Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

SB GuardianSteamBans Guardian

steambans sbguardian sb guardian anty-cheat anty cheat anti-cheat

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 dude123

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:39
  • GG:
  • Lokalizacja:W-wa
Offline

Napisano 23.11.2011 01:39

*
Popularny

Dołączona grafika




I. Opis

SB Guardian jest to anty-cheat instalowany po stronie serwera pomagający blokować cheaty na serwerze. Jest on idealny pod serwery tzw. "mixowe", ponieważ do prawidłowego działania nie jest potrzebny ani wgrany metamod, ani amx (oczywiście jeśli ktoś ma te rzeczy na serwerze też będzie mu SB Guardian działał).
Na pewno nie raz i nie dwa spotkaliście się z problemem "braku głowy" u przeciwnika, co wynikało ze źle ustawionej komendy ex_interp, lecz w żaden sposób nie mogliście udowodnić swojej racji. Od chwili gdy zainstalujecie SB Guardian na Wasz serwer, złe ustawienia gracza zostaną pokazane na czacie (sayu) i już się taki kułak nie wywinie z pod bata administratora serwera.
Drugą sytuacją, która dosyć często występuje na mixach to "Przecież był na flashu! Jakim cudem mnie widział?!". Po instalacji naszego cudeńka na serwerze taka sytuacja już nie może mieć miejsca, za sprawą AntiFlashhacka, który skutecznie będzie blokował tego typu oszustwa ze strony graczy.

UWAGA!

Używanie SB Guardiana podczas grania meczu ligi ESL jest zabronione.

II. Funkcje SB Guardiana


SB Guardian zawiera następujące funkcje:


Wallhackblock
AntiFlashhack
CVarChecks
Field of View Check (FOV)
Autoupdating
RconLock
Wallhackblock

Jest to moduł, który zmusza serwer do niewysyłania osobie używającej Wallhack-a lub ESP-a informacji o przeciwniku np. jego położenia.
Wallhack - cheat pozwalający na widzenie przeciwników przez ściany.
ESP - cheat pozwolający na widzenie przeciwników przez ściany, daje możlwość również zobaczenia broni oraz ilości HP wroga.

AntiFlashhack

AntiFlashhack blokuje wysyłanie informacji o położeniu przeciwnika osobie oślepionej, w efekcie czego postacie (modele) nie mogą pojawić się na ekranie cheatera.

CVarChecks

Moduł ten sprawdza poprawność ustawionych przez gracza CVarów, a następnie pokazuje na chacie (sayu) informację o pozytywnych wynikach "testu" lub wykopuje gracza z serwera (możliwość zmiany w sbg.cfg).
Istnieje również możliwość dodawania własnych CVarów w pliku sbg.cfg, których prawidłowość będzie również egzekwowana na serwerze.

Field of View Check (FOV)

FOV Check zwiększa wydajność modułu Wallhackblock dodatkowo blokując tzw. "aimerom" (osobom używającym Aimbota) używanie przycisku umożliwiającego auto-namierzanie przeciwników, a dokładniej blokowane jest jego działanie. Osobie używającej "przycisku do auto-namierzania" zostanie uniemożliwione obrócenie się (poprzez "przycisk do auto namierzania") i w efekcie namierzenie wroga.

Autoupdating

Samoczynna aktualizacja SB Guardiana do najnowszej dostępnej wersji (nietestowane, niesprawdzone).

RconLock

Uniemożliwia hackerom zmianę hasła rcon na serwerze.

III. Instalacja i konfiguracja

Istnieją dwa rodzaje instalacji SB Guardiana na serwerach Counter Strike 1.6. W tym przypadku w ogóle nie będzie nas interesował folder hl2, gdyż dotyczy on gier typu CS:S, TF2, DODS...

HL1 - Counter Strike 1.6

----------------------------------------

a) Gdy chcemy używać SB Guardian bez MetaMod-a.

1. Otwieramy plik liblist.gam znajdujący się w cstrike
2.
a) LINUX - zmieniamy linijkę:
gamedll_linux "dlls/cs_i386.so"
na:
gamedll_linux "dlls/sbguardian_i386.so"
b ) WINDOWS - zmieniamy linijkę:
gamedll "dlls\mp.dll"
na:
gamedll "dlls\sbguardian.dll"
3. Zapisujemy i zamykamy liblist.gam.
4. Kopiujemy zawartość folderu dlls do cstrike/dlls
5. Kopiujemy plik sbg.cfg do folderu cstrike
6. Aby SB Guardian działał prawidłowo należy zrobić pełny restart serwera, czyli go wyłączyć i włączyć manualnie.

----------------------------------------

b ) Gdy chcemy używać SB Guardiana z MetaMod-em.

1. Otwieramy plik cstrike/addons/metamod/plugins.ini
2.
a) LINUX - dodajemy linijkę:
linux addons/sbguardian/sbguardian_i386.so
b ) WINDOWS - dodajemy linijkę:
win addons\sbguardian\sbguardian.dll
3. Kopiujemy folder sbguardian do cstrike/addons
4. Kopiujemy plik sbg.cfg do folderu cstrike
5. Restartujemy serwer.

----------------------------------------

Pozostała nam już tylko do pełni satysfakcji z działania programu konfiguracja pliku sbg.cfg.
Plik w oryginale wygląda tak:
sbg_wh 1 // sbg_wh 1/0 - turns WHBlock on/off
sbg_cvarcheck 2 // sbg_cvarcheck 2/1/0 - turns CVarCheck/Block on/off (1 = kick player, 2 = only inform you)
sbg_antinoflash 1 // sbg_antinoflash 1/0 - turns NoFlashBlock[only FULLFlash] on/off
sbg_rcon 0 // sbg_rcon 1/0 - turn RconLock on/off (makes rcon_password unchangeable. You NEED to restart the server with a new config to change the rcon)
sbg_checkfov 1 // sbg_checkfov 1/0 - turns fovcheck on/off (increased performance of whblock and blocks aimbotter from turning around with aimkey)
sbg_updatesystem 1 // sbg_updatesystem 1/0 - turns updatenotification on/off

// Add custom cvars here
// example:
// sbg_registercvar "ex_interp" "0.08" 1
// If now someone joins with ex_interp bigger than 0.08, he will be kicked or sbg informs u about that. (regarding to your sbg_cvarcheck value)

Zalecam jednak w celu łatwiejszej konfiguracji podmienienie angielskiej wersji na wersję polską (nie zmieni to działania anty-cheata):

sbg_wh 1 // sbg_wh 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie Wallhackblock-a
sbg_cvarcheck 2 // sbg_cvarcheck 2/1/0 - 2 - tylko informuje o złych ustawieniach gracza na czacie (say); 1 - kickuje gracza; 0 - wyłączenie CVarChek-a
sbg_antinoflash 1 // sbg_antinoflash 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie AntiFlashhack-a
sbg_rcon 0 // sbg_rcon 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie RconLock-a. Aby zmienić hasło rcon MUSISZ zrestartować serwer ze zmienionych configiem.
sbg_checkfov 1 // sbg_checkfov 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie FOV Check-a.
sbg_updatesystem 1 // sbg_updatesystem 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie Autoupdating. Automatyczna aktualizacja nie będzie działać dla HL1 samodzielnie, ale powiadomienie będzie działało.

// Dodaj tutaj dowolne CVary
// przykład:
// sbg_registercvar "ex_interp" "0.08" 1
// Jeśli ktoś wejdzie z ex_interp większym od 0.08, zostanie on wyrzucony z serwera lub zostaniesz o tym (o złych ustawieniach) powiadomiony na czacie (sayu) zależnie od wartości jaką ustawiłeś dla sbg_cvarcheck.

Aby dodać nowy CVar do sprawdzania przez SB Guardian trzeba użyć poniższego schematu:

sbg_registercvar "Nazwa_CVaru" "Wartość" MODUS
Gdzie MODUS musi przyjmować następujące wartości w zależności od tego co chcemy osiągnąć:


0 - wartość CVaru u gracza musi wynosić tyle, ile podaliśmy w miejscu "Wartość"
1 - Jeśli wartość CVaru u gracza jest większa niż podana w miejscu "Wartość", zostaniemy o tym poinformowani na czacie (sayu) lub gracz zostanie wyrzucony z serwera
zależnie od wartości jaką ustawiliśmy dla sbg_cvarcheck.
2 - Jeśli wartość CVaru u gracza jest mniejsza niż podana w miejscu "Wartość", zostaniemy o tym poinformowani na czacie (sayu) lub gracz zostanie wyrzucony z serwera
zależnie od wartości jaką ustawiliśmy dla sbg_cvarcheck.
IV. Download

>>>KLIKNIJ I POBIERZ<<<

V. Podsumowanie

Zalecam instalację SB Guadiana zarówno na serwery "mixowe", jak i zarówno na serwery publiczne. Oczywiście należy wziąć pod uwagę przy konfiguracji to, na jakiego typu serwerze anty-cheat ma działać, by nie mieć później np. kłopotów z nadmiernym spamem na czacie (say) ze strony SB Guardiana i się do niego niepotrzebnie zrazić.
Tak więc na koniec pozostaje mi nic innego jak życzyć przyjemnej gry z graczami o dobrej konfiguracji oraz mniejszą ilością "cheaterów" na serwerach publicznych!

Wyprzedzając pytanie "Dlaczego nie dałem w artykule opisu instalacji na serwerach typu "Source" - po prostu nigdy nie miałem z tymi serwerami do czynienia i nie odpowiedziałbym na pytania dotyczące instalacji SB Guardiana na tych serwerach. Poza tym, po co pisać coś o czym w rzeczywistości nie ma się zielonego pojęcia. ;)

W razie problemów z instalacją lub pytań proszę pisać w tym artykule, a postaram się odpowiedzieć i ewentualnie uzupełnić artykuł dodatkowymi lub niezbędnymi informacjami, o których zapomniałem :)


Autor: dude123 / DudE
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Zakaz kopiowania, udostępniania na inne fora bez zgody autora!
Oficjalna strona SteamBans - www.steambans.com - you better believe it!

Użytkownik Hiroshima edytował ten post 23.11.2011 01:52

  • +
  • -
  • 15
Tak bardzo chcę dotknąć Cię, hej hej!
Ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień!
Tak bardzo chcę dotknąć Cię!
Chociaż jesteś tak daleko, wiem że w końcu spotkamy się!
Bless ;)
Dołączona grafika

#2 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 23.11.2011 01:50

Opis lepszy od poprzedniego "czegoś", więc plusik się należy
  • +
  • -
  • 0

#3 Grzegorz93

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 63
Pomocny

  • Postów:311
  • GG:
  • Imię:Grzegorz
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 24.11.2011 14:11

Powiem tak.
Z kolegą testowaliśmy na moim serwerze steam czy działa to cudo.

Czity, które używał:
  • AB
  • SH
  • WH
  • Anty Smoke
  • Anty Flash
Po zainstalowaniu pluginu wyłączyło:
  • WH
  • Anty Smoke
  • Anty Flash
Natomiast SH i AB normalnie działało. :mur:
Zawsze coś to daje. ;)
  • +
  • -
  • 0

#4 dude123

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:39
  • GG:
  • Lokalizacja:W-wa
Offline

Napisano 24.11.2011 17:24

PL_Grzegorz, AB i SH jest bardzo łatwo wykryć i udowodnić, natomiast wh, anty flasha i anty smoke'a dużo trudniej :)
Miejmy nadzieję tylko, że w kolejnych update-ach (a z tego co napisało steambans jasno wynika, że takowe będą) poprawią jeszcze bardziej skuteczność SB Guardiana. Co nie zmienia faktu, że jest to milowy krok w walce z cheat'ami :)
  • +
  • -
  • 0
Tak bardzo chcę dotknąć Cię, hej hej!
Ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień!
Tak bardzo chcę dotknąć Cię!
Chociaż jesteś tak daleko, wiem że w końcu spotkamy się!
Bless ;)
Dołączona grafika

#5 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 24.11.2011 17:34

Czasami zdarza się, że po wgraniu tego cuda na serwer, modele potrafią "znikać", a tym bardziej zaraz po śmierci, bo gdy żyjemy, to rzadko to się dzieje, ale jednak.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#6 Grzegorz93

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 63
Pomocny

  • Postów:311
  • GG:
  • Imię:Grzegorz
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 26.11.2011 16:27

dude123, ja nie gram w cs'a od wczoraj ;P
sebul, nie zauważyłem takich błędów u mnie. ;)
  • +
  • -
  • 0

#7 dude123

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:39
  • GG:
  • Lokalizacja:W-wa
Offline

Napisano 26.11.2011 17:47

sebul, nie zauważyłem takich błędów u mnie. ;)


Niestety zdarzają się takie błędy, ale cóż... W końcu beta :P

Użytkownik dude123 edytował ten post 26.11.2011 17:48

  • +
  • -
  • 0
Tak bardzo chcę dotknąć Cię, hej hej!
Ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień!
Tak bardzo chcę dotknąć Cię!
Chociaż jesteś tak daleko, wiem że w końcu spotkamy się!
Bless ;)
Dołączona grafika

#8 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 26.11.2011 18:17

sebul, nie zauważyłem takich błędów u mnie. ;)

Widocznie mało grałeś na takim serwerze ;]
Trochę dziwne, ale te "znikanie modeli" dzieje się chyba najczęściej na dust2, bo jak swego czasu trochę więcej mixowałem z siostrą (starsza ode mnie xD) i jej kolegami, to każdy na serwerze zauważył to samo.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#9 Why?!

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 37
Życzliwy

  • Postów:139
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Łódź
Offline

Napisano 26.11.2011 23:37

SB Guardian blokuje niektórych graczy NS. Dostają taką informacje w konsoli:

Host_Error: UserMsg: Not Present on Client 58

Użytkownik Why?! edytował ten post 27.11.2011 00:35

  • +
  • -
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Chcesz wygrać klucz CS 1.6? Wejdź http://skillarena.co...c.php?p=552#552

#10 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 27.11.2011 02:07

SB Guardian blokuje niektórych graczy NS. Dostają taką informacje w konsoli:

Host_Error: UserMsg: Not Present on Client 58


Niestety... Nikt nie napisał, że działa w 100% z dproto... nie każdy chce pisać pluginy pod metamoda współpracujące z dproto, które to po pierwsze: nie jest już rozwijane i które już pewnie rozwijane nie będzie. Po drugie: nie każdy chce robić coś pod kogoś, kto nie może kupić po prostu klucza i grać 'legalnie'. Dlaczego nie może go kupić? To już inny temat, którego nie chcę nawet zaczynać, ale prawda jest taka, że nie chodzi o pieniądze, ponieważ obecnie młodzież wydaje więcej pieniędzy dziennie na fajki, piwo i inne używki niż jest warty klucz do tej gry.
Niektórzy wolą grać na NS tłumacząc się tym, że "gra im sie lepiej"; czemu też ja się nie dziwie :) Jest więcej cheatów, w dodatku bez obawy o zbanowanie konta STEAM przez VAC a jak dołożyć do tego zmienne IP wychodzi ciekawa kombinacja. Nie mówie też, że gracze STEAM to świętoszki; czego dowodem mogą być blacklisty zawierające setki (jak nie tysiące) wpisów z SID. Różnica polega na tym, że w przypadku tych drugich za swoje 'wygłupy' owi gracze mogą pożałować bardziej. Dlatego musisz pogodzić się z faktem, że na swoim serwerze z dproto nie będzie to działać.
Możliwe rozwiązania? Usunąć wpis w plugins.ini metamoda zawierający w nazwie 'dproto' lub dać na serwer 20 adminów, którzy jak roboty będą pilnowali względnego porządku na zmianę :D A z całą pewnością łatwiej jest zapanować nad porządkiem na serwerze, na którym graczom nie posiadającym STEAM jest wstęp surowo wzbroniony i na pewno też, gra się na takim serwerze dużo lepiej ;)
  • +
  • -
  • 2

#11 Why?!

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 37
Życzliwy

  • Postów:139
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Łódź
Offline

Napisano 27.11.2011 14:08

Na szczęście instalacja patcha v35 naprawia ten problem.
Poza tym, działa bardzo dobrze :)

Użytkownik Why?! edytował ten post 27.11.2011 14:08

  • +
  • -
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Chcesz wygrać klucz CS 1.6? Wejdź http://skillarena.co...c.php?p=552#552

#12 Harsay

    Harsayus pospolitus

  • Użytkownik

Reputacja: 88
Zaawansowany

  • Postów:274
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
Offline

Napisano 27.11.2011 17:57

Jak się nie mylę to patch v35 wprowadza generowanie fałszywego ssid więc sb guardian nie wywala błędu.
  • +
  • -
  • 0

#13 rafcio24

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:2
  • Lokalizacja:wwa
Offline

Napisano 01.12.2011 20:01

Ja próbowałem to wdrożyć w mój serwer aczkolwiek coś nie wychodzi, niby dobrze zrobiłem wszystko ale mam problem jakiś gdy już wchodze na serwer i wklepie ex_interp 0.1 to nic mnie o tym nie powiadamia.
mój libist.gam wygląda tak:
game "Counter-Strike"
url_info "www.ProGamers.pl"
url_dl ""
version "1.6"
size "184000000"
svonly "0"
secure "1"
type "multiplayer_only"
cldll "1"
hlversion "1111"
nomodels "1"
nohimodel "1"
mpentity "info_player_start"
gamedll "dlls\mp.dll"
trainmap "tr_1"
// Aby wylaczyc AMXX nalezy dodac // na poczatku ponizszej linii i usunac // w kolejnej.
//gamedll_linux "addons/metamod/dlls/metamod_i386.so"
gamedll_linux "dlls/sbguardian_i386.so"

Natomiast sbg.cfg następująco:
sbg_wh 1 // sbg_wh 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie Wallhackblock-a
sbg_cvarcheck 2 // sbg_cvarcheck 2/1/0 - 2 - tylko informuje o złych ustawieniach gracza na czacie (say); 1 - kickuje gracza; 0 - wyłączenie CVarChek-a
sbg_antinoflash 1 // sbg_antinoflash 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie AntiFlashhack-a
sbg_rcon 0 // sbg_rcon 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie RconLock-a. Aby zmienić hasło rcon MUSISZ zrestartować serwer ze zmienionych configiem.
sbg_checkfov 1 // sbg_checkfov 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie FOV Check-a.
sbg_updatesystem 1 // sbg_updatesystem 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie Autoupdating. Automatyczna aktualizacja nie będzie działać dla HL1 samodzielnie, ale powiadomienie będzie działało.
// Dodaj tutaj dowolne CVary
// przykład:
// sbg_registercvar "ex_interp" "0.01" 1
// Jeśli ktoś wejdzie z ex_interp większym od 0.08, zostanie on wyrzucony z serwera lub zostaniesz o tym (o złych ustawieniach) powiadomiony na czacie (sayu) zależnie od wartości jaką ustawiłeś dla sbg_cvarcheck.

Czy coś tutaj jest nie tak? oba pliki znajdują się w cstrike na serwerze, robione wg instrukcji.
  • +
  • -
  • 0

#14 dude123

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:39
  • GG:
  • Lokalizacja:W-wa
Offline

Napisano 01.12.2011 22:47

W sbg.cfg dodaj w nowej linijce:
sbg_registercvar "ex_interp 0.01" 1
albo usuń // z:
// sbg_registercvar "ex_interp" "0.01" 1
Ale lepiej zostawić, zawsze masz jakiś przykład tam ;P
  • +
  • -
  • 1
Tak bardzo chcę dotknąć Cię, hej hej!
Ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień!
Tak bardzo chcę dotknąć Cię!
Chociaż jesteś tak daleko, wiem że w końcu spotkamy się!
Bless ;)
Dołączona grafika

#15 rafcio24

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:2
  • Lokalizacja:wwa
Offline

Napisano 01.12.2011 23:03

Dzięki, teraz śmiga ;)
zapomniałem o tym że trzeba bez kresek wpisać komende a to był tylko przykład :P
  • +
  • -
  • 0

#16 kamilos5671

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Syców
Offline

Napisano 11.12.2011 10:19

Witam zrobiłem tak jak w poradniku i caly czas mi nie działa sprawdzanie ex_interp i rate. Wczoraj jak graliśmy esla na tym serwerze to jakis ziomek tam wpisal cl_... tego nie pamiętam i to wykryło jak jak wpisywalismy ex_interp rate to nie działa. Tutaj macie moje cfg z serwera

game "Counter-Strike"
url_info "www.counter-strike.net"
url_dl ""
version "1.6"
size "184000000"
svonly "0"
secure "1"
type "multiplayer_only"
cldll "1"
hlversion "1111"
nomodels "1"
nohimodel "1"
mpentity "info_player_start"
gamedll "dlls\sbguardian.dll"
gamedll_linux "dlls/sbguardian_i386.so"
trainmap "tr_1"


sbg_wh 1 // sbg_wh 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie Wallhackblock-a
sbg_cvarcheck 2 // sbg_cvarcheck 2/1/0 - 2 - tylko informuje o złych ustawieniach gracza na czacie (say); 1 - kickuje gracza; 0 - wyłączenie CVarChek-a
sbg_antinoflash 1 // sbg_antinoflash 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie AntiFlashhack-a
sbg_rcon 0 // sbg_rcon 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie RconLock-a. Aby zmienić hasło rcon MUSISZ zrestartować serwer ze zmienionych configiem.
sbg_checkfov 1 // sbg_checkfov 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie FOV Check-a.
sbg_updatesystem 1 // sbg_updatesystem 1/0 - 1 - włączenie; 0 - wyłączenie Autoupdating. Automatyczna aktualizacja nie będzie działać dla HL1 samodzielnie, ale powiadomienie będzie działało.

// Dodaj tutaj dowolne CVary
// przykład:
// sbg_registercvar "ex_interp" "0.08" 1
// Jeśli ktoś wejdzie z ex_interp większym od 0.08, zostanie on wyrzucony z serwera lub zostaniesz o tym (o złych ustawieniach) powiadomiony na czacie (sayu) zależnie od wartości jaką ustawiłeś dla sbg_cvarcheck.

sbg_registercvar "ex_interp" "0.01" 1

sbg_registercvar "rate" "25000" 0


proszę o odpowiedź
  • +
  • -
  • 0

#17 dude123

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:39
  • GG:
  • Lokalizacja:W-wa
Offline

Napisano 12.12.2011 01:10

a) Gdy chcemy używać SB Guardian bez MetaMod-a.

1. Otwieramy plik liblist.gam znajdujący się w cstrike
2.
a) LINUX - zmieniamy linijkę:
gamedll_linux "dlls/cs_i386.so"
na:
gamedll_linux "dlls/sbguardian_i386.so"
b ) WINDOWS - zmieniamy linijkę:
gamedll "dlls\mp.dll"
na:
gamedll "dlls\sbguardian.dll"
3. Zapisujemy i zamykamy liblist.gam.


Patrząc na Twoje liblist.gam masz sb guardian i pod linuxa i pod windowsa. U Ciebie jest:

gamedll "dlls\sbguardian.dll"
gamedll_linux "dlls/sbguardian_i386.so"

a powinno być albo to albo to.

sbg_registercvar "ex_interp" "0.01" 1

sbg_registercvar "rate" "25000" 0


dodaj to nad:

// Dodaj tutaj dowolne CVary
// przykład:
// sbg_registercvar "ex_interp" "0.08" 1
// Jeśli ktoś wejdzie z ex_interp większym od 0.08, zostanie on wyrzucony z serwera lub zostaniesz o tym (o złych ustawieniach) powiadomiony na czacie (sayu) zależnie od wartości jaką ustawiłeś dla sbg_cvarcheck.


  • +
  • -
  • 0
Tak bardzo chcę dotknąć Cię, hej hej!
Ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień!
Tak bardzo chcę dotknąć Cię!
Chociaż jesteś tak daleko, wiem że w końcu spotkamy się!
Bless ;)
Dołączona grafika

#18 Jednorozus

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 25
Życzliwy

  • Postów:106
  • Lokalizacja:Gdzies daleko i bardzo wysoko
Offline

Napisano 04.03.2012 09:41

Cześć!
Mam pytanie, oto mój liblist.gam (wkleję go niżej) i chciałbym zrobić, aby on mi działał razem z AMX, lecz nie wiem jak to zrobić. Oczywiście, żeby on także działał po wyłączeniu AMXa komendą amx_off oraz żeby działał nadal po włączeniu AMXa komendą amx_on. Za pomoc +

game "MIXY"
url_info "www.counter-strike.net"
url_dl ""
version "1.6"
size "184000000"
svonly "0"
secure "1"
type "multiplayer_only"
cldll "1"
hlversion "1111"
nomodels "1"
nohimodel "1"
mpentity "info_player_start"
gamedll "dlls\mp.dll"
//gamedll_linux "addons/metamod/dlls/metamod_i386.so"
gamedll_linux "dlls/sbguardian_i386.so
trainmap "tr_1"

Użytkownik Jednorozus edytował ten post 04.03.2012 09:42

  • +
  • -
  • 0

#19 I like do you

    Życzliwy

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:24
  • Imię:DE
  • Lokalizacja:DEAB
Offline

Napisano 27.03.2012 08:05

Siema, mam problem :
;; Metamod plugins.ini
; AMX Mod X 1.8.0

win32 addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm.dll
win addons\sbguardian\sbguardian.dll
; Enable this instead for binary logging
; linux addons/amxmodx/dlls/amxmodx_bl_mm_i386.so
nie chce mi chodzić SB mam WINDOWSA

#20 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 27.03.2012 12:53

wgrałeś odpowiednią wersje?

i raczej jest wymagany amxx 1.8.1 (do większości się Ci on przyda)
  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: steambans, sbguardian, sb guardian, anty-cheat, anty cheat, anti-cheat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych