do zamknięcia


Macie wszyscy racje :*
  • +
  • -
  • 1

#19 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 01.03.2012 03:22

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Temat zamknięty na prośbę użytkownika.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych