Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

LaptopCzy warto?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spyder12

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:154
  • Lokalizacja:Kolbuszowa Górna
Offline

Napisano 26.11.2011 18:59

Witam Was wszystkich. Wiem, że już dawno nie zaglądałem na to forum, lecz mam teraz decyzje do podjęcia, a chciałem przyjść do osób, na których zdanie mogę polegać. Mam w przeciągu 3-4 dni wybrać sobie laptopa, który dostane. Spodobał mi się jeden model asusa, lecz słyszałem, że laptopy z tej firmy często się psują. Próbowałem szukać jakiś opinii, recenzji, lecz niczego nie znalazłem. Model tego Asusa to
x53sv-k53sv , ma on takie parametry:

Rodzina produktów X53 Procesor Intel Core i5-2430M (Od 2.40 GHz do 3.00 GHz, 3 MB cache) Chipset Intel HM65 Express Chipset Pamięć RAM 8192 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB) Ilość gniazd pamięci 2 (0 wolnych) Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr. Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer Typ ekranu Błyszczący, podświetlenie LED Przekątna ekranu 15,6" Nominalna rozdzielczość 1366 x 768 Karta graficzna nVidia GeForce GT 540M Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna) Urządzenie wskazujące Touchpad Typ baterii Litowo-Jonowa, 6 komorowa, 5200mAh Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps
Wi-Fi 802.11 b/g/n Rodzaje wyjść / wejść 1x Bluetooth 3.0
1x czytnik kart 4 w 1 (SD/MMC/MS/MSPro)
1x DC-in (wejście zasilania)
1x HDMI
1x RJ45 (LAN)
1x USB 3.0
1x VGA (D-sub)
1x wejście mikrofonowe
1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe
2x USB 2.0 Zainstalowany system operacyjny Brak Wysokość 28,3 mm - 34,9 mm Szerokość 378 mm Głębokość 253 mm Waga 2,60 kg (z baterią) Dodatkowe informacje Aluminiowe wnętrze laptopa
Ergonomiczna klawiatura typu chiclet
Technologia Asus IceCool
Technologia Palm Proof
Wbudowana kamera internetowa 0,3 MP
Wbudowane głośniki stereo Altec Lansing
Wbudowany mikrofon
Wydzielona klawiatura numeryczna
Zasilacz w zestawie

Jego cena to w przyblizeniu 2500 zł. Co o nim sądzicie? Z góry dziękuje za pomoc.

Edit, sorry ze info takie pomieszane ;/

Użytkownik Spyder12 edytował ten post 26.11.2011 19:02

  • +
  • -
  • 0

#2 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 26.11.2011 21:02

Próbowałem szukać jakiś opinii, recenzji, lecz niczego nie znalazłem.


http://forum.pclab.p...us-X53SV-K53SV/
http://www.forum.twe...3SV-t46240.html
http://www.notebookc...GB.51170.0.html

Oh rly?

Powiem tak, mnie przestrzegano przed Samsungami, bo nie dobre, bo się psują, bo są problemy etc. Jedyny mankament mojego laptopa to bateria, która niestety po ponad roku czasu zwyczajnie przestała trzymać tyle i powinna - choć się nie dziwię, ponieważ zwyczajnie miała już grubo ponad 1000 cykli ładowania. Prawda jest taka że jeżeli nie spróbujesz to się nie przekonasz. Asus nie jest marką która się "psuje" - zresztą, popsuć można wszystko, kwestia chęci. Samo urządzenie prezentuje się fajnie, tylko nie wiem czy zauważyłeś musisz nazwijmy to "zorganizować" sobie system operacyjny, bo wedle tej specyfikacji nie ma systemu. Co ważniejsze musi to być system 64 bitowy, żeby nie było problemów z odczytem tych 8GB ram - albo linux.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#3 Spyder12

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:154
  • Lokalizacja:Kolbuszowa Górna
Offline

Napisano 26.11.2011 21:22

No ten tego... jakoś przeoczyłem... Tak czy inaczej, kwestie systemu wziąłem już pod uwagę. Mój kolega ma ten laptop, dobrze się spisuje, wiem jedynie, że kolega zna kogoś kto pracuje w sklepie komputerowym, i podobno asusy są często oddawane do naprawy. Chciałem się tutaj jednak upewnić, więc dzięki za wypowiedź i czekam na więcej opinii.
  • +
  • -
  • 0

#4 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 26.11.2011 21:35

Mój kolega ma ten laptop, dobrze się spisuje


wiem jedynie, że kolega zna kogoś kto pracuje w sklepie komputerowym, i podobno asusy są często oddawane do naprawy.

Jedno drugiemu przeczy. Wiadomo że na trefny model można zawsze trafić, ale nie przesadzajmy znów. Oddawane są tak często co Acery, Samsungi, HP itd. Wszystko można popsuć, wszystko może popsuć niedoświadczona osoba. Zapytaj kolegi pod jakim kontem są zgłaszane owe laptopy na serwis, co z nimi jest nie tak.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#5 Spyder12

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:154
  • Lokalizacja:Kolbuszowa Górna
Offline

Napisano 26.11.2011 22:10

@moj post

Kolega który posiada laptop to inna osoba niż ten kto ma znajomego. Hmm, z tego co pamietam to było coś z kartą graficzną. CHYBA

edit

dobrze sie spisuje, ale on go ma dopiero 3 tygodnie.

Użytkownik Spyder12 edytował ten post 26.11.2011 22:14

  • +
  • -
  • 0

#6 A może sma?

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 547
Wszechwiedzący

  • Postów:1 464
  • Steam:steam
  • Imię:Tomasz
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 26.11.2011 23:23

Podaj budżet i zastosowania oraz miejsca gdzie możesz kupić (czy sklepy internetowe/alledrogo wchodzą w grę?)...
  • +
  • -
  • 0

#7 Spyder12

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:154
  • Lokalizacja:Kolbuszowa Górna
Offline

Napisano 27.11.2011 21:32

Mój budżet to 2500, ten laptop na allegro tyle kosztuje, ja tylko pisze tutaj, chcac sie upewnic czy nikt nie ma zastrzezen do laptopow firmy ASUS.


EDIT


Ale jesli tak bardzo chcesz:

2500 zł
używane głównie w domu, czasami przenoszony
mam go mieć do programowania, ale z taką kasą jaką moge wydać to chce go mieć do nowszych gier. Ogólnie rzecz biorać ten właśnie model mi pasuje zarówno cenowo jak i wydajnościowo.

Użytkownik Spyder12 edytował ten post 27.11.2011 21:34

  • +
  • -
  • 0

#8 Strovadis

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: -2
Nowy

  • Postów:32
  • GG:
  • Imię:Kuba
  • Lokalizacja:Chojna
Offline

Napisano 10.12.2011 16:39

weź acera as7750g
  • +
  • -
  • 0

#9 TySiu

    Zaawansowany

  • Zbanowany

Reputacja: 11
Początkujący

  • Postów:147
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Białogóra / Choczewo
Offline

Napisano 10.12.2011 19:54

hmm powiem tak , ja osobiście posiadam laptopa Lenovo G550 . Jak go kupowałem spytałem się o 'support' laptopów w Polsce . Dostałem odpowiedź 'Dell'. Jeżeli znasz się na tym i liczysz w razie 'w' na szybką pomoc w razie awarii to polecam Dell'a. Z mojego laptopa jestem zadowolony , ale ja gram tylko w CS 1.6 na nim do lepszych gierek mam komputer stacjonarny . Jeżeli zależy Ci na jakości gier to polecam Asus x54hy-sx047v-b . Znam go z recenzji :) Ale tak do użytku domowego tj . siedzenia na necie , oglądanie filmów , programowanie to polecam mojego Lenovo G550 ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych