Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Neobans - jak on dziala?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 amxxmaster

    Profesjonalista

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:207
  • Imię:Stad
  • Lokalizacja:Daleko
Offline

Napisano 11.06.2011 15:08

Chcialem sie spytac czy warto instalowac neobansa, na jakiej zasadzie on dziala czy banuje on zakres ip czy tworzy jakies pliki graczowi bo zabardzo to nie wiem czy dobrze jest go wgrywac czy zostac przy amxbansie ktory jest juz sprawdzony :P Zna ktos moze zasade dzialania neobansa?

#2 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 11.06.2011 15:13

wiem tylko tyle ze jest przereklamowany i płatny, w wersji free sa reklamy i nie udostepniają .sma
  • +
  • -
  • 0

#3 Agent

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 63
Pomocny

  • Postów:195
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 12.06.2011 00:09

Zasada działania dokładna to tajemnica autora (stąd brak sma). Dzięki temu plugin jest skuteczny.
Niektórzy wiedzą co nieco o pluginie.

Ogólnie polega to na banowaniu z wykorzystaniem informacji o graczu. Amxbans odczytuje IP, SID. Neobans coś więcej (więcej info już wpsominałem - autor pluginu zna). Dlatego też banowanie NS z zmiennym IP jest efektywniejsze.
Plugin testowałem w wersji zarówno free i pro. I powiem, że PRO jest na prawdę ciekawa, zawiera dodatkowe, przydatne opcje.
Czy instalować plugin? To tak jakby się pytać: czy chcę wyplewić większość osób łamiące regulamin i mających zmienne IP, czy pozwolę im grać...

Dodam, ze kiedyś korzystałem z innych systemów, lecz NB jest według mnie najbardziej skuteczne.
  • +
  • -
  • 0

Unikalna sieć serwerów CS 1.6 && TF2 FearLex.pl
Serwery CS 1.6: JailBreak, ZombieMod Ultimate (nowe ZP), DiabloMod 201 lvl, TeamPlay
ORAZ
Serwer TF2 FFA


#4 Leihto

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 150
Profesjonalista

  • Postów:452
  • Lokalizacja:Rabka
Offline

Napisano 12.06.2011 13:58

Neobans - jak on dziala?

Problem w tym że on nie działa...
Ma błędy przy łączeniu się z bazą mysql (wersja 4.7) ;)

@down mylisz się ;) Skonfigurowany jest dobrze.. A i tak dzieci z neo grają dalej.. Oczywiście to jest wersja darmowa ;)

Użytkownik Blak Rajder edytował ten post 12.06.2011 16:10

  • +
  • -
  • 0
Portek: Za 20zł, to ja nawet notatnika nie otworze..

Nowe portfolio. Ciekawe artykuły, ciekawe przykłady: WojtusDEV.pl

#5 Alcatraz .

    Życzliwy

  • Zbanowany

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:21
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Pszczyna
Offline

Napisano 12.06.2011 14:26

Mi działa i jest ok.Wcześniej miałem problem z pewnymi dwoma debilami.Wbijali na serwa i wyzywali, ale mniejsza z tym.Tworzył mi się plik i tam były dane gracza ip , steam id , nick banowało wszystko.

Użytkownik Alcatraz . edytował ten post 12.06.2011 14:31


#6 amxxmaster

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:207
  • Imię:Stad
  • Lokalizacja:Daleko
Offline

Napisano 12.06.2011 14:50

hmm ale czyli nie wiadomo jak to dokladnie dziala, hmm a autora pytalem kiedys i spytalem sie czy format pc cos da, mozliwe ze klamal bo po co ma mowic prawde, napisal nie, spytalem czy zmiana ip cos da, napisal nie, to ja sie spytalem jak sie odbanowac?, napisal zmien miejsce zamieszkania. :P no dziwna byla to rozmowa ale takie uzyskalem odpowiedzi nic konkretnego pisalem z nim troche czasu temu kiedy jeszcze dopiero byla planowana chyba sprzedaz wersji pro a nie zaczela byc sprzedawana :P ale skoro "da sie to ominąć" to kto sie dowie to bedzie spamowal kazdemu jak to zrobic lub zaczną postawać poradniki a tak to chociarz mam pewnosc ze przez amxbansa zbanuje dane ip i one ciagle bedzie zbanowane.

#7 Agent

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 63
Pomocny

  • Postów:195
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 12.06.2011 14:54

Neobans - jak on dziala?

Problem w tym że on nie działa...
Ma błędy przy łączeniu się z bazą mysql (wersja 4.7) ;)


Za pewne źle skonfigurowane. ;]
Polecam sprawdzić link do silnika Neobansa (w bazie jest zapisany).

Dodano 12 czerwiec 2011 - 14:58:

hmm ale czyli nie wiadomo jak to dokladnie dziala, hmm a autora pytalem kiedys i spytalem sie czy format pc cos da, mozliwe ze klamal bo po co ma mowic prawde, napisal nie, spytalem czy zmiana ip cos da, napisal nie, to ja sie spytalem jak sie odbanowac?, napisal zmien miejsce zamieszkania. :P no dziwna byla to rozmowa ale takie uzyskalem odpowiedzi nic konkretnego pisalem z nim troche czasu temu kiedy jeszcze dopiero byla planowana chyba sprzedaz wersji pro a nie zaczela byc sprzedawana :P ale skoro "da sie to ominąć" to kto sie dowie to bedzie spamowal kazdemu jak to zrobic lub zaczną postawać poradniki a tak to chociarz mam pewnosc ze przez amxbansa zbanuje dane ip i one ciagle bedzie zbanowane.


Sama wersja 4 Neobansa istnieje chyba od lutego. Na necie nie widziałem sposobu jak ominąć bana.
Amxbans jest skuteczne tylko, jeżeli gość ma STEAM LUB NS z stałym IP.
Jednak wybór należy do Ciebie. Zawsze można połączyć siłę Neobansa i amxbansa.
Ja u siebie w sieci mam 3 pluginy do banowania. I powiem, że im więcej (przemyślanych rozwiązań) tym lepiej.
  • +
  • -
  • 0

Unikalna sieć serwerów CS 1.6 && TF2 FearLex.pl
Serwery CS 1.6: JailBreak, ZombieMod Ultimate (nowe ZP), DiabloMod 201 lvl, TeamPlay
ORAZ
Serwer TF2 FFA


#8 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 12.06.2011 15:17

banowanie zakresu IP po prostu... ewentualnie banowanie nicku.
  • +
  • -
  • 0

#9 Alcatraz .

    Życzliwy

  • Zbanowany

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:21
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Pszczyna
Offline

Napisano 12.06.2011 15:32

No najprostsza odpowiedź na zakres, nic więcej tu nie ma co gadać.

#10 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 12.06.2011 15:52

a banowanie na zakres czesto = ban nie tylko jednego gracza. chyba ze jakis if jest odnosnie nicku ale wtedy to nie wiele pomoze jak ktos np zmieni nick ^^ i jesli za taka przysluge w banowaniu neokidow autor pluginu liczy sobie $ to jest przeswietny po prostu.... IMHO wielki LOL
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych