Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
GmAMXBans

STEAM może grać, jeśli IP zbanowane

GmAMXBans

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 30.06.2011 21:50

Witam. Banując kogoś na ns (czyli na IP), nie wiem w końcu, czy można wejść z tego samego IP, ale ze stema, czy nie. Miałem parę takich sytuacji i raz przepuszczało tego ze steamem, a raz nie. Więc jak to jest? Mógłby ktoś napisać jak ma u siebie?
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 tomi93

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 11
Początkujący

  • Postów:132
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Bytom
Offline

Napisano 01.07.2011 09:15

Dzisiaj z ciekawości dałem sobie bana na serwerze. Mam Steam oraz stały adres IP. Ban został dodany, lecz tylko na STEAMID.

Użytkownik tomi93 edytował ten post 01.07.2011 09:27

  • +
  • -
  • 0

#3 Szyfrant

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 374
Godlike

  • Postów:3 072
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Sztokholm
Offline

Napisano 01.07.2011 10:00

No i co w tym dziwnego.

Jeżeli masz STEAM to banuje na steam jeżeli masz NS to na IP kropka..
  • +
  • -
  • 0

#4 ErroR'S

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:162
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:L-wo
Offline

Napisano 01.07.2011 10:09

A jeśli masz to i to i zbanuje cię ktoś na IP to na ten serwer na STEAM możesz też wejść
  • +
  • -
  • 0

#5 Szyfrant

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 374
Godlike

  • Postów:3 072
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Sztokholm
Offline

Napisano 01.07.2011 10:47

jak ktos ma zmienne no to tak
  • +
  • -
  • 0

#6 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 01.07.2011 11:26

Ale mi chodzi jak ktoś nie ma zmiennego, tzw. osiedlówki, czyli sporo osób ma to samo IP. Dostało u mnie paru właśnie bana przez jedną osobę, no i chciałbym tak zrobić, że jak ktoś ma steama to go będzie przepuszczać. Niby jednego typa przepuszcza, ale ktoś inny mi pisał, że nie może i tak wejść na serwer.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#7 Szyfrant

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 374
Godlike

  • Postów:3 072
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Sztokholm
Offline

Napisano 01.07.2011 11:43

Jak widac STEAM ma tak jakby pierwszeństwo ... SPIER**** ten plugin :D
  • +
  • -
  • 0

#8 tomi93

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 11
Początkujący

  • Postów:132
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Bytom
Offline

Napisano 02.07.2011 07:32

Proste i logiczne, posiadasz Steam i stałe IP, to możesz zostać dwa razy zbanowany. Dla gracza, to + , dla mnie jak i wielu osób, którzy prowadzą własną sieć, to koszmar. Bo banów za darmo nie daję. Jednym sposobem, to zmienić typ bana na STEAMID & ADRES IP.
  • +
  • -
  • 0

#9 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 02.07.2011 14:49

Zauważyłem, że gdy mamy dproto ustawione tak, żeby nsowi generowało sid, to podczas banowania na serwerze, typ bana ustawia się na steam i wtedy przepuszcza kogoś z tym samym ip, ale ze steamem. Co innego jeśli ban pójdzie przez stronę, wtedy podając nawet wygenerowany sid przez dproto nie można dać typu bana tylko na steam, trzeba dać steam i ip, czyli wtedy już nie będzie przepuszczać. Więc rozwiązaniem jest zmiana typu bana przez zapytanie do bazy, ale przydało by się to jakoś edytować w plikach, aby normalnie przez stronę można było dać typ bana jaki się chce. Nie próbowałem sam coś z tym robić, bo nawet nie miałem kiedy próbować, ale trudne to chyba nie będzie, zapewne lekka edycja jakiegoś jednego pliku, przynajmniej tak teraz mi się wydaje.

Proste i logiczne, posiadasz Steam i stałe IP, to możesz zostać dwa razy zbanowany. Dla gracza, to + , dla mnie jak i wielu osób, którzy prowadzą własną sieć, to koszmar. Bo banów za darmo nie daję. Jednym sposobem, to zmienić typ bana na STEAMID & ADRES IP.

Trochę źle mnie zrozumiałeś ;] Chodzi mi o graczy, którzy nie mogą grać, bo ktoś z takim samym IP wszedł na serwer i dostał bana. Jest dużo takich sytuacji, że na serwerze gra parę osób z tym samym IP i wtedy jeśli któryś z nich coś odwali i dostanie bana, to cierpią wszyscy. Wiadomo że czasami ktoś kłamie z tym, że to nie on, że to ktoś z takim samym IP wszedł i to zrobił, ale jednak jakaś część mówi prawdę, więc chcę takim osobom umożliwić grę na serwerze poprzez kupno steama. Dla jednych może to jest ominięcie kary, ale dla innych możliwość normalnej gry... Nie będę też specjalnie dochodził, czy ten ktoś mówi prawdę czy nie, kupi steama to niech sobie gra (w końcu steam teraz nie jest tak tani jak kiedyś), no chyba, że wszedłby na takim samym nicku co poszedł ban...

Dodano 02 lipiec 2011 - 23:42:
Ktoś wie jak nazywa się plik, który odpowiada za edytowanie banów? Bo znalazłem już chyba gdzie trzeba edytować, żeby pomimo złego sidu można było dać bana na sam sid, ale to nie działa na edycję bana.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GmAMXBans

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych