Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Inny

Harry Potter Mod

Inny

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#1 Brylant

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:111
  • GG:
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 26.12.2011 22:20

Cześć, jestem tu w dość nietypowej sprawie, i proszę o przeniesienie tematu jeśli jest to zły dział. Przejdę do konkretów, jako że do wszystkiego powstają mody, to czemu nie Harry Potter? Zrobiłem sobie w głowie mały zarys tego, co widziałbym na Harry Potter Mod:

- własne modele, niekoniecznie bardzo podobne, ale jednak trochę podobieństwa typu zarys twarzy czy ubranie, zamiast noża to różdżka, bez żadnych broni

- przedmioty do zdobywania typu Tiara przydziału, Kamień filozoficzny, Diadem Roweny Ravenclaw etc.

- questy takie jak pokonanie bazyliszka, przelecenie na miotle przez X punktów

- postacie do wybrania: Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona, Dumbledore, Snape i kilka innych głównych roli HP

Były by chętne osoby do zrobienia takiego czegoś? Myślę że byłoby to na dużą skalę, a perfekcyjne wykonanie przyniesie bardzo dużo zainteresowania, serwery z takim modem były by dość popularne jak na swój początek, bo kto lubi mody na pewno by na niego zajrzał... Kto poświęciłby swój czas i chęci dla takiego projektu? Niestety nie proponuję żadnego wynagrodzenia, bo nie mam funduszy, ale pomysłów mam dużo, potrzebni ludzie do stworzenia samego pluginu jak i modeli różdżek i postaci, tylko czy są tu tak "dobre" dusze, które wezmą się za to bezinteresownie? Zagralibyście na takim modzie? Wyrażajcie swoje opinię, dlaczego nie spróbować?
Jeśli chcecie skrytykować i napisać że jestem debilem etc to nie piszcie bo na mnie nie działają marne słowa przez internet.

@Edit@ Down
Dlatego mianowicie przydałby się ktoś, kto umie tworzyć modele - te modele nie miały by być prze ogromne, tylko takie "mini", chociaż może jakieś w internecie modele można byłoby znaleźć (np. te przeznaczone do ZM)

Jeśli chodzi o latanie na miotle to chodziło mi o to, że dostajemy mini model, którym sterujemy w locie, i on ma przelecieć przez pewne punkty, które gdzieś losowo się rozrzucą

Użytkownik Brylant edytował ten post 26.12.2011 22:39

  • +
  • -
  • 1

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


#2 Scorbi

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:21
  • Lokalizacja::D
Offline

Napisano 26.12.2011 22:37

questy chyba nie mozliwe bo nie ma w cs bazyliszak ani miotły
  • +
  • -
  • 1

#3 mlekowita

    Wszechpomocny

  • Zbanowany

Reputacja: 91
Zaawansowany

  • Postów:398
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 26.12.2011 23:42

Masz świetną wyobraźnie, na pewno tacy masterzy jak DarkGL zajrzą tutaj. ;)

#4 naXe

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 269
Wszechwidzący

  • Postów:1 489
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Kwidzyn
Offline

Napisano 27.12.2011 06:51

Scorbi widać dużo wiesz o CS, bardzo dużo...

Fajną masz wyobraźnie, czemu by jej nie wykorzystać ? Ale pytanie 'Czy jest osoba, która by się tego podjęła ?'

#5 Jak się nazwać

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 169
Profesjonalista

  • Postów:617
  • Imię:a
  • Lokalizacja:a
Offline

Napisano 27.12.2011 09:16

Co do miotły to po prostu można zrobić na mapce takie kółka przez które trzeba przelecieć ustawić maxspeeda wysokiego, ale to bardziej by przypominało single player
  • +
  • -
  • 0
Pisze na zamówienie statystyki pod nvault. GG: 15600964

#6 Brylant

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:111
  • GG:
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 27.12.2011 12:15

Tak zdecydowanie, nie chodzi mi tutaj o to, że latamy po mapie i się zabijamy, chodzi o to że jest menu, w którym wybieramy np. Latanie na miotle, pojedynek z bazyliszkiem, i w trakcie gdy ulepszamy swoją postać poprzez punkty, które uzyskujemy z tych wykonanych misji dostajemy nowe wyzwania, np. zniszczenie horkruksa, dlatego najlepiej, gdyby nie były to standardowe mapy, tylko aby na mapie cały czas panowała noc i było ciemno, a mapy były typu de_piranesi, de_cheatau, czy coś podobnego, może znalazłyby się też osoby, które stworzą mape podobną do Hogwartu? To już na prawdę było by uhuhu... No tak, więc ulepszamy swoją postać poprzez wykonywanie misji, które wybieramy z menu, i po wykonaniu danej liczby misji, otrzymujemy tryb, w którym możemy wyzywać na pojedynek każdego innego gracza z poziomem, który już może się pojedynkować, i w ten sposób możemy ulepszać swoją postać pod względem pojedynków, można też dajmy na to zostać mistrzem jakiegoś klubu pojedynków, np. klub pojedyngów gryffindoru, i np. na pierwszym miejscu zawsze jest mistrz, który co rundę dostawałby jakiś bonus - np. dodatkowy przedmiot, a za pokonanie mistrza dostajemy więcej doświadczenia i Jego przedmioty. Jeśli chodzi o latanie, mogą być to nawet takie totemy w powietrzu, i modelem którym sterujemy musimy przelecieć przez wszystkie, jeśli jakiś ominiemy to są odejmowane punkty, a za X ominiętych oblewamy misję.

A więc tak, do pewnego poziomu biegamy po mapie i wykonujemy misję, a od większego poziomu dostajemy możliwość pojedynkowania się, ale również możemy wykonywać misję, gdzie na końcu jest pokonaj Voldemorta, ale nie będzie prosto dojść do tej misji bo jak wiadomo z 8 części filmowych można wyjąć dużo misji dla tego moda

Może być też taka rozgrywka, że jak jest jakaś mapa, to wszyscy, którzy są na serwerze muszą uciec przed śmierciożercami do pewnego punktu, aby ich nie złapali, bo żeby nie było monotonnie, to na serwerze najlepiej dać pare map, i na tych paru mapach (np. 5 map) zrobić odpowiednie misje, wszystko oznaczyć, a z biegiem czasu rozszerzać horyzont.

@UP
Jeśli była by taka osoba, to było by wyśmienicie, ale na pewno nie zrobiłaby tego sama, bo trwało by to bardzo długo, coś takiego wymaga bardzo dużo roboty i jestem tego świadomy, dlatego jest potrzebne parę osób, a na pewno do stworzenia modeli, pluginu, czy choćby na końcu edycji map/tworzenie nowych jeśli na prawdę by projekt ruszył, ja mam mnóstwo pomysłów i wszystko mogę jak zwykle rozpisać, ale potrzebni są ludzie, którzy zrobią to za darmo

Użytkownik Brylant edytował ten post 27.12.2011 12:22

  • +
  • -
  • 0

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


#7 MarWit

    The Chosen One

  • Przyjaciel

Reputacja: 843
Czempion

  • Postów:1 485
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Bystrzyca
Offline

Napisano 27.12.2011 15:32

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum:
Scripting AMXXPluginy
do
ModyInne modyDyskusje


  • +
  • -
  • 1

marwit-0.png


#8 Zapalka

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 194
Profesjonalista

  • Postów:283
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Janów Lubelski
Offline

Napisano 27.12.2011 16:41

No cóż, ciekawy mod mógłby powstać, ja mogę dołączyć do drużyny programistów, tylko przydałaby się jeszcze chociaż jedna osoba, żeby ze mną współpracowała.
Nigdy nie byłem fanem Harrego Pottera, no ale jako mod do cs'a to mogłoby wypalić :)
Tylko najgorzej będzie z modelami, ponieważ niewiele jest osób na tym forum, które by się tego podjęły za darmo.

W razie czego mogę się także zająć modyfikacją map.
  • +
  • -
  • 0
Zapraszam na http://zapalka.net.pl

#9 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 27.12.2011 17:36

Można też w tym modzie jeszcze dodać zbieranie kolorowych fasolek :)
  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#10 Brylant

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:111
  • GG:
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 27.12.2011 18:50

Hmm dobry pomysł, a ja już mam następny dot. twojego

Zbieramy fasolki i wymieniamy je na karty, oczywiście musi być jakieś menu kart, hmm moce kart to np. wzmocnienie zaklęć, więcej życia, mniejsza grawitka, mniejsza widoczność, wspomaganie przy locie (np. gdybyśmy chcieli dołączyć do jakiegoś klubu latania)

@Zapałka@
Bardzo się cieszę że jakiś programista
Skontaktuj się ze mną proszę na GG lub STEAM

Niedługo w takim razie dodam post w tym temacie, i rozpiszę wszystko co i jak, mam nadzieję że jeszcze jakiś programista dołączy.

Użytkownik Brylant edytował ten post 27.12.2011 18:52

  • +
  • -
  • 0

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


#11 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 27.12.2011 20:26

No ja też mogę się przyłączyć do moda :)
  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#12 Brylant

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:111
  • GG:
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 27.12.2011 23:00

Ok, czyli mamy już 2 osoby, które zajmą się pisaniem moda

- zapałka
- radim

Myślę że jeszcze jedna osoba do pomocy w pisaniu moda, a teraz czy są chętni do zrobienia jakichś modeli czy map?


Gdy ekipa będzie cała, podam VT, wejdziemy, wszyscy damy kontakt do siebie i rozpoczniemy pracę nad projektem, ja dokładnie sporządzę cały plan moda i go przedstawię

Użytkownik Brylant edytował ten post 27.12.2011 23:01

  • +
  • -
  • 0

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


#13 Kapucha112

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 92
Zaawansowany

  • Postów:135
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 28.12.2011 01:09

Sporo roboty ;x

Pomysł ogólnie fajny, ale sam się nie przyłączę za dużo roboty mam przy nowym silniku coda ;x
  • +
  • -
  • 0
DiabloMod Reloaded? [90%]
Testowanie integracji poszczególnych sub-pluginów. Zwiększanie możliwości i optymalizacja kodu.
CodMod MW2 [100%]
Całkowicie nowy silnik z tworzeniem własnych klas z własnymi nazwami! Proste w obsłudze API, nie nawiązuje niczym do Codów podróbek [OGóLNODOSTĘPNYCH]. Nowy system killstreak, misje, rewardy xp, samochody, samoloty, bombowce, ekwipunek, zrzuty zaopatrzenia, npc
Testować można na moim forum :)

#14 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 28.12.2011 01:19

chcialbym zobaczyć takiego moda moglo by być ciekawie a co do latania na miotle to trudne to nie jest :D
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#15 Zapalka

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 194
Profesjonalista

  • Postów:283
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Janów Lubelski
Offline

Napisano 28.12.2011 10:29

No jak na razie nie widzę nic takiego bardziej trudnego do wykonania od strony kodowej.

Teraz musimy poczekać na resztę zespołu :)


@Offtop
A tak w ogóle, to jak mówi się na osobę pracującą nad modelami 3d?
Modelista?
Nie mogę znaleźć trafnego określenia ;x
MarWit (28.12.2011 13:31):
To żeś wymyślił ^^ Osoba tworząca komputerowe modele 3d to po prostu grafik :P

Użytkownik Zapalka edytował ten post 28.12.2011 10:31

  • +
  • -
  • 0
Zapraszam na http://zapalka.net.pl

#16 MarWit

    The Chosen One

  • Przyjaciel

Reputacja: 843
Czempion

  • Postów:1 485
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Bystrzyca
Offline

Napisano 28.12.2011 13:35

Napisanie samego silnika to ok. 2-3 dni, gorzej z modelami ( znaczy zrobić modele to pestka, ale przekonwertować do smd to juz wyzwanie, oczywiście nie uzywając Max'a ). Jakby co możecie pisać gg/pw to moge pomóc.
  • +
  • -
  • 0

marwit-0.png


#17 Brylant

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:111
  • GG:
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 28.12.2011 13:44

Generalnie, na razie wygląda to tak, wchodząc na serwer z takim modem:

- wpisujemy /menu lub samo binduje pod v (automatycznie wyświetla się po wejściu na serwer danego gracza)
- menu wygląda następująco:

1. Przedmioty
2. Opis postaci
3. Wybierz postac
4. Wymien fasolki
5. Wybierz misje
6. Dołącz do domu

7. Wyjdz

I teraz rozpiska co do 1 punktu
Przedmioty czyli tutaj wsadzimy w punktach (1,2,3,4,5) wszystkie opisy przedmiotów, które jeśli już będzie trzeba stworze

Punkt 2
Opis wszystkich postaci, które będą do wyboru, ja wymyśliłem coś takiego:

- Harry Potter
- Ron Weasley
- Hermiona Grenger
- Severus Snape
- Hagrid
- Syriusz Black
- Albus Dumbledore
- Alastoor Moody:
Można zrobić coś na bazie war3ft. Mamy 3 skille globalne (które cały czas są aktywne), i każdy z nich może osiągnąć maksymalny poziom 3. I np. za te fasolki można jednocześnie kupować te karty i zarazem ulepszać swoje umiejętności. A skillem głównym wszystkich postaci mogłoby być umiejętność latania na miotle. Ale żeby można było dostać skill główny, należałoby by wszystkie skille globalne na max poziom oraz wydać określoną liczbę fasolek.

Punkt 3
Wybierz postać, czyli wiadomo

1. Harry Potter ::Aktualny poziom 5::
2. Ron Weasley ::Aktualny poziom 10::
ITD.

Punkt 4
Wymień fasolki, otwiera się podmenu, u góry mamy napis: Twój stan fasolek: 455

Karty do wyboru:
- wzmocnione zaklęcia +1 [50 fasolek]
- zmienienie wyglądu (1/4) [150 fasolek]

Karty można jeszcze będzie powymyślać w trakcie

Punkt 5
Wybierz misję

No i tutaj pojawia się menu gdzie wybieramy misje np.

Zabij 10 akromantuli
Zabij Bazyliszka
Znajdz Hipogryfa
Wypłosz dementora
Zabij 2 Olbrzymów
Zabij 150 błotoryji
Pojedynkuj się z Draco Malfoyem
Pojedynek z Lordem Voldemortem

To tylko takie propozycje, bo pomysłów mam wiele i na prawdę jeśli już projekt ruszy (pisanie kodu) to wszystko się wymyśli :)

Punkt 6
Dołącz do domu czyli wyświetlanie się listy domów Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff i dołączamy do któregoś z tych

Tymczasem:
Grając na takim serwerze nie zabijamy się tylko ulepszamy swoją postać poprzez wykonywanie misji, osiągając poziom 10, możemy pojedynkować się z innymi graczami, muszą oni mieć przynajmniej 10 poziom. Wbicie takiego poziomu to byłoby jakieś 2-3 dni, zależnie od tego ile byśmy grali dziennie.

Na respie stoi zawsze tak jakby sklepikarz, który oferuje wam umocnienie zaklęcia, zamienienie się w inną postać etc, gdzie walutą są fasolki

Standardowo zaklęcia są słabe, i musimy je ulepszać żeby zadawać lepsze dmg

Po osiągnięciu 10 poziomu dostajemy nowy zestaw misji, trudniejszy gdzie potrzebne będą lepsze zaklęcia
Wraz z wykonywaniem misji dostajemy fasolki (w zależności od trudności misji)
Fasolki możemy wyjmować rozwalając zaklęciami różne rzeczy (trafiając w nie)
Stan fasolek możemy zobaczyć u dołu po lewej stronie ekranu
Wraz z każdym nowym poziomem dostajemy nowe zaklęcia z instrukcją jak je użyć w chacie (na początku są to zaklęcia typu drętwota, na końcu swojego szkolenia dostajemy do dyspozycji Avada kedavra - zaklęcie, które można użyć tylko przeciw Voldemortowi)
Możemy ulepszać każde zaklęcie u sklepikarza za 500 fasolek, 1000 fasolek, 1500 fasolek etc

Użytkownik Brylant edytował ten post 28.12.2011 15:08

  • +
  • -
  • 0

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


#18 !cex!

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 25
Życzliwy

  • Postów:73
  • Lokalizacja:Stawiski
Offline

Napisano 28.12.2011 13:57

Hmm Całość wygląda mi na bardzo fajnego moda. Proponowałbym dodanie eventu, który polegałby na pojedynkach domów. Każdy gracz byłby losowo przydzielony do jednego z 4 domów: Gryffindor,Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin.
  • +
  • -
  • 0

#19 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 28.12.2011 13:59

Po co robić poziomy postaci ? Można zrobić coś na bazie war3ft. Mamy 3 skille globalne (które cały czas są aktywne), i każdy z nich może osiągnąć maksymalny poziom 3. I np. za te fasolki można jednocześnie kupować te karty i zarazem ulepszać swoje umiejętności. A skillem głównym wszystkich postaci mogłoby być umiejętność latania na miotle. Ale żeby można było dostać skill główny, należałoby by wszystkie skille globalne na max poziom oraz wydać określoną liczbę fasolek.

EDIT
@up
Zrobić coś jak Domy(gidlie), gdzie jest głowny lider, który założył i może zapraszać innych graczy do swojego domu. Do tych domów można wkładać fasolki, za które lider może kupić dla domu kartę gildiową, która daje jakąś moc dla wszystkich graczy znajdujących się w tej gildii czy tam domu.

Użytkownik radim edytował ten post 28.12.2011 14:02

  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#20 Onyke

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 708
Guru

  • Postów:2 178
Offline

Napisano 28.12.2011 14:00

- Harry Potter: +50 do życia (150 hp startowe), wzmocnione zaklęcia (+5)

- Hermiona Grenger: +60 do życia (150 hp startowe), wzmocnione zaklęcia (+6)

- Albus Dumbledore: +70 do życia (170 hp startowe), większe szanse na ulepszenie zaklęcia, wzmocnione zaklęcia (+7)

- Alastoor Moody: +50 do życia (150 hp startowe), wzmocnione zaklęcia (+6), szansa na uniknięcia obrażeń podczas starcia z potworami (1/4)


I jaki tu jest balans ?
Nie wróżę dobrej przyszłości dla tego moda, wątpię nawet, że wyjdzie.
  • +
  • -
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Inny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych