Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Laptop DELL


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.09.2011 15:21

Witam. Będę kupował laptopa, no i pierwsze co zrobiłem, to poszedłem do brata sklepu. Podał mi kilka propozycji, ale jak dla mnie najlepsza to właśnie DELL, ma on takie parametry:
Procesor: Intel Pentium Dual-Core 2,13 GHz P6200
RAM: 3 GB DDR3
Dysk twardy: 320 GB SATA
Grafika: ATI 5470 512 MB
System operacyjny: Win7
Bateria 6 ogniowa (nie podali w opisie ile będzie trzymać)
No i te inne duperele, HDMI, czytnik kart, wi-fi...
Cena: ok. 1870 zł
Jak coś mogę podać jeszcze więcej info, bo wydrukował mi kartkę z opisem tego laptopa.

Według was to dobry laptop na studia? Nie ukrywam, że coś tam pewnie na nim czasami pogram, w csa czy jakąś inną grę, no i myślę go mieć dłużej niż tylko na studia, dlatego też chciałbym, żeby te starsze, mniej wymagające gry chodziły na nim płynnie. Na allegro mam też jeden laptop na oku, ASUS za 2199 zł (linku teraz nie podam, bo to było szukane na laptopie siostry, a teraz jej nie ma), dlatego właśnie się teraz zastanawiam, czy nie lepiej wydać więcej na tego ASUSa, bo ogólnie patrząc na parametry był lepszy. Później oczywiście podam jeszcze link do ASUSa. Z góry dzięki za rady.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 BaQStiC

    Supra Team

  • Power User

Reputacja: 108
Zaawansowany

  • Postów:628
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Ck / Wroc
Offline

Napisano 06.09.2011 15:26

Dell jest bardzo dobra firma... ale jak za te pieniedze to sie nie oplaca. Ile chcesz przeznaczyc? Bo za 2000 mialbys lepszego Dell'a. Szkoda ze nie masz linku do tego Asus'a bo wtedy mozna byloby lepiej porownac
  • +
  • -
  • 0

#3 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.09.2011 15:33

Przeznaczyć niby mogę nawet 2300, ale wolałbym zmieścić się w 2000. A co do ceny, to wiadomo, że nie wszędzie będą takie same, w jednym mieście będzie drożej, a w drugim taniej. Na allegro z tego co zauważyłem, takie laptopy chodzą o 100-200 zł taniej, ale kupując u brata przynajmniej wiem, że nie będzie żadnych problemów z gwarancją, do tego sklep mam blisko ^ ^

Użytkownik sebul edytował ten post 06.09.2011 15:39

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#4 Kusek

    z Wikipedii

  • Power User

Reputacja: 446
Wszechobecny

  • Postów:1 655
  • Imię:Krystian
Offline

Napisano 06.09.2011 15:35

http://allegro.pl/ac...1801833277.html

ten ciekawie wygląda
  • +
  • -
  • 0

#5 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.09.2011 15:41

O acerach trochę się nasłuchałem, więc wolę ich nie kupować. Siostra pewnie zaraz wróci ze stażu, to podam link do tego asusa.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#6 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.09.2011 15:51

Laptop fajny, Dell firma spoko, tyle że u konkurencji która wcale gorsza nie jest dostaniesz za tę cene lepsze parametry.

http://allegro.pl/la...1799287371.html
http://allegro.pl/hi...1797733504.html (Do tego intel z HT i TB), fajna karta graficzna, jedyny minus jest taki że masz tylko 2GB pamięci RAM, więc w przyszłości musisz sobie doliczyć 100-200zł na dodatkową pamięć ram, wtedy ten ACER'ek bajeczny będzie :-) No i na pokładzie masz Linuxa - dla jednych zmora, dla innych błogosławieństwo.

http://allegro.pl/hi...1797733509.html
http://allegro.pl/hi...1797733508.html
Dwa podobne ACER'y do tego pierwszego, więcej RAM, słabsza grafika (mniej pamięci, choć wątpię żebyś wykorzystał w pełni ją) no i znów linux.

http://allegro.pl/hi...1797733510.html - ta sama rodzina, tylko jak dla mnie ilość RAM, procesor i grafika są idealnie dobrane - LINUX.

http://allegro.pl/la...1807854187.html - ciekawy MSI, ale brak systemu, USB 3.0 etc. :-)

Ogólnie to polecam napisać do chłopaków z X-KOM.pl prośbę o jakąś poradę, mają naprawdę fajne nie tylko jakościowo, ale i cenowo laptopy. Sam kupiłem tu swojego Samsunga (po osobistej wizycie) i chwalę go sobie od ponad roku.
  • +
  • -
  • 1

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#7 A może sma?

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 547
Wszechwiedzący

  • Postów:1 464
  • Steam:steam
  • Imię:Tomasz
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 06.09.2011 16:06

Sklep x-kom.pl również mogę polecić - kupowałem tam laptopa dla siostry i zero problemów było.
  • +
  • -
  • 0

#8 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.09.2011 16:28

http://allegro.pl/as...1794439921.html
To było coś takiego, bo tamtego laptopa chyba już nie ma ;/ Tylko też właśnie trochę lipa, bo 2199, sprawdzę jeszcze na tym x-kom.pl
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#9 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.09.2011 16:43

W tej cenie (a nawet 200PLN taniej) dałem Ci przecież ACER'a, wprawdzie ma i3 na pokładzie, ale myślę że i tak wystarczy. Zresztą ACER'a z i5 też działem. MSI też fajny.

Mnie wszyscy przestrzegali przed Samsungami, bo się grzeją, wyłączają i są z nimi problemy - po roku (odpukać) zero problemów.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#10 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.09.2011 17:16

A ja słyszałem, że samsung ma dobre laptopy ^ ^ Co do acerów, to jednak odpadają. Napisałem też już do tych z x-kom.pl, mam nadzieje, że na odpowiedź długo nie będzie się czekać.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#11 BaQStiC

    Supra Team

  • Power User

Reputacja: 108
Zaawansowany

  • Postów:628
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Ck / Wroc
Offline

Napisano 06.09.2011 19:15

Ja mam Asus'a z seria K50i i przez dwa lata nic sie nie dzialo... Dalem za niego 2200 ale wtedy tyle kosztowaly. Co do tego co dales to jest luks laptopik ultrawydajny, takze na najblizsze 5-7 lat wystarczy. Wiadomo z roku na rok coraz to lepsze programy i gry wychodza. Ale wroce do tego co napisales w pierwszym poscie. Ze potrzebujesz go na studia. To czy jest sens brac taki kombajn? Odpowiedz sb na pytanie co najczesciej bedziesz na nim robil? Gral czy pisal prace itp? Bo jak np pisal a mnie gral to mega wielkiej grafiki nie potrzebujesz, procka tez nie...
Lenovo... dobra firma (IBM) kupilem ostatnio laptopa z seria Y470 i jest mega. I wlasnie pasuje na studia poniewaz jako jedyn ma przelacznik karty graficznej. Jak pracujesz na Office przelaczasz na zintegrowana... mniaj zabiera pradu, dluzsza praca na baterii. Grasz przelaczasz na dydyka 2Gb. Takze polecam ta firma nie koniecznie ten model.
  • +
  • -
  • 1

#12 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.09.2011 22:34

Grać mało gram, nawet teraz, więc na studiach też raczej to się nie zmieni, ale jednak mając teraz trochę kasy na wydanie, chyba lepiej jest wydać jakieś 200-300 zł więcej i później nie żałować, a tym bardziej, że 2200 to też jeszcze nie jest jakoś bardzo dużo w porównaniu do innych laptopów. Może jednak w tym x-kom.pl jeszcze uda się znaleźć coś tańszego, ale zarazem niewiele gorszego. Może dodam jeszcze, że najważniejsze rzeczy dla mnie, to dobry procesor (intel core i5 tutaj się nada), no i dobra karta graficzna (GeForce GT 520M spokojnie wystarczy), systemu operacyjnego nie musi być, a takie rzeczy jak RAM, czy chociażby dysk twardy, można najwyżej później wymienić/dokupić, tym bardziej, że to są te tańsze części.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#13 BaQStiC

    Supra Team

  • Power User

Reputacja: 108
Zaawansowany

  • Postów:628
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Ck / Wroc
Offline

Napisano 07.09.2011 14:41

No to szukaj laptopow z takimi parametrami i na pewno znajdziesz cos ciekawego. Mozesz jeszcze ich zapytac czy nie zlozyli by Ci takowego jak chcesz laptopa.
  • +
  • -
  • 0

#14 A może sma?

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 547
Wszechwiedzący

  • Postów:1 464
  • Steam:steam
  • Imię:Tomasz
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 07.09.2011 16:00

Myślę, że te Acery będą najlepsze:
http://allegro.pl/la...1801972922.html - ten ma 1x USB 3.0, 2x USB 2.0 | 2199 zł
http://allegro.pl/ac...1806690219.html - ten ma 3x USB 2.0 | 2199 zł
http://allegro.pl/ac...1803433129.html - ten ma 3x USB 3.0 | 2249 zł
Wszystkie mają dwurdzeniowe iPiątki-2430M i GT540M z 2 GB własnej pamięci.
Od razu masz 8 GB RAMu, który się przyda w przyszłości :P
Dyski po 500 GB.
W zasadzie to są identyczne :P
Dwa kosztują 2199, trzeci 2249.

Użytkownik A może sma? edytował ten post 07.09.2011 16:02

  • +
  • -
  • 0

#15 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 07.09.2011 22:16

Z tym dellem, może trochę dziwne, że zapytałem o niego, ale na początku myślałem kupić coś słabszego, właśnie coś pokroju tego della, ale teraz szukam jednak czegoś droższego za nie więcej niż 2200 zł.

Mozesz jeszcze ich zapytac czy nie zlozyli by Ci takowego jak chcesz laptopa.

A oni tam sprzedają też składaki? I czy składak może wynieść taniej niż te od razu dopasowane? Bo okazało się, że zaproponowali mi to samo co podawałem link na allegro za taką samą cenę ^ ^

I jeszcze raz napisze, acera nie kupię ;] tylko asus, msi, może samsung, albo lenovo...

Użytkownik sebul edytował ten post 07.09.2011 22:18

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#16 KariiO

    Super Hero

  • Power User

Reputacja: 396
Wszechpomocny

  • Postów:1 133
  • GG:
  • Imię:Korneliusz
  • Lokalizacja:Cieszyn
Offline

Napisano 08.09.2011 16:18

apple nie ?
  • +
  • -
  • 0

#17 mierzwi

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 235
Wszechwidzący

  • Postów:651
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 08.09.2011 17:53

apple nie ?

wiesz ile w polsce za nowego appla się płaci ? 0.0

jeśli masz fejsa i chcesz mi pomóc to wejdź tutaj: Zaproś kumpla by lubił nasz sklep | Facebook

na pewno jakoś C się odwdzięczę!


#18 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 08.09.2011 20:27

macbook :D
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#19 KariiO

    Super Hero

  • Power User

Reputacja: 396
Wszechpomocny

  • Postów:1 133
  • GG:
  • Imię:Korneliusz
  • Lokalizacja:Cieszyn
Offline

Napisano 09.09.2011 17:33

sprowadzić sobie jak ma się znajomości ;]
  • +
  • -
  • 0

#20 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 09.09.2011 19:09

Jak ma się znajomości ^ ^ Składaka w x-kom.pl nie kupię (nie sprzedają składaków) i chyba jednak pozostanę przy tym asusie za 2200, ale poczekam jeszcze przynajmniej tydzień i wtedy się jeszcze zobaczy czy przypadkiem czegoś nowego nie będzie.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych