Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Inny

Czym się różni google analytics od stats4uOpis zbędny.

Inny

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Drzanas

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 329
Wszechpomocny

  • Postów:1 283
  • Steam:steam
  • Imię:Piotrek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 30.05.2011 23:50

Witam.

Mam jedno pytanie które zadałem w temacie, ale je przepisze jeszcze raz. Czym się różni google analytics od stats4u?
Ja różnice w odwiedzinach na stronie w stats4u i w google widzę i to wielką, ale czym to jest spowodowane to nie mam pojęcia.
  • +
  • -
  • 0

graphic.png


#2 diablix

    emeryt

  • Przyjaciel

Reputacja: 507
Wszechwiedzący

  • Postów:663
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 31.05.2011 14:54

Zasadniczej różnicy nie znam, wiem tylko że większość firm wymaga statystyk google (stats4u nie przyjmują)
  • +
  • -
  • 0

#3 Drzanas

    Godlike

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 329
Wszechpomocny

  • Postów:1 283
  • Steam:steam
  • Imię:Piotrek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 31.05.2011 15:05

No właśnie na stats4u załóżmy było ok 600 uników, a w google 120.
Może nie dokładne liczby podałem jakie były, ale mniej więcej takie różnice.
Może to być spowodowane tym, że zmieniany był szablon strony i po prostu tego kodu nie było przez około miesiąc i na początku są takie raporty?
Miesiąc temu to różnica między stats4u a google jest nie wielka.
  • +
  • -
  • 0

graphic.png


#4 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 31.05.2011 15:05

Zasadniczej różnicy nie znam, wiem tylko że większość firm wymaga statystyk google (stats4u nie przyjmują)

Nie ma różnicy? Stats4u przede wszystkim to pomysł dobry, ale nie do końca trafny i poprawnie stworzony. S4u potrafi naliczać po 3 razy tę samą odsłonę, co skutkuje później odsłonami rzędu 10-20tys gdzie w rzeczywistości było ich zaledwie 5tys (co zarejestrowane jest bezpośrednio np. na sieciówce). Google Analytics to kombajn do monitorowania odsłon które rzeczywiście miały miejsce, eksport raportów do PDF, możliwość generowania własnych raportów, czy nawet własnego systemu do prezentowania danych. Mierzenie tzw. "trendów", pochodzenia użytkowników, czasu przebywania etc. Stat4u niestety nie dorasta do pięt GA, a firmy hostingowe (i 3/4 innych) wymagają raporty z GA z jednego prostego powodu: tych nie da się podrobić. W przypadku Stat4u każdy mógł wrzucić kod śledzenia w każde miejsce (np. motd) i tym samym zamiast rzeczywistych 5tys odsłon, notował 20-30tys, które w żaden sposób nie odzwierciedlały aktualnego stanu witryny.

Co jeśli nie Google Analytics? Istnieją dwie alternatywy: Piwik - Web analytics - Open source i AWStats - Free log file analyzer for advanced statistics (GNU GPL). - obie ciekawe :-)
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Inny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych