Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Prawa autorskie do pluginu?

prawa autorskie do pluginu?

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bullecik

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:51
  • GG:
  • Imię:Oskar
  • Lokalizacja:krzesło
Offline

Napisano 05.12.2011 20:48

Witam mam otóż takie dziwne do was pytanie ,

Otóż przejdźmy do rzeczy:
Jeżeli ja napisałem plugin/modyfikacje do counter strike'a używałem przez lata nikt nie miał dostępu do plików itp.
I nagle ktoś napisał taki sam plugin słowo w słowo to samo jedynie 2 funkcję więcej/mniej znajdują się w nim. Oraz nie wszystko działa tej osobie (np. bind na taki klawisz) lecz komendy,skrypty i dodatki są takie same w skrypcie , nawet teksty oraz niektóre modele zaciągnięte z mojego serwera.

I tutaj jest moje pytanie , czy taką osobę można pozwać o moje prawa autorskie co do pluginu? Ponieważ człowiek spędza trochę czasu nad pluginem z znajomym a później przychodzi taka osoba pogra 2-3 razy i pisze idę tyczną kopie, to mnie takie coś ludzie naprawdę wkurza, a tym bardziej że trochę serca jest w to włożone.


Jeżeli masz napisać jakąś głupią odpowiedź/komentarz to lepiej zachowaj go dla siebie.
Zależy mi tutaj na opinii osób które może przez coś takiego przeszły lub wiedzą na ten temat.

Podkreślam że plugin jest prywatny co oznacza że nie był dostępny ogólnie w internecie tak samo jak jest amxx zabezpieczone różnymi komendami by niemożna było odpalić na innym IP.


Pozdrawiam.
  • +
  • -
  • 0
Dołączona grafika
- Unikalne Game Mody [100%]
- Unikalny Zombie xp Mod [100%]
- Optymalizacja kodu wszystkich pluginów [100%]
Dołączona grafika
- Unikalny Cod MOD [100%]

#2 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 05.12.2011 22:24

I tutaj jest moje pytanie , czy taką osobę można pozwać o moje prawa autorskie co do pluginu?

A zastrzegłeś je sobie?

I nagle ktoś napisał taki sam plugin słowo w słowo to samo jedynie 2 funkcję więcej/mniej znajdują się w nim. Oraz nie wszystko działa tej osobie (np. bind na taki klawisz) lecz komendy,skrypty i dodatki są takie same w skrypcie , nawet teksty oraz niektóre modele zaciągnięte z mojego serwera.

Skoro to nie jest Twój plugin i jesteś tego pewien to o co pretensje? Patrząc na głupi plugin do wywalania za ping.. To jak już ktoś jeden taki napisał to nikt inny nie może sobie takiego napisać? Trochę dziwnie by było..

Tak że myślę że nic tu nie wskórasz, ale nie jestem żadnym prawnikiem czy znawcą prawa, to może niech wypowie się ktoś kto się na tym zna.
  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#3 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 05.12.2011 22:25

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum:
AMX Mod X > Pytania
do
Inne > OFF Topic


  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#4 Na 5tyk

    Godlike

  • Użytkownik

Reputacja: 430
Wszechobecny

  • Postów:1 712
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 05.12.2011 23:03

Jak nie zastrzegłeś sobie praw do pluginu to nie masz o co go pozwac, dla pewnosci idz do jakiejś poradni (moze cos poradza za 20zl) lub na jakies forum prawnicze.
  • +
  • -
  • 0

#5 Bullecik

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:51
  • GG:
  • Imię:Oskar
  • Lokalizacja:krzesło
Offline

Napisano 05.12.2011 23:30

Cóż myślę się właśnie udać do poradni prawniczej ponieważ tamta osoba twierdzi ze to jest ten sam plugin co mój a nawet lepszy.
Jeżeli chcecie to mogę wam zapodać Ip obydwóch serwerów tak dla porównania.

Kasza pretensje są do tego że tamta osoba pisze że to ten sam plugin co mój , ciągle podkrada pomysły oraz go udoskonala według mojego serwera.

@ EDIT:

Przypomniałem sobie także że kiedyś podesłałem sobie kopie tego pluginu na adres e-mail około 2 lata temu gdy na pewno tamten plugin wtedy jeszcze nie istniał jak myślicie może to się przydać?

Użytkownik Bullecik edytował ten post 05.12.2011 23:46

  • +
  • -
  • 0
Dołączona grafika
- Unikalne Game Mody [100%]
- Unikalny Zombie xp Mod [100%]
- Optymalizacja kodu wszystkich pluginów [100%]
Dołączona grafika
- Unikalny Cod MOD [100%]

#6 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 553
Godlike

  • Postów:11 976
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 05.12.2011 23:47

nie potrzebne nam ip . Nie zastrzegłeś sobie praw do pluginu . Pomysł skopiować można jak ktoś napisze taki sam plugin to nic mu nie zrobisz .
  • +
  • -
  • 0

#7 Bullecik

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:51
  • GG:
  • Imię:Oskar
  • Lokalizacja:krzesło
Offline

Napisano 06.12.2011 00:22

Heh , nawet nie widzę jak miałem sobie je zastrzec bo takiego obrotu spraw nie przewidziałem.
Myślałem że mając dowód że taki plugin powstał wcześniej coś można wskórać i powołać się na ustawę o prawach autorskich chyba jak się nie mylę z 1994 , cóż jeszcze się popytam w kancelarii prawniczej i zdam jak coś sprawozdanie. Dzięki za odpowiedzi i tak ;]
  • +
  • -
  • 0
Dołączona grafika
- Unikalne Game Mody [100%]
- Unikalny Zombie xp Mod [100%]
- Optymalizacja kodu wszystkich pluginów [100%]
Dołączona grafika
- Unikalny Cod MOD [100%]

#8 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 06.12.2011 02:29

Czegoś tu nie rozumiem... ktoś napisał podobny plugin a Ty za to chcesz go pozwać? Zrozumiałbym to, gdyby był skradziony Twój kod, ale ktoś napisał to od zera z tego co wnioskuje i w dodatku ulepszył. To tak jakby coca-cola zabroniła produkcji coli innym firmom a jedynym dostawcą internetu w Polsce była neostrada.
Czasy monopolu na szczęście się skończyły.

W ramach podsumowania tej krótkiej i zarazem treściwej wypowiedzi powiem Ci, że nic nie wskórasz.
BTW:

License

AMX Mod X is licensed under the GNU General Public License, the parent license of Metamod. AMX Mod X also requires that plugins be licensed under the GPL.


  • +
  • -
  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych