Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Jak rozkręcić swój pierwszy serwerkilka porad i wskazówek


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_brutalny tampon_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 12.09.2011 16:40

*
Popularny

Z racji tego, że coraz częściej spotykam się z podobnymi pytaniami postanowiłem - korzystając z własnego doświadczenia - napisać kilka słów na ten temat. Artykuł skierowany jest również do osób, które miały lub mają już swój serwer, ale szukają sposobów na jego rozkręcenie. Chciałem zaznaczyć, że podane niżej wskazówki to nie recepta na sukces. Potrzeba przede wszystkim dużo zapału, cierpliwości i chęci.


Zacznę może chronologicznie od podjęcia decyzji o założeniu serwera.

Wybór hostingu - jeśli zamierzasz wykupić swój serwer w jednej z wielu firm oferujących tego typu usługi, to warto dobrze przemyśleć taką decyzję. Oczywiście powinniśmy kierować się jakością i ceną, ale ważnym elementem jest też reputacja jaką cieszy się wśród klientów dana firma. Bardzo wielu graczy, którzy szukają dla siebie nowego serwera do gry, patrzy w nazwie na to co znajduje się za @. Nie chcę w tym miejscu reklamować, ale wiadomo, że najbardziej oblegane są serwery znanych i renomowanych firm. Minusem może być jednak cena. Zanim dokonasz zakupu poczytaj opinię graczy na temat danego hostingu.

Gdy już wykupimy swój serwer, kolejnym ważnym krokiem jest podjęcie decyzji o rodzaju rozgrywki, a co się z tym wiąże o wyborze odpowiednich pluginów na serwer. Popyt na różnego rodzaju mody ciągle się zmienia. Nasz wybór powinien zależeć przede wszystkim od naszej wizji ;) Warto się zastanowić dla kogo ma to być w głównej mierze serwer: grupa wiekowa, jaka platforma (Steam, Non steam). Część graczy (głównie tych z dłuższym stażem wybiera najczęściej klasyczne rozwiązania (TP, FFA, DM), a pozostałą część (najczęściej ci młodsi) różnego rodzaju mody np Zombie Mod, Diablo Mod, Soccer Jam itp. Więc o tym też warto pamiętać. Polecam każdemu zacząć od serwera Non Steam, gdyż serwer only Steam bardzo trudno rozkręcić.

Zakładam, że mamy już swoje forum lub chociaż jesteśmy w trakcie jego tworzenia. Kolejnym krokiem jest więc wgranie odpowiednich pluginów. Część firm hostingowych oferuje możliwość automatycznego wgrywania wybranych przez siebie pluginów. Warto wgrać na początek te niezbędne, a następnie na forum założyć odpowiedni temat w którym swoje zdanie na temat nowych P. będą wypowiadać gracze. Odpowiednia, optymalna konfiguracja może trochę potrwać i mogą pojawić się w jej trakcie problemy. W takim wypadku należy korzystać z pomocy obsługi technicznej hostingu, google (amxx.pl) :^D , znajomych, a także metodą prób i błędów starać się znaleźć włąściwe rozwiązanie.

Gdy serwer już stoi, możemy zabrać się za reklamę. Najlepiej zacząć od znajomych ze steama. Prawda jest taka, że samemu jest bardzo ciężko rozkręcać. Najważniejsze kroki jakie możemy podjąć w kwestii reklamowania to przede wszystkim:

- założenie grupy steam, która umożliwi np wysłanie ogłoszeń do członków grpy.

- darmowa reklama na forach o tematyce CS

- wykupienie reklamy na największych stronach o tematyce CS (ceny w granicach od 2-25 zł)

- reklamowanie przy użyciu zbindowanego tekstu reklamy na innych serwerach (grozi banem) ;)


- konkurs z drobnymi nagrodami w stylu klucz steam lub admin/slot na serwerze

- zapraszanie znajomych do gry, którzy - jeśli serwer im się spodoba - mogą przyciągnąć również swoich znajomych

- umieszczenie w swojej sygnaturze na różnych forach nazwy strony www serwera i innych ważnych informacji z tym związanych. ;)

- nawiązanie współpracy z najlepiej dobrze już rozwiniętą siecią serwerów (np wymiana bannerami)


Na koniec jeszcze kilka ważnych rzeczy:

- podział obowiązków między kilka osób zarządzających wspólnie - podstawowy (serwer, strona www). Oczywiście może być główny H@+zarząd ;)

- ciągły rozwój np (wgrywanie nowych ulepszonych wersji pluginów, śledzenie nowości w sferze amxx )

- doświadczeni i ogarnięci admini, którzy będą podejmować obiektywne decyzje i nie zrażą do siebie graczy

- liczenie się ze zdaniem graczy

- organizowanie konkursów, showmatchy, ligi, zjazdów itp

- lepiej mieć mniej serwerów lub nawet 1, ale dobrze prowadzony, niż kilka zaniedbanych

- zaczynaj najlepiej od jednego serwera. Gdy już jest dobrze rozkręcony (full co najmniej od południa do późnej nocy możesz myśleć o kolejnym

- warto na początku nie pobierać opłat od adminów (jeśli wogóle zamierzamy to robić)

- dobrze zrobiona, czytelna, funkcjonalna i ładna strona www serwera lub sieci serwerów

- przemyślany i dobrze skonstruowany regulamin serwera, strony i adminów


Wiem, że na pewno o czymś zapomniałem, więc jeśli sobie przypomnę to będę aktualizował. Zaznaczam, że to moje spostrzeżenia i na pewno jest też wiele innych ciekawych i wartościowych porad. Postanowiłem jednak wyłowić te najważniejsze i zapisać w formie poradnika. Mam nadzieję, że się komuś przyda :)

Proszę nie kopiować i nie wrzucać tego poradnika na żadne inne fora bez zgody autora.

Użytkownik brutalny tampon edytował ten post 15.09.2011 17:09


#2 diggs

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 28
Życzliwy

  • Postów:229
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 13.09.2011 18:22

Od siebie dodam, że serwer powinien być jak najbardziej unikalny bo to przyciąga graczy - im mniej mamy gotowych pluginów które można pobrać z neta tym lepiej dla serwera, moim zdaniem nie powinno się wgrywać pluginów na zasadzie kompromisu, jeśli plugin czegoś nie ma albo się go modyfikuje albo pisze od zera własny.

Co do reklamy do najskuteczniejsza jest reklama "drogą pantoflową" czyli użytkownicy w rozmowie z innymi nieświadomie reklamują nasz serwer przez powiedzenie gdzie grają o co chodzi w danym modzie i co jest takiego fajnego na serwerze. Najlepszym przykładem jest to w jaki sposób sami wybieramy serwery na których gramy, rzadko kiedy są to te których adres ip dostajemy co 5 minut na steam od kretyńskiego znajomego który cały czas nam spamuje (mi się od razu odechciewa grać na takim serwerze). Częściej wejdzie się z ciekawości na serwer gdzie gra nasz znajomy na steamie (za pomocą opcji "Wyświetl informacje o grze") czy po tym jak nam powie w realu na ts, vt, czy na steamie gdzie teraz grywa.

- zaczynaj najlepiej od jednego serwera. Gdy już jest dobrze rozkręcony (full co najmniej od południa do późnej nocy możesz myśleć o kolejnym

Zgadza się nie ma nic bardziej irytującego niż niedokończone lub zaniedbane serwery. Wniosek z tego taki, że stawiamy jeden serwer i nie robimy drugiego dopóki nie skończymy pierwszego w 100%, ponieważ konfiguracja to nie 2 dni wgrywania gotowców lecz okres ok pół roku.

@brutalny tampon - całkiem dobre ale na ten temat można by napisać jeszcze 100 razy tyle co napisałeś a i to nie był by koniec, bo nie ma jednej drogi do sukcesu czy wyznaczonego celu.
  • +
  • -
  • 1

cFun.pl BaseBuilderPro v6.5.8 Tirant edit by diggs
IP: 80.82.16.66:27034
b_350_20_D91408_470002_FFFFFA_000000.png

cFun.pl Only AWP - 1000 FPS [SkinsMod]
IP: 80.72.42.113:27015
b_350_20_F8D241_B69427_0F100D_000000.png


#3 Gość_brutalny tampon_*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 13.09.2011 19:09

całkiem dobre ale na ten temat można by napisać jeszcze 100 razy tyle co napisałeś a i to nie był by koniec, bo nie ma jednej drogi do sukcesu czy wyznaczonego celu.


oczywiście, że tak ale jak juz wspomniałem wyżej to kilka najważniejszych porad i wskazówek :P

#4 Skull3D

    Wszechmogący

  • Zbanowany

Reputacja: 102
Zaawansowany

  • Postów:651
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacja:AMXX.PL
Offline

Napisano 15.09.2011 16:58

Najważniejsze roki jakie możemy podjąć w kwestii reklamowania to przede wszystkim:

kroki chyba :)

zmień na:

Najważniejsze kroki jakie możemy podjąć w kwestii reklamowania to przede wszystkim:

Poradnik ladny, przejrzysty
+4you

Użytkownik Skull3D edytował ten post 15.09.2011 16:58


#5 Gość_brutalny tampon_*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 15.09.2011 17:08

racja, thx już poprawiam :)

#6 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 291
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 17.09.2011 18:22

Można dopisać że serwer najlepiej zakładać na początku z kumplami i powiedzieć im aby oni polecili serwer swoim kumplom i tak dalej :P

I taka rada jak już tworzycie serwer COD MOD to niech nie będzie to 100 klas + 100kk leveli ... To odstrasza na początku bawi lecz potem odstrasza.
  • +
  • -
  • 0

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#7 p4key

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:16
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:Piotrów Trybunalski
Offline

Napisano 23.09.2011 16:17

Co do serwerów jeszcze dodam, że mnie najbardziej przyciąga forum, dlatego warto zainwestować w szablon, ewentualnie samemu się nim zająć.
A co do reklam na steam, to najlepiej właśnie prowadzić rozmowę z innymi graczami, grać mixy i reklamować u znajomych ;).
Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej rozkręcone są serwery, gdzie gra ekipa, która zna się z reala, bo mogą się zgadać i wbić o każdej porze i to właśnie buduje atmosferę na serwerze.
  • +
  • -
  • 0
<p class='bbc_center'><span style='font-size: 24px;'><a href='http://www.FRAGUJ.com' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'>www.FRAGUJ.com</a><span style='font-size: 36px;'><span style='color: #ff0000'><3</span></span></span></p>

#8 ogury

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 43
Pomocny

  • Postów:438
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 23.09.2011 18:58

Co mają mixy do tego?

#9 Gość_brutalny tampon_*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 24.09.2011 08:02

Co mają mixy do tego?

można np dać w nicku nazwę strony i grać :)

#10 TySiu

    Zaawansowany

  • Zbanowany

Reputacja: 11
Początkujący

  • Postów:147
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:Białogóra / Choczewo
Offline

Napisano 25.09.2011 11:51

Bardzo fajny poradnik . Przeczytałem go 2 razy i nie żałuje będę czytał dalej i stosował się do tego co napisałeś.

#11 MariO ak Killer

    Zaawansowany

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:88
  • GG:
  • Imię:Mariusz
  • Lokalizacja:Warmia-Mazury
Offline

Napisano 25.09.2011 16:18

No niezły poradnik dla ludzi z portfelem proponuje zloty serwer na wiaderku :)

#12 strike-oral

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:31
Offline

Napisano 29.09.2011 20:30

MariO a ja nie polecam ! Bo kupiłem tam i miałem wylaczony serwer na 3h to mi deaktywowali !!!!
  • +
  • -
  • 0

#13 Fili:P

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 754
Guru

  • Postów:1 679
  • Imię:Darek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 03.10.2011 16:22

strike, to dobrze widać że się troszczą o stronę poza tym włączą po 24 godzinach
  • +
  • -
  • 0

#14 sNH.

    Czy MisieQ ukradł ciasteczko?

  • Power User

Reputacja: 299
Wszechwidzący

  • Postów:1 070
  • Steam:steam
  • Imię:Bartek
  • Lokalizacja:Ełk
Offline

Napisano 06.10.2011 06:28

Wg. mnie wiaderko + założenie swojego klanu.
  • +
  • -
  • 0

#15 Hajmus

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 60
Pomocny

  • Postów:260
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 06.10.2011 09:02

Warto dodac, że trzeba wchodzic na pusty serwer. Bo gracze na nowy serwer, widząc 0/x na niego nie wejdą.
  • +
  • -
  • 0

#16 Prezes.Novako

    Początkujący

  • Zbanowany

Reputacja: -5
Nowy

  • Postów:17
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Katowice
Offline

Napisano 18.10.2011 19:36

Przyda sie .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych